ľubo
11.04.07,22:02
Pozdravujem Vás.Rad by som zrealizoval vykurovanie infračerveným žiarením konkrétne produktmy firmy FENIX. Ak máte niekto skúsenosť s touto značkou prosím Vás o vaše rady a postrehy. ĎAKUJEM.
Melnick
11.04.07,20:31
Posúvam. Toto by ma celkom zaujímalo.
Orim
12.04.07,05:45
Tiež ma to zaujíma

Zdá sa mi že to bude v budúcnosti lacnejšie než plyn, záleží to od spôsobu výroby tepla. Elektrické vykurovanie je najdokonalejšie regulovateľný vykurovací systém s najmenšou mernou spotrebou energie.

Všeobecne platí, že v krajinách s prevažujúcou výrobou elektrickej energie z pevných palív a zemného plynu je elektrické vykurovanie len doplnkom v rozsahu cca. 10-15% vykurovaných objektov, v krajinách s prevažujúcou výrobou energie z jadra, prípadne obnoviteľných zdrojov energie hrá elektrické vykurovanie veľmi významnú rolu - v krajinách ako je Švédsko, Nórsko, Fínsko a Francúzsko je elektrické vykurovanie dlhodobo hlavným vykurovaním mimo blokovej zástavby a je ním vykurovaných 30 a viac percent objektov pre bývanie.
V posledných štyroch rokoch je, vzhľadom na liberalizáciu trhu s elektrinou, citeľný trend k posilovaniu významu elektrického vykurovania aj v ďalších krajinách.