bui
11.04.07,23:33
Na aky ucet mam zauctovat vydavok za ubytovanie a prebookovanie letu lietadlom na zahr.sluzobnej ceste ak zamestnanec zaplatil firemnou kreditnou kartou, na zaklade coho mi teraz prisiel vypis z banky o platbach kreditnou kartou, kde je suma ktoru mmam uhradit.
Ak niekto nevie ide o kartu, ktore sluzi ako uverova..teda zaplatime nou,no peniaze z banky neodidu, potom pride vypis, kde je suma ktoru treba uhradit banke na jej ucet do urcitej doby splatnosti.

Kartu mame len chvilu a bola prvy krat pouzita na sluzobnej ceste. Nevie mi niekto poradit ako postupovat...spravne. Ci kartou zaplatene sumy vobec neuvadzat do vyuctovania sluzobnej cesty a cez interny doklad zauctovat ubytovanie na 518. A ako zauctovat prebookovanie letu na letisku?Na aky ucet?
DušanČ
12.04.07,05:55
Podľa môjho názoru ide všetko o náklady na pracovnú cestu, teda účtoval by som to všetko na 512(A). Nerozhoduje pritom, o aký druh kreditnej karty sa jedná. Jediným problémom je ako zaúčtovať náklady na prebookovanie letu. Predpokladám, že to všeko bolo vyznačené na letenke alebo na doklade, kde spoločnosť predávajúca letenky vyznačuje tzv. letiskové poplatky. Aj v tomto prípade by som tento doklad priložil k cestovnému účtu ZPC a zúčtoval ako náklady súvisiace s PC, teda na 512.
bui
21.04.07,23:10
otvaram znova tuto temu,...po dlhsom case som sa isla pozriet na poradu, ze ci mi niekto odpovedal...

myslite si ze je spravne to uctovat na 512..cestovne nahrady...kedze to platila firma priamo....teda si to nevyuctovava zamestnanec...
ja som to zauctovala na 518...a teraz mama cervika v hlave ci to mam spravne...
Uz velakrat sa tu rozoberalo, napr. poistenie..ak ho zaplati firma tak sa uctuje 568..ak ho zaplati zamestnanec a narokuje si ho vo vyuctovani tak sa uctuje 512....

Je nejaky rozdiel v mojom pripade? Ked zamestnanec zaplatil firemnou kreditkou ubytovanie a prebookovanie letu?
Odovzdal mi doklady z hotela a z letieska..a nasledne mi prisiel vypis z banky z kreditnej karty o sume ktoru treba vratit banke...

prosim napiste co si o tom myslite, som strasne zvedava:o
renča1
22.04.07,17:36
myslite si ze je spravne to uctovat na 512..cestovne nahrady...kedze to platila firma priamo....teda si to nevyuctovava zamestnanec...
ja som to zauctovala na 518...a teraz mama cervika v hlave ci to mam spravne...
Uz velakrat sa tu rozoberalo, napr. poistenie..ak ho zaplati firma tak sa uctuje 568..ak ho zaplati zamestnanec a narokuje si ho vo vyuctovani tak sa uctuje 512....

:o

Ja tiež mávam napr. fa za letenky, ktoré mi nevyúčtuje zamestnanec ale fa príde na firmu a tá potom za letenky zaplatí. Je to skoro to isté, tiež to nejde cez zamestnancov a účtujem na 512. Je to súčasť ZSC.

Jedine s čím sa ja nemôžem stotožniť je s účtovaním poistenia za SC zamestnancov. Ja takéto poistenie zamestnancov za ktorých zaplatí firma účtujem na účet 548 a nie 568.
bui
22.04.07,22:11
a plati to iste aj pri ubytovani?..ak zaplati zamestnanec hotel na sluzobnej ceste firemnou kreditnou kartou, tak sa to zauctuje na 512? nie na 518?

preco ked firma zaplati za zamestnanca poistenie pred sluz. cestou tak to uz ide na 548 a nie na 512...aj to je sucast sluzobnej cesty....

ja uz som z toho uplne pomotana...:confused: