mab
12.04.07,08:53
Ahojte,

potrebovala by som poradiť, či sa môže predaj zvieraťa do 23.650,-Sk považovať za oslobodený príjem. Konkrétne sa jedné o predaj psa ako súkromná osoba do zahraničia.
betka
12.04.07,08:23
Oslobodeniý príjem:
§ 8 ods. 1 písm. a), - príležitostný príjem- ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima
39a) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len „platné životné minimum“); ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy platného životnéhominima, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom,
Vladimír Ozimý
12.04.07,09:12
mne ešte skrsla myšlienka či to nie je hnuteľný majetok?...ale to len skrskla :) lebo tam by to nebolo limitované pokiaľ to nie je využívané na podnikanie...
mab
12.04.07,10:24
ďakujem,
tiež som rozmýšlala nad tým majetkom. Ale asi to bude skôr len ten príležitostný príjem.
betka
12.04.07,13:45
Ak by ste boli chovateľka psov, psy by boli zásoby
mab
13.04.07,09:18
ten známy je chovateľ psov, ale toto chce predať ako FO nie živnostník. A zato chcel vedieť do akej sumy to môže predať aby príjem nemusel zdaniť.
uctovnicka
13.04.07,11:30
Pozdravujem všetkých poraďákov!
Mám otázku - ak zaplatím ako zamestnávateľ zamestnancom vstupenky do termálneho kúpaliska zo sociálneho fondu, môžem tento príjem považovať za oslobodený v zmysle §5 ods. 7 písm. d/?
Ďakuje za radu a prajem všetkým krásny víkend...
betka
13.04.07,12:39
Pozdravujem všetkých poraďákov!
Mám otázku - ak zaplatím ako zamestnávateľ zamestnancom vstupenky do termálneho kúpaliska zo sociálneho fondu, môžem tento príjem považovať za oslobodený v zmysle §5 ods. 7 písm. d/?
Ďakuje za radu a prajem všetkým krásny víkend...

Sociálny fond a par.5 odsek 7/d nemôžeme dávať spolu dokopy.
Par. 5/7/d mi hovorí, že od dane sú oslobodené aj príjmy poskytnuté ako použitie rekreač., zdravot..... Toto sú príjmy zamestnanca poskytnuté zamestnávateľom a sú oslobodené od dane. Poskytol ich zamestnávateľ, nemajú nič so SF.

Ak ide o čerpanie zo soc. fondu, a kúpite z neho vstupenky, nejde o nepenažný príjem zamestnanca, teda nepodlieha dani. Ak by ste im poskytli peniaze, nech si kúpia sami, sú príjmom zamestnanca, vstupujú do mzdy, teda sa zdańujú. Toto nie sú peniaze zamestnávateľa, to sú peniaze zamestnancov. Zamestnávateľ tvorí SFpovinne...
betka
13.04.07,12:51
ten známy je chovateľ psov, ale toto chce predať ako FO nie živnostník. A zato chcel vedieť do akej sumy to môže predať aby príjem nemusel zdaniť.

Aký je predmet živnosti chovateľa psov? Pýtam sa len preto, ak so psami známy obchoduje, t.j. predáva ich, t.j. chovateľstvo je predmetom jeho podnikania, a chce predať tohto psíka, prečo ho chce predať ako "FO" nepodnikateľ, nemá o týchto zásobách evidenciu?? Alebo sa sem tam jeden môže predať......

Mne sa to zdá také isté ako ke´d predávam chladničky, a chcela by som si predať nejakú cez par.8/1 aby som nemusela zdaniť....