fialka m
12.04.07,10:51
Ahojte, ako postupujete pri preberani a zrazkach zo mzdy pri stravnych listkoch? Ja to robim tak, ze kazdy mesiac dam kazdemu zamestnancovi podpisat, ze prevzal stravne listky, s tym, ze je tam aj suma, ktoru mu zrazim zo mzdy.
Treba este uzatvarat nejaku dohodu o zrazkach zo mzdy, alebo to staci takto?

dakujem
Holbová
12.04.07,09:44
Ja to robim rovnako, ziadnu dohodu o zrazkach so zamestnancami nemam
jales
12.04.07,09:53
Ja som na zoznam o výdaji stravných lístkov dopísala ešte vetu:
Svojim podpisom potvrdzujem, že súhlasím so zrazením uvedenej sumy zo mzdy a dávam si to každý mesiac podpísať konateľovi, nakoľko dohodu o zrážkach musia podpísať obe strany. Neviem tiež, či je to v poriadku, nakoľko správna dohoda o zrážkach by mala obsahovať aj ďalšie osobné údaje zamestnanca. Už som rozmýšľala, či pri nástupe zamestnanca nemám urobiť jednu dohodu a uviesť tam odkaz, že presná suma zrážky bude uvedená každý mesiac v zozname o výdaji stravných lístkov.
Antea
12.04.07,14:53
Na takomto abecednom zozname sme aj my v bývalej firme mali v hlavičke dohodu o zrážkach, nebol žiadny problém, myslím, že to naďalej tak praktizujú. Každý mesiac nový zoznam, kde je počet prevzatých stravných lístkov , podpis zamestnanca a ešte sme tam mali aj počet odpracovaných dní.
tamik
12.04.07,19:26
Ja to robím tak isto a myslím, že je to správne
Nutricia
13.04.07,06:43
Ja dávam pri nástupe podpísat dohodu o zrážke zo mzdy za stravné lístky.
sasilka
13.04.07,07:48
V zmysle par. 131 ZP moze zamestnavatel zrazit zo mzdy len polozky, ktore su v tomto par. taxativne vymenovane. Vsetko naviac je v zmysle ods. 2 tohto par. mozne zrazit len na zaklade pisomnej dohody so zamestnancom.
Dohoda moze mat vseobecnu formu ... ZC a ZL sa dohodli ze prispevok zamestnanca za poskytnuty stravny listok vo vyske 45% moze zamestnavatel zrazit zo mzdy za prislusny mesiac, v ktorom boli stravne listky poskytnute. Dohoda takto zostava platna aj pri zmene hodnoty stravnej jednotky.
Dohoda zostava zalozena v osobnom spise a zamestnavatel je chraneny pred obvinenim, ze neopravnene vykonal zrazku zo mzdy.
V pripade ze zamestnanec odmietne podpisat takuto dohodu, mal by si stravne listky kupovat v hotovosti.
fialka m
13.04.07,08:29
Dakujem vsetkym, nema niekto k dispozicii vzor takejto dohody o zrazkach zo mzdy, co sa tyka stravnych listkov?
Tweety
13.04.07,08:39
Dakujem vsetkym, nema niekto k dispozicii vzor takejto dohody o zrazkach zo mzdy, co sa tyka stravnych listkov?
Pozri sem:
http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=7&sort=date&page=2
Martina12345
13.04.07,11:28
My to máme hned v pracovnej zmluve : Zamestnanec s podpísaním tejto zmluvy dáva súhlas na strhnutie sumy 36,- Sk/deň z výplaty za stravné lístky. Mali sme aj kontrolu z inšpektorátu práce a bolo to ok !