JayKay
12.04.07,14:20
ako vyplním záznam o prevádzke osobného motorového vozidla, ak auto bolo používané, ale evidenciu začínam robiť teraz. Okrem toho sa automobil používa aj na súkromné účely, nie len služobné.
Aljok
13.04.07,07:13
JayKay
16.04.07,07:27
este raz, boze prehanaju ma tu!
ak sefovia jazdia aj sukromne jazdy, treba tie sukr. jazdy zapisovat tiez do KJ?
ak akno,tak akym spôsobom? staci len sluzobne al. sukromne?
dakujem
Aljok
16.04.07,07:56
este raz, boze prehanaju ma tu!
ak sefovia jazdia aj sukromne jazdy, treba tie sukr. jazdy zapisovat tiez do KJ?
ak akno,tak akym spôsobom? staci len sluzobne al. sukromne?
dakujem
Dúfam, že tým preháňaním si nemyslela moju predošlú odpoveď s priloženým linkom. Vidím, že si tu nová, tak Ti poradím, že by si mala najskôr vyhľadávať a až keď nenájdeš odpoveď, potom zadávať novú tému (viď ETIKETA PORADY). Takže skús kliknúť na kniha jázd, alebo súkromné jazdy a zobrazia sa Ti príspevky, v ktorých sa rieši táto problematika dosť obšírne.
liba2
16.04.07,09:27
ako vyplním záznam o prevádzke osobného motorového vozidla, ak auto bolo používané, ale evidenciu začínam robiť teraz. Okrem toho sa automobil používa aj na súkromné účely, nie len služobné.Pre správnu odpoveď je dôležité poznať kto je vlastníkom vozidla: či je to auto firemné - sro, alebo evidované v obchodnom majetku SZČO - vtedy píšeš Knihu jázd,
alebo je to vlastné vozidlo SZČO, alebo je to vlastné vozidlo konateľa=zamestnanca, alebo iného zamestnanca.... - vtedy píšeš len evidenciu jázd na pracovný účel.
nikulik
17.05.07,04:52
Ahojte poradaci. Neporadili by ste mi? V kazdom sluzobnom aute by mala byt kniha jazd? Lebo mám program na tvorbu jazd, a potrebovala by som vediet či musím aj ručne vypisovať knihu jazd. Stanovuje to nejaky zakon?
Manual
17.05.07,05:18
Ahojte poradaci. Neporadili by ste mi? V kazdom sluzobnom aute by mala byt kniha jazd? Lebo mám program na tvorbu jazd, a potrebovala by som vediet či musím aj ručne vypisovať knihu jazd. Stanovuje to nejaky zakon?
Pre každé auto používané na podnikanie sa musí viesť KJ. Je jedno či ručne alebo pomocou SW. Pretože KJ preukazuje oprávnenosť výdavkov firmy s týmto autom.
nikulik
17.05.07,05:24
Ano, viem, že sa musí viesť kniha jazd. Ale či sa musí viest ta kniha ručne. Lebo ja to robim do PC, a vytlačim to. Musim aj ručne ju pisat?
Manual
17.05.07,05:25
Nemusí...............
Paula
17.05.07,05:25
Ručne to "nahádžeš" do PC....to stačí:)
nikulik
17.05.07,05:46
A stači ak to vytlačim na konci roka ano?
Ale ako to je potom ked policajt zastavi vodica na sluzobnom aute? Policajt nechce vidiet knihu jazd?
Manual
17.05.07,06:13
A stači ak to vytlačim na konci roka ano?
Ale ako to je potom ked policajt zastavi vodica na sluzobnom aute? Policajt nechce vidiet knihu jazd?
Policajt môže kontrolovať max. príkaz na jazdu či má vodiť u seba z miesta A do miesta B, ale nie KJ. Aj to neviem či má právo kontrolovať.
A KJ môžeš vytlačiť aj na konci roka naraz, ale na konci roka toho býva obyčajne veľa, lepšie je robiť priebežne.
nikulik
17.05.07,06:25
Ďakujem veeeeeeeľmi pekne. Veľmi ste mi pomohli.
Manual
17.05.07,06:41
Ďakujem veeeeeeeľmi pekne. Veľmi ste mi pomohli.
:):):):):)