ucitel
12.04.07,17:26
Kúpila som spolu s priateľmi unimobunky (každý jednu), ktoré sa dajú prenajímať ako ubytovanie v reakreačnom stredisku. Je lepšie prevádzkovať toto "ubytovacie zariadenie" spoločne na živnosť, alebo každý zvlášť ako súkromná osoba. Pri prevádzkovaní na živnosť by som s každým podpísala zmluvu o nájme. Prosím poraďte.
mysimis
13.04.07,06:50
Ja sa prikláňam k verzii prevádzkovania ako súkromná osoba a to každý zvlášť. Pokiaľ by to bolo na živnosť potrebuješ mať na prevádzkovanie ubytovacieho zariadenia vzdelanie, máš vyššie prevádzkové náklady a pod. Pokiaľ si unimo bunky budete každý zvláť dávať do nájmu máte možnosť uplatniť si paušálne výdavky vo výške 40% + je tam nezdaniteľná čiastka, ktorá sa nezdaňuje.
ucitel
13.04.07,20:46
Ďakujem za radu. Tiež som si to myslela a ty si mi to len potvrdila. Ešte by som ale potrebovala vedieť, či si naozaj môžem uplatniť len 40% paušálne výdavky alebo môžem použiť aj preukázateľné výdavky.
ekovm
15.04.07,12:38
Chcela by som sa spýtať, ak s.r.o. plátca DPH prevádzkuje ubytovacie zariadenie, vystavuje pokladničné doklady rozpísané na DPH alebo faktúry? Potrebuje registračnú pokladňu? / ide iba o ubytovanie v apartmánoch/
A ešte by som sa spýtala, aký je dátum dodania služby ak nám príde rodinka napr. od 01.08. do 10.08.
mysimis
16.04.07,05:58
Ďakujem za radu. Tiež som si to myslela a ty si mi to len potvrdila. Ešte by som ale potrebovala vedieť, či si naozaj môžem uplatniť len 40% paušálne výdavky alebo môžem použiť aj preukázateľné výdavky.
Môžeš použiť buď paušálne výdavky alebo preukázateľné. Je na Tvojom zvážení čo sa oplatí lepšie.