zaphira
12.04.07,17:51
Chcem sa poradiť, čo treba ďalej robiť u SZČO (JÚ), keď DP je hotové, daň zaplatená. Myslím, že sa posiela nejaký výpis z DP na VŠZP alebo potvrdenie o zaplatení dane? Mám pravdu? Nechcem niečo premeškať, tak Vás prosím o radu, čo sa má kde poslať a do kedy, a na akom tlačive. Ďakujem.
Paula
12.04.07,15:55
Výpis sa posiela do iba sociálnej poisťovne do 30.6.. Z odvodov do zdrav. poisťovne sa bude robiť ročné zúčtovanie.
zaphira
12.04.07,15:59
Nikde ale nemôžem nájsť "Výpis z DP za rok 2006". Nemáte ho niekto?
zaphira
12.04.07,16:00
Už netreba. Už som ho nasla:-)
katarina.j
12.04.07,17:32
Zaphirka, áchhh bože- taká otázka, však to musí vedieť aj neviem kto, ale dobre nič nehovorím... Ale aj tak sa čudujem nad založením takej témy...
zaphira
15.04.07,17:04
Ahoj Katarina.j, reagujem na tvoju poznamku k mojej otazke, ktoru by mal podla teba vediet aj neviem kto. Vies, najdu sa aj taki ludia, ktore sa s touto vecou stretli 1.krat v zivote a nemaju nikoho s kym by sa mohli poradit. Mozno to vyznie tak, ze si neviem ani na prstoch zratat kolko je dva plus dva ked tu davam take blbe otazky, ale dufala som, ze aspon na Porade mi s tym niekto poradi, bez toho aby som si musela pripadat ako tupá zaciatocnícka. Ahoj.
Zoltán Kovács
15.04.07,17:08
Ahoj Katarina.j, reagujem na tvoju poznamku k mojej otazke, ktoru by mal podla teba vediet aj neviem kto. Vies, najdu sa aj taki ludia, ktore sa s touto vecou stretli 1.krat v zivote a nemaju nikoho s kym by sa mohli poradit. Mozno to vyznie tak, ze si neviem ani na prstoch zratat kolko je dva plus dva ked tu davam take blbe otazky, ale dufala som, ze aspon na Porade mi s tym niekto poradi, bez toho aby som si musela pripadat ako tupá zaciatocnícka. Ahoj.

Nič si z toho nerob. Tú poznámku skôr pripíš na úkor podaňovej únave. Všetci sme boli začiatočníci raz. Ale aj zbehlejší majú niekedy medzery v určitých veciach.
evina
15.04.07,18:57
Zaphirka, áchhh bože- taká otázka, však to musí vedieť aj neviem kto, ale dobre nič nehovorím... Ale aj tak sa čudujem nad založením takej témy...

Bod č. 10 Etikety Porady:

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.
kalkulka
16.04.07,06:07
Zaphirka, áchhh bože- taká otázka, však to musí vedieť aj neviem kto, ale dobre nič nehovorím... Ale aj tak sa čudujem nad založením takej témy...
Ja len tak na okraj, každý raz začínal. A všetci aj tí zbehlí sme radi, ak nám niekto pomôže bez toho, aby nám vyčítal, že to nevieme, alebo nie sme si istý. Niekedy by sa zišlo troška viac pochopenia.
Paula
16.04.07,06:15
Myslím, že téma dozrela na uzamknutie :)
m.milada
17.04.07,13:20
...viem,téma je uzamknutá,ale mala som chorú dcéru a ja u zubára..

Ono-práve som hľadala odpoveď na presne túto otázku.Som totálna začiatočníčka, dvakrát mi PORADA pomohla. Robím momentálne všetko ako panna-prvýkrát. Profesionáli by neverili,ako sa my začiatočnici so všetkým moceme.Zorientovať sa v dátumoch a zákonoch je ťažké a rutina v nedohľadne. Ale raz budeme aj my dobrí vo svojom obore...Veľmi nám pomáhate. Ak sa Vám zdajú naše otázky prízemné, nechajte nás tak,však sa nájdu tí,ktorí nemajú problém sa znížiť na úroveň začiatočníka. Takých si veľmi vážim.
betka
17.04.07,16:32
mimotemy
Katarína.j. len tak na poznámku príspevok č.7:

http://wwww.porada.sk/showthread.php?p=446166#post446166