reformmio
12.04.07,18:54
Dobry den.

Prave som objavil tento vyborny web! Pochvala!
Tak a teraz k mojej otazke. Idem zakladat v SR novu s.r.o. a bude to zrkadlovy obraz CZ firmy. Viete mi niekto povedat ci existuje a ake ma znenie ekvivalent tohoto predmetu cinnosti?(pravne oznacenie) a ake su podla slovenskej pravnej upravy zakonne poziadavky na osobu zodpovedneho zastupcu o dole uvedenej zivnosti?

"sluzby v oblasti administrativni spravy a sluzby organizacne hospodarske pohavy (nebankovni pujcky fyzickym i pravnickym osobam, podnikatelum i nepodnikatelum)"

Dakujem za skoru odpoved, ktora mi to vyjasni...dufam
rickman
12.04.07,17:10
"vybavim hocico, slovom aj pismom, pre kazdeho"

sorry, ale nedalo mi :D
samozrejme, aj ja rad pockam na fundovanu odpoved ;)
Anna1974
12.04.07,17:21
Keďže aj mňa táto téma zaujala, ja som na to išla inak. Otvorila som si na stránke www.orsr.sk niekoľko spoločností, ktoré fungujú na našom trhu s poskytovaním týchto služieb a stretla som sa tam s týmto pojmom : a/ poskytovanie úverov nebankovým spôsobom z vlastných zdrojov
b/ poskytovanie úverov z vlastných zdrojov
.....môj názor a rada..ked to im or zapísal, tak to zapíše aj vám...;-)
adv
13.04.07,07:02
charitativna cinnost podla licencneho formaru BMG - HORIZONT
Anna1974
13.04.07,10:13
Myslím si,že poskytovanie úverov je niečo iné,ako to, čorobil BMG-Horizont ktorý sľuboval neskutočné úroky a bral peniaze od ľudí...
reformmio
13.04.07,12:52
Bez urazky, ale vidim, ze ludia na Slovensku naozaj nemaju pocas pracovneho casu co robit, iba vypisovat sprostosti na forach...vidim ze som prechvalil, co som objavil... naozaj mi tu po nejakych 16 hod pribudli fundovane odopovede...
Iba blbe poznamky...mimotemy
rickman
13.04.07,13:37
"sluzby v oblasti administrativni spravy a sluzby organizacne hospodarske pohavy (nebankovni pujcky fyzickym i pravnickym osobam, podnikatelum i nepodnikatelum)"

Nic v zlom, no pozri sa co si napisal..
Prva cast vety je v podstate hocico - ja by som v tom videl kompletny outsourceing pre firmy.
V pripade, ze zatvorka doplna predchadzajucu vetu, tak hladaj len podla toho..

V kazdom pripade (aspon co poradaci pisali (inde)), ked im na zivnostenskom urade resp. na okresnom urade v sekcii zivnostenske podnikanie ci kde to vlastne je - povies, co chces robit, oni ti urcite pomozu s vyplnenim toho konkretneho predmetu.
misomiso
13.04.07,18:48
Myslím si,že poskytovanie úverov je niečo iné,ako to, čorobil BMG-Horizont ktorý sľuboval neskutočné úroky a bral peniaze od ľudí...
Ano, je to odlisne. Ti, co poskytuju pozicky pomahaju ludom v podstate zbavit sa nepotrebnych nehnutelnosti (ktorymi rucia). Potom vela ludi zisti, ze zit sa da aj pod mostom, mnohi su aj stastni, odbudne vela starosti.

To Reformmio: ja vobec nechapem zmysel tejto otazky. To akoze je problem prelozit text:

"sluzby v oblasti administrativni spravy a sluzby organizacne hospodarske pohavy (nebankovni pujcky fyzickym i pravnickym osobam, podnikatelum i nepodnikatelum)"

do slovenciny???
josh
14.04.07,08:30
reformmio: dobre vies, ze kazdy zivnostensky urad v kazdom obvode ma viacmenej vlastne podmienky (robia si proste, co len chcu).
Kedze oni vydavaju povolenie na podnikanie v urcitej cinnosti, musis zial zdvihnut zadok a odist sa spytat.
Tu, aj ked ti niekto poradi, to nie je vobec zavazne, lebo za to, ze to tak zapisali v Rimavskej Sobote nie je iste, ze to tak z zapisu aj v Cadci.
reformmio
14.04.07,09:21
Dik Josh,
polopatisticky ale predsa som sa aspon k niecomu dostal...;)
Keby to bolo pre mna take jednoduche zdvihnut zadok a ist sa spytat tak idem. Ale doteraz som zil v UK ( a stale zijem ) a snazim sa presunut na SK. Preto sa pytam, lebo nie vsetko mi je jasne v tom nasom Kocurkove, napr. podla akeho kluca si urady vyberaju co zaregistruju a co nie.

Dakujem
reformmio
14.04.07,09:35
to misomiso: ako to prelozit do slovenciny? Otazka znela mozno zle, ale bola myslena tak, ze ako by to malo zniet lubozvucne ludom na urade, aby to odklepli...

re. tvojho inteligentneho zaciatku prispevku, zialbohu na SK je pre firmy a niektorych ludi dost tazko sa dostat k nejakemu uveru, hoci ho naozaj potrebuju. (tu je ten system uplne odlisny, banky sa ti snazia vyjst v ustrety, vytvoria ti rozlicne moznosti, nie ist ako SK banky-splnas nase rigidne tabulky? dostanes...nesplnas tabulky...dostanes prd...) Ale na toto si asi musim zvykat, niekto kto paty v zivote z vlastneho mesta nevytiahol, nikdy nepochopi umysly niekoho, kto sa snazi pritiahnut dobry napad zo zahranicia...Sed dalej na zadku doma a prispievaj do porady.sk... a samozrejme pri pivku s kamaratmi potom nadavaj preco niektori maju 7cku bmw a okradaju vsetkych ludi/stat/ a vlastne hlavne TEBA.... :eek:
misomiso
14.04.07,11:34
Tak predovsetkym, mna nikto neokrada. S autom, ktore mam som spokojny, hoci to nie je konketne BMW. Som 51% majitelom vyrobneho zavodu, ktoreho vyrobky exportujeme (ako jedna z mala spolocnosti zo Slovenska) prakticky do celeho civilizovaneho sveta, okrem Europy, Izraela, USA a Kanady aj napr. aj do Japonska. Nezvyknem sa tym chvalit, iba informujem.

S bankami na Slovensku ale aj v zahranici mam bohate skusenosti. Nemusis mat obavy.

Mozno si myslis, ze ked si pred casom odisil do UK, ze vsetci Slovaci ktori tu zostali su sprosti pecivali. Ja sice nezijem trvale v UK, ale bol som napr. 9 x v Japonsku, v USA som prezil (ked sa moje navstevy zrataju) rok, ale napriek tomu som spokojny tu doma. Mozno by si sacudoval, co mnohi Slovaci uz dnes dikazu. Moj znamy pred pol rokom otvoril pobocku v Tokiu a ma tam aj maloobchod, v ktorom predava prevazne vlastne vyrobky.
reformmio
14.04.07,12:03
misomiso: tak, myslim, ze sme zacali obaja zo zleho konca. ;)

Na zaciatok, priznavam, ze svoju otazku som trosku nestastne formuloval a skus aj ty priznat, ze tie narazky...no, nazor ti neberiem, ale skus nehadzat vsetkych do jedneho vreca.

Nemienim tu prevadzat cinnost typu Provident a ine uzery, ako tu vravite.

Mne ide skor o vyuzitie mojich velmi dobrych kontaktov v zahranici, ktore som tu cielavedome budoval roky na cinnost typu prefinancovania odvaznych no zaujimavych a rentabilnych projektov, na ktore tu firmam banky nedaju lebo ako som uz spominal, "nevopchaju" sa do ich tabulkovych uverovych schem.

Taktiez Ta poopravim v Tvojom nazore na moju osobu. Zivotny styl a drviva vacsina ludi tu v UK mi absolutne nevyhovuje, jedine co som na SK napadol su zrovna tie nestastne banky.

Sk povazujem za idealnu krajinu na zivot a rodinu.Travim tu 40% z mesiaca a planujem tu do 3 mesiacov zakotvit natrvalo a brat UK ako nutny pracovny vyjazd na 1-2 dni do mesiaca...

Na zaver dovol, aby som sa ospravedlnil za moj vyrok o niekom, kto paty z domu nevytiahol, len zial z tvojho vyroku mi pripadalo, ze si ako vela zavistlivych Slovakov chces len rypnut...

prijemny den,

Mio
misomiso
14.04.07,13:07
V pohode, beriem, ja sa tiez ospravedlnujem ak som Ta urazil, to co pises znie uzasne, no ak mam byt uprimny, argumenty, ktore doteraz padli v nasej debate zatial nijako nezmenili nazor na firmy, ktore poskytuju "rychle pozicky".

Ak to, co ches robit, budes robit dobre, tak budes urcite uspesny. V podstate si myslim, ze nie je tazke konkurovat slovenskym bankam, pretoze ich politika naozaj nie je orientovana na klienta. My sme to vyriesili jednoducho (v podstate v ramci sedej ekonomiky). Mame nastestie take dobre vztahy s nasim US importerom (nastastie nie je American, je z Azie a dokonca je hlboko veriaci krestan) , ze ked ma 10 x nase banky odmietli, prijal som ponuku, ktoru mi on sam ponukol. Ked sme naposledy potrebovali pozicat na stavbu noveho vyrobneho priestoru, poslal nam peniaze obratom na ucet a dokonca nechcel ani podpisat ziaden papier - stacila e-mailova komunikacia. Ja viem, ze to znie neuveritelne (necudoval by som sa, keby tomu drviva vacsina ludi neverila) ale on poslal sumu v EUR s mnohymi nulami na konci len tak. Samozrejme sme dohodli splatky a urok (ktoremu by mimochodom banky nedokazali konkurovat).

Ked som sedel naposledy v Tatra Banke (sami ma zavolali, aby mi tlacili do hlavy nove produkty) tak som im iba povedal "Viete - ak si 5 x zavolate taxik a taxikar pride a povie Vam, ze Vas nezoberie, pretoze Vam nedoveruje, tak potom na siesty raz poziadate suseda, aby Vas odviezol na letisko a date mu tri stovky. Nabuduce uz ani taxik nebudete volat, ale rovno pojdete za susedom, pretoze sa Vam to osvedcilo a videli ste, ze aj on bol spokojny. Je to sice seda ekonomika, ale ak to inak nejde?? Takto prichjadzate o klientov."

Takze tak. Ak mas na mysli seriozne podnikanie, tak drzim palce. Neviem ale ci si uvedomujes, aku povest a doveru "poskytovatelia poziciek" na nasom trhu uz v sucasnosti maju.
emgeton
14.04.07,13:15
misomiso: tak, myslim, ze sme zacali obaja zo zleho konca. ;)

Na zaciatok, priznavam, ze svoju otazku som trosku nestastne formuloval a skus aj ty priznat, ze tie narazky...no, nazor ti neberiem, ale skus nehadzat vsetkych do jedneho vreca.

Nemienim tu prevadzat cinnost typu Provident a ine uzery, ako tu vravite.

Mne ide skor o vyuzitie mojich velmi dobrych kontaktov v zahranici, ktore som tu cielavedome budoval roky na cinnost typu prefinancovania odvaznych no zaujimavych a rentabilnych projektov, na ktore tu firmam banky nedaju lebo ako som uz spominal, "nevopchaju" sa do ich tabulkovych uverovych schem.

Taktiez Ta poopravim v Tvojom nazore na moju osobu. Zivotny styl a drviva vacsina ludi tu v UK mi absolutne nevyhovuje, jedine co som na SK napadol su zrovna tie nestastne banky.

Sk povazujem za idealnu krajinu na zivot a rodinu.Travim tu 40% z mesiaca a planujem tu do 3 mesiacov zakotvit natrvalo a brat UK ako nutny pracovny vyjazd na 1-2 dni do mesiaca...

Na zaver dovol, aby som sa ospravedlnil za moj vyrok o niekom, kto paty z domu nevytiahol, len zial z tvojho vyroku mi pripadalo, ze si ako vela zavistlivych Slovakov chces len rypnut...

prijemny den,

Mio

Podobný úvod malo mať zadanie Vašej otázky hneď na začiatku.
reformmio
14.04.07,13:43
Nie, kdeze, neurazil som sa, ja nie som lahko urazitelna osoba a navyse som spravil pociatocnu chybu vo vyjadreni ja...

Nazor na "rychle pozicky" myslim zdielame rovnaky... do nicoho podobneho sa ja pustat nechcem. Som clovek, ktory si chce zachovat chrbtovu kost a vlastnu tvar...
Iba sa mi pri mojich stretnutiach s kolegami dostali do usi take neskutocne projekty na uzemi SR ktore stroskotali na financiach ze som zacal uvazovat co by sa tu dalo a nedalo urobit v ramci mojich moznosti...

Situacia, ktoru si opisal, je pre drvivu vacsinu podnikatelov na SK neuveritelna, v prostredi, v ktorom sa pohybujem su tieto "unsecured loans" celkom bezne. (podotykam, ze takisto ako vravis Ty musi ist o vyborne dlhotrvajuce obchodne vztahy) Proste nieco, co u nas skoro neexistuje ma tu nazov "gentleman's agreement"

Moj mozog je momentalne 23 hodin zo dna zamestnany ako na to. Uvedomujem si totiz, ze sa idem pustit do niecoho, co tu este nie je vo velkom zakotvene a verim tomu, ze sa bude snazit vela ludi zneuzit novootvorene moznosti.

A to co si popisal o banke je klasika u nas. Tazko sa zacina podnikat, tazko sa hlada opora. Ked ju uz ale nepotrebujes, ked uz nepredstavujes riziko straty, su ako hyeny... Aj cez vsetky chybicky je Slovensko ta najmilsia krajina mojmu srdcu.;)
rickman
14.04.07,17:20
Pani, musim vam napisat, ze sa z toho vyklula velmi inteligentna tema..

Rad by som sa pripojil. Je fakt, ze nato, aby niekto poskytol unsecured loan tak ako pisal misomiso z vlastnej skusenosti, to uz nie je obchodny partner - to uz je velmi dobry kamarat/priatel.

a reformmio: pokial svoju myslienku ,ktora je dobra, no podla mna nie tak celkom realizovatelna - urcite budes musiet spravit vela kompromisov a vysledny efekt bude o nieco insi, ako je vyznam resp. ucel tych nezabezpecenych uverov - v kazdom pripade drzim prsty :)

co vravis?
reformmio
14.04.07,19:13
Vitaj v nasej debate rickman ;)

Aby to nebolo zle pochopene, bavili sme sa tu o "unsecured loans" , do toho by som na Sk rozhodne nesiel hned na zaciatku. Pripada to do uvahy v momente, ako sa obchodny partner (rozumej klient so zaujimavym projektom) osvedci povedzme 2-3x a vybuduje sa korektny profesionalny vztah, nevidimto to v takom pripade s "unsecured loan" az tak nerealne.

Hlavnym produktom by mali byt uvery, do ktorych ako som pred casom napisal,by ziadna banka na Sk nesla.
Ak ma niekto projekt, na profesionalnej urovni vypracovany, ma vsetky podklady atd...a jediny hacik je v tom ze mu x00 000 000.00 SKK chyba, vieme sa o tom zacat bavit, samozrejme za obvyklych podmienok, nie cela suma na klientov ucet, ale postupne uvolnovanie z fondu a neustaly dozor nami zostaveneho kontrolneho timu atd...
Ja si myslim, ze ked to funguje vonku, preco nie na Sk.
Proste, pre poctivych ludi, co nieco naozaj chcu vybudovat, nie su taketo podmienky vobec problem.
Ak by to pre niekoho problem bol, je jasne, ze nechce hrat cistu hru a konci u mna.