sklenkova
12.04.07,18:57
Dnes bola za mnou matka jedného 18r.,ktorý u mňa pracuje na KPČ (9h.týždenne-p,str.,pia,3h.) a oznámila mi,že mladého v utorok zadržala polícia a nech mu dám výpoveď,nech mám pokoj. Lenže dnes boli tajný aj za mnou a ja som im povedala pravdu.Môžem mu dať výpoveď ako navrhuje jeho matka-žiadny oficialny papier nemám ani ona,alebo ako sa to rieši?
sklenkova
12.04.07,17:39
nestretli ste sa nikto s takouto situaciou???
zuveska
12.04.07,17:53
Môjmu klientovi zatkli zamestnanca pri protidrogovej razii. Zostal zavretý. Klient mu skončil pracovný pomer dohodou, napriek tomu, že dohodu podpísanú zamestnancom nemal. Riešil to potom dodatočne prostredníctvom jeho rodičov.
sklenkova
12.04.07,18:43
asi to tak spravím aj ja,dám mu dovolenku a ukončím PP
azuz
13.04.07,04:42
Môžeš použiť §49 ods. 6 - ukončiť PP výpoveďou s výpovednou dobou 15 dní.
sklenkova
13.04.07,17:01
no ano,lenže jeho zobrali utorok,stredu nerobil,nikto nevedel kde je,mám mu dať dovolenku za tento rok vyplatu rodičom,alebo mu mám napisať A
sklenkova
25.04.07,19:26
Ak by mal niekto takyto problem:
-treba do poistovne nahlasiť zmenu,číslo 5 a držať zamestnanca v evidencii.
-výpoveď je mu možné dať až po právoplatnom odsúdení a to okamžité skončenie PP.
V prípade skoršieho prepustenia z PP,by sa súdne mohol domáhať zrušenia výpovede +náhrady z neplatného skončenia PP.Totiž, každá výpoveď musí byť doručená,čo v takomto prípade nieje možné-nemôže prebrať rodina.
sklenkova
07.11.07,17:22
Teraz toho zymestnanca prepustili,dostal podmienku 2 roky.Mne tam nabehlo za čas čo bol v cele 8 dní dovolenky-má na nu nárok? Teraz ho mám dalej zamestnavat alebo,ako to riešit?Musím ho asi znova prihlásit do poistovni.Stačí mi ako doklad prepúštaci list? Ja vobec neviem.
sklenkova
07.11.07,18:33
Neviete nikto aspon ci má narok na tu dovolenku