ala13
12.04.07,22:23
Co nam radite teraz urobit? Az po podani DP PO som zistila, ze od 1.1. sme mali byt mesacny platitel a nie stvrtrocny ako doteraz, lebo sme za rok 2006 prekrocili v trzbach hranicu 10 milionov.

Kedze sme sa mali stat mesacnymi uz od 1.1. a dodnes nie sme, co mame urobit? Radsej podat s oneskorenim DP DPH za januar a februar alebo podat stvrtrocne a mesacne az od aprila?

Dakujem za akykolvek nazor.:eek: :)
Paula
12.04.07,20:27
Podať za január, za február, za marec....
ala13
12.04.07,20:32
Dakujem, Paula. A za januar a februar zaplatime aku velku pokutu? Po 2000 za kazdy mesiac za oneskorene podanie plus penale z nezaplatenej danovej povinnosti za prve dva mesiace?
ala13
12.04.07,20:33
Aj nejakym listom mame oznamit, ze sme sa stali mesacnymi platitelmi? Alebo to uz pochopia automaticky?
Paula
12.04.07,21:29
Aj nejakym listom mame oznamit, ze sme sa stali mesacnymi platitelmi? Alebo to uz pochopia automaticky?

Nie je potrebné oznamovať . Z vašich predchádzajúcich DP im to bude i tak zrejmé, že tak asi sa stane. Kedysi dávno sa mi stalo i to, že správkyňa dane sama upozornila už v októbri, aby sme si možný prechod na "mesačné DPH" ustriehli zavčasu..... svetlá to výnimka na DÚ :)
evina
12.04.07,22:28
Dakujem, Paula. A za januar a februar zaplatime aku velku pokutu? Po 2000 za kazdy mesiac za oneskorene podanie plus penale z nezaplatenej danovej povinnosti za prve dva mesiace?

Áno asi tak akosi to bude s tou pokutou...
ala13
13.04.07,05:38
Dakujem. Takze cim mensiu danovu povinnost za januar a februar "vyrobim", tym lepsie? Alebo dokonca mam vyrobit 2 nadmerne odpocty? Uplnu nulu ako vysledok DP DPH si netrufam "vycarit" :-).
Paula
13.04.07,07:02
Sankcie za podvod sú iste vyššie, ako za oneskorené, ale pravdivé DP. Konaj podľa toho, čo ti umožňuje zákon , budeš lepšie spávať a nebudeš mať obavy z kontroly . Nezabúdaj, že doklady, ktoré ty zaúčtuješ, má s veľkou pravdepodobnosťou i druhá strana - na vstupe, resp. na výstupe svojich DP.
ala13
13.04.07,18:51
My mame viac firiem a mozeme medzi nimi vystavit nejake faktury. V skutocnosti som tejto nasej firme robila uctovnictvo a mozem im nafakturovat presne tolko, kolko je potrebne, aby bola takmer nulova danova povinnost. Je to podvod? Ved tolko isto v inej firme odvediem.
Paula
13.04.07,18:53
Dostávame sa mimo etikety Porady:(
JankaO
13.04.07,19:23
My mame viac firiem a mozeme medzi nimi vystavit nejake faktury. V skutocnosti som tejto nasej firme robila uctovnictvo a mozem im nafakturovat presne tolko, kolko je potrebne, aby bola takmer nulova danova povinnost. Je to podvod? Ved tolko isto v inej firme odvediem.


Áno je. Ak zdaniteľné plnenie nenastalo. Týmto smerom by som nešla, čítala som aj iné zákony....
jamajka
13.04.07,19:32
Aj nejakym listom mame oznamit, ze sme sa stali mesacnymi platitelmi? Alebo to uz pochopia automaticky?

Ak budeš podávať daňové priznanie k DPH za január i za február takto neskoro a nebudeš to osobne konzultovať so správcom dane, pre istotu pošli s daňovými priznaniami aj takýto list, aby na daňovom úrade pochopili o čo vlastne ide.
ala13
17.04.07,09:23
Áno je. Ak zdaniteľné plnenie nenastalo. Týmto smerom by som nešla, čítala som aj iné zákony....
Zdanitelne plnenie nastalo, vykonala som im uctovnicke prace. Cena a rozsah sa da upravit podla dohody a potrieb i spatne.