unipar
12.04.07,21:37
Prosím o radu: sme s.r.o.-máme kupcu na auto, ale ten ho chce prevziať čo najskôr - pondelok 16, najneskôr 17 apríl, v leasingovke máme uhradenú poslednú splátku, a čakáme faktúru na zostatkovú sumu /1500,-Sk/. Po úhrade tejto faktúry dostaneme z leasingovky dokumenty na základe ktorých môžeme ísť na dopravný inšpektorát a prehlásiť auto na nového majiteľa. Náš problém je v tom, že dokumenty z leasingovky neprídu do daného termínu a prepis na inšpektoráte nemôže prebehnúť-čiže ešte nebudeme vlastníkom auta. Ako by sme mali postupovať, keď chceme auto potencionálnemu kupujúcemu odpredať k danému termínu bez toho, aby sme mu dávali auto na nájomnú zmluvu /s tou musí súhlasiť leasingovka/. Kúpnu zmluvu nie sme oprávnení pripraviť-iba ak s poznámkou, že účinnosť zluvy bude dňom ukončenia našej leasingovej zmluvy. Ako by sme to dokumentačne mohli podchytiť, aby ani jedna strana nemala možnosť poškodiť tú druhú. pozn. - vzťahy sú veľmi korektné, obe strany sa poznajú. Veľmi nám na predaji záleží... Ďakujem
katarina.j
12.04.07,20:01
Nieje žiadna šanca uvedené vozidlo predať pred vysporiadaním sa s leasingovou spolčnosťou- ak idem do absurdity, tak by ste sa mohli dokonca dopustiť trestného činu- proste leasingovka je momentálne stále majiteľom auta.
josh
13.04.07,04:33
Spravte zmluvu o buducej zmluve, na zaklade ktorej budete napr. do 3 dni od nadobudnutia vlastnickeho prava povinni predat a kupit auto.
GabiZ
13.04.07,05:08
Ja som takýmto spôsobom predávala auto, ktoré som mala na lízing. S kupujúcim sme uzavreli zmluvu o budúcej kúpnej zmluve a osobne som bola dohodnutá s lízingovou spoločnosťou, že ak bude lízing vyplatený, môžu mi vydať papiere, čiže kúpno-predajná zmluva s lízingovkou, splnomocnenie a potvrdenie o tom, že som vlastník a potom som ostatné vybavila u policajtov (prepis auta a pod.). Myslím si, že to nie je problém, pokiaľ je samozrejme na lízingovke niekto, kto je ochotný to urýchliť. Ak je voči lízingovke splnený záväzok, nemal by byť problém s prepisom. A tá zmluva o budúcej kúpnej zmluve je v poriadku a dá sa tam toto všetko ošetriť. Toto protizákonné nie je.
adv
13.04.07,06:52
jedine uzavriet riadnu a kvalitnu zmluvu o buducej zmluve.
unipar
15.04.07,19:53
Dakujem za cenne rady. Vyriesilo sa to kupnou zmluvou s odlozenou ucinnostou. Nastastie papiere z leasingovky na prepis su na ceste, takze kupujuci bude vlastnit auto s cudzou ecv len 3 dni.