LeaZA
13.04.07,07:54
Pekný deň.
Založili sme v banke účet sociálneho fondu. Ale museli sme tam dať vklad 500 sk pretože by nám ho inak nezaložili. Aké účty mám použiť pre tento vklad? Nie je to vklad sociálneho fondu , ale sú to firemné peniaze.
Môžem tieto peniaze neskôr vybrať, keď sa tam nazbierajú prostriedky zo soc. fondu. Alebo ich tam mám ponechať a pri zrušení sa potom prevedú na účet firmy?
Ďakujem
LeaZA
13.04.07,05:58
Ešte chcem dodať, že to išlo z firemného účtu na účet soc. fondu. Takže nešlo to cez pokladňu.
ondrejvla
13.04.07,19:24
Pekný deň.
Založili sme v banke účet sociálneho fondu. Ale museli sme tam dať vklad 500 sk pretože by nám ho inak nezaložili. Aké účty mám použiť pre tento vklad? Nie je to vklad sociálneho fondu , ale sú to firemné peniaze.
Môžem tieto peniaze neskôr vybrať, keď sa tam nazbierajú prostriedky zo soc. fondu. Alebo ich tam mám ponechať a pri zrušení sa potom prevedú na účet firmy?
Ďakujem

Už vôbec nie je povinnosť mať otvorený účet pre SF, finančné prostriedky sú na bežnom účte, celú evidnciu okrem účtu 472, kde tvoríš SF zo miezd,
z HV-prídel eviduješ tieto fin.prostriedky v knihe SF. Čerpanie zo SF musí byť v súlade so zákonom o SF. Zbytočne budeš platiť mesačné poplatky, ale ak myslíš, že je to nevyhnutnosť...