simonova815
13.04.07,08:34
Mám klienta SRO - 1 spolocnik, ktorému robím účtovníctvo ešte za rok 2005, lebo stara učtovníčka mu ho vobec nespravila, iba podala daňové (neviem na základe akych vystupov), ale to je jedno. Problem je ten, ze ona mu vycislila stratu 2000 Sk, lenze mne vychadza dost vysoky ZD 300.000 Sk - vela vydavkov nieje danovo uznatelnych, nakolko platil vela sukromnych veci z firemneho uctu. Moja otazka znie, bolo by spravne mu vyplatit na konci roka odmenu za vykon konatela, napr. 120 000 Sk, on by si mohol uplatnit nezd. minimum na danovnika + 12000 zivotnu poistku (ine prijmy v ten rok nemal), no a zaplatit z rozdielu dan, no a tym padom by mi vznikol nizsi zisk, cize aj nizsia dan za SRO (ide mi o to, ze inak dan vychadza nad 50000, ci ze bola v roku 2006 povinny platit predavky, co on samozrejme neplatil). Vdaka za akukolvek radu, lebo potrebujem toto doriesit, aby som mohla spravit rok 2006.
betka
13.04.07,09:15
Zrejme účtovníčka šupla všetky výdavky do daňových. Za čo potom poberala mzdu, alebo mala príjem ak bola napr. SZČO? Osobne by som ju kontaktovala, na základe čoho robila DP, a nech vráti, čo mala zaplatené, keďže to nedotiahla ..... (ak mala vôbec príjem)...

ZDP par.5- príjmy zo závislej činnosti sú - príjmy za prácu spoločníkov a konateľov, s.r.o. S týmto sú spojené aj potreby prihlásenia do zdravotnej poisťovne, keby ste mu vyplatili odmenu, zmluvne by som to ošetrila, na základe čoho mu bola vyplatená odmena.
s.r.o. by mala nejaké náklady s vyplatenou odmenou, konateľ by mal nárok na nezdaniteľné časti dane.
betka
13.04.07,09:30
Daňovým výdavkom spoločnosti by bolo poistné, kt. by spoločnosť platila z odmeny konateľa za výkon funkcie a poistné z odmeny spoločníka ak spol. dostáva odmenu za prácu - príjem zo záv.činnosti.

Spatne si dať odmenu, a jednorázovú ????
V roku 2006:
min. mzda: 6900, sk (max. vym.základ 47 475, Sk)
priem. mes. mzda: 15 825, Sk.
Spoločník konateľ by platil poistné v roku 2006 vo výške 634, Sk

v roku 2007:
min. mzda 7600, Sk (vym. základ 51 822? Sk, priem. mes. mzda 17274, Sk
Mesačne by platil poistné v roku 2007 vo výške 692, Sk
korduľa
26.01.10,10:41
chcela by som sa poradit,poberam mesacne odmenu za vykon konatela - len minimalne 20€ - vysporiadane zrazkovou danou, okrem toho som mala v roku 2009 prijmy z prenajmu / len december 750 €, /musim podat DB a ak ano mam podat DP B? dakujem