ciaaa
13.04.07,09:53
Nazdar poradaci,
mam takyto problem.
Mali sme DF z roku 2003, u nas vo firme ich evidujeme ako uhradene. Bolo mi povedane, ze na zaklade nejakych zapoctov. Nic som k tomu nenasla. Teraz nas dotycna firma vyzvala na uhradu tychto faktur a my sme ich uhradili v marci 2007. A kolega mi povedal, ze to predtym teda neplati, ked nie su ziadne doklady ale plati tato uhrada.
My uz mame tieto uhrady vo vykazoch. Neviem ako to mam teraz zauctovat. Predtym to bol pochopitelne VOZD, mam to teraz zauctovat ako VNZD? Ci? skuste poradit. Prosiiiim. Vdaka.
ekopo
13.04.07,09:05
V tomto prípade by sa malo podať dodatočné DP za rok 2003, nakoľko nie sú relevantné podklady, na základe ktorých bolo účtovanie v tej dobe prevedené. V roku 2007 by sa faktúry zaúčtovali ako VOZD. Účtovať to ako VNZD nemá zmysel pri takomto postupe.
ciaaa
13.04.07,10:57
Este nieco. Po takmer celodennom hladani som nasla doklady o uhrade. Teda: firma nam opravila auta a vystavila faktury, my sme firme vystavili faktury za nekvalitnu opravu. Urobili sme zapocet medzi tymito fakturami. Ibaze, ony nam spat vratili nase faktury a tiez zapocet, ze to neakceptuju!
No u nas bol zapocet akceptovany. Aj v tomto pripade treba podat dodatocne DP?
ekopo
13.04.07,11:48
Vy ste nemali dôvod vystavovať FA za nekvalitnú opravu, ale ste mali opravu riadne reklamovať a žiadať napr. o dobropis k FA. Existuje najaká písomná reklamácia, o ktorú sa viete teraz oprieť?? (okrem Vašich VF? - tie sú nepodstatné) V ostatnom ostáva v platnosti moja prvá odpoveď.
ciaaa
13.04.07,11:58
No, mne to vravte, ja som tu vtedy este nebola :) Zistila som, ze firma nam opravovala auto. Potom mal nas sofer havariu a my sme im vyfakturovali, ze v dosledku nekvalitnej opravy sofer havaroval. Viac som uz nenasla.
ekopo
13.04.07,12:04
Z otázok mi je jasné že si ešte vo firme vtedy nebola. Ale ak nie je žiadny záznam o tom, že oprava bola nekvalitná a že šofér z toho dôvodu havaroval, tak sa toho veľa nedá urobiť. Ešte treba skúsiť spísať na firmu odpoveď s tým, že FA boli reklamované z dôvodu nekvality a bola z toho dôvodu havária.
Keď nič iné, získate aspoň trochu času na premyslenie ďaľších krokov.
Máte záznam z nehody? Treba ho preskúmať.