Helena V
13.04.07,10:11
Dobrý deň, potrebujem radu, či na výplatu materského je podmienka trvanie pracovného pomeru.Do konca septembra 2006 som mala okrem hlavného PP aj úväzkový pracovný pomer, k 1.10.2006 som v tom úväzkovom podala výpoveď. Teraz mi učtovníčka povedala, že príjem tých deviatich mesiacov v r.2006 / z toho úväzkového / sa mi nebude zarátavať do denného vymeriavacieho základu na výpočet materského, lebo mi ten pracovný pomer už netrvá. Materská sa mi začína od 13.apríla 2007.Má učtovníčka pravdu?Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
Tweety
13.04.07,08:21
Dobrý deň, potrebujem radu, či na výplatu materského je podmienka trvanie pracovného pomeru.Do konca septembra 2006 som mala okrem hlavného PP aj úväzkový pracovný pomer, k 1.10.2006 som v tom úväzkovom podala výpoveď. Teraz mi učtovníčka povedala, že príjem tých deviatich mesiacov v r.2006 / z toho úväzkového / sa mi nebude zarátavať do denného vymeriavacieho základu na výpočet materského, lebo mi ten pracovný pomer už netrvá. Materská sa mi začína od 13.apríla 2007.Má učtovníčka pravdu?Veľmi pekne ďakujem za každú radu. Podmienky nároku na Materské:

najmenej 270 dní nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch pred pôrodom
Počítajú sa všetky príjmy, aj ten úväzkový, ak tým myslíš KPČ.
Jana Motyčková
13.04.07,09:46
Dobrý deň, potrebujem radu, či na výplatu materského je podmienka trvanie pracovného pomeru.Do konca septembra 2006 som mala okrem hlavného PP aj úväzkový pracovný pomer, k 1.10.2006 som v tom úväzkovom podala výpoveď. Teraz mi učtovníčka povedala, že príjem tých deviatich mesiacov v r.2006 / z toho úväzkového / sa mi nebude zarátavať do denného vymeriavacieho základu na výpočet materského, lebo mi ten pracovný pomer už netrvá. Materská sa mi začína od 13.apríla 2007.Má učtovníčka pravdu?Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
Keďže ten druhý pracovný pomer už netrvá a pred dňom nástupu na materskú skončila aj ochranná lehota (6 mesiacov), materské sa bude počítať iba z hlavného PP.