eskoes
13.04.07,13:18
Ahojte, jedna jednoduchá otázočka:
Môže FO občan a tá istá FO podnikateľ uzavrieť sám so sebou nájomnú zmluvu, kde FO občan bude prenajímať auto a FO podnikateľ bude nájomca? Myslím si že nie, len by som potreboval nejaký § z ktorého to vyplýva, ďakujem
Paula
13.04.07,11:20
sám so sebou nemôže uzatvoriť zmluvu
eskoes
13.04.07,11:21
sám so sebou nemôže uzatvoriť zmluvu
a poprosím nejaký §, hladal som v občianskom zákonníku konkrétne pri § 663 nájomná zmluva; je mi viac menej jasné, že nemôžem byť nájomcom a prenajímateľom naraz, ale chýba mi k tomu ten §
JankaO
13.04.07,15:23
a poprosím nejaký §, hladal som v občianskom zákonníku konkrétne pri § 663 nájomná zmluva; je mi viac menej jasné, že nemôžem byť nájomcom a prenajímateľom naraz, ale chýba mi k tomu ten §


Ak je niekto vlastníkom nejakej konkrétnej veci, nemôže byť aj zároveň nájomcom, nájomca nemá k predmetu vlastnícke práva. Nemyslím, že na takto jasnú vec bude zvlášť §.
josh
14.04.07,07:35
Pozri si ustanovenia o vlastnickom prave v obcianskom zakonniku. Vlastnik ma pravo vec drzat, uzivat, atd... To znamena, ze uz ako vlastnik mas pravo vec uzivat.
A na to, aby sa uzatvorila zmluva (pozri si ustanovenia o zavazkovych vztahoch a zmluvach) musis mat aspon dvoch.