willma
13.04.07,13:48
priložené zábery som opäť ukoristila u mojej krstnej :D
camelfly
13.04.07,11:53
ukoristila si moc krasne obrazky ;) :D
Paula
13.04.07,12:03
A tie narcisy ako jediné zo všetkých ich druhov sa mi naozaj páčia, práve pre ich "skromnosť". Inak to zoskupenie na obrázku - nezábudky, tulipán a akurátne tie narcisy ma vrátili do detstva...k peknej knihe "Nezábudky"
Gabi03
13.04.07,12:09
Ak ukážem manželovi tieto obrázky, mám obavy, že už najneskôr na druhý deň pôjde do kameňolomu po kamene... :---
willma
13.04.07,12:12
Ak ukážem manželovi tieto obrázky, mám obavy, že už najneskôr na druhý deň pôjde do kameňolomu po kamene... :---tak mu ich moc neukazuj, a ostatným ďakujem
andi
13.04.07,12:17
Ak ukážem manželovi tieto obrázky, mám obavy, že už najneskôr na druhý deň pôjde do kameňolomu po kamene... :---
Môjmu to môžem ukazovať vie že chcem takúto skalničku a ništ:mee: :) ;) :):mee:
Gabi03
13.04.07,12:24
:D :D :D
Andi, tak u nás je to trochu opačne. On sadí a stará sa o kvetinky. Ja tak max 2 x do roka, keď mám náladu alebo skôr moje sú bylinky.
Willma, to mi srdce nedá, neukázať mu tú krásu. (Okrem toho radšej mu dať nejaký typ, ako by si mal niečo vymýšľať. Jeho estetické cítenie sa nie veľmi zhoduje s mojím. :rolleyes: )
Richard
13.04.07,15:21
pozdravuj krstnú :) že má peknú skalku !!!
willma
13.04.07,15:27
pozdravuj krstnú :) že má peknú skalku !!! ďakujem, keď ku nej zas o polroka prídem odkážem. ;)
Eulalia
14.04.07,04:00
Môjmu to môžem ukazovať vie že chcem takúto skalničku a ništ:mee: :) ;) :):mee:

Andi, Ty nemáš dôvod byť smutná, veď tá Tvoja záhradka, ktorú nám tu na fotečkách prezentuješ je skutočne nádherná. Máš tam toľko nádherných vecí, až oči "vyočujem":D
petovsan
17.04.07,07:40
Pridám aj ja svoj najkrajší kúsok skalky ...
ALDA
17.04.07,07:57
Skalka moja srdcová záležitosť, len sa pustiť do práce:D Sama nevyrastie, že?
Tweety
17.04.07,08:02
Skalka moja srdcová záležitosť, len sa pustiť do práce:D Sama nevyrastie, že?
Vyrastie, vyrastie, ak posadíš, tak určite:)
ALDA
17.04.07,08:25
Bola u nás na chalupe ANDY/Bionda/ a ROBINO /rob999/ , ukazovala som , kde chcem mať skalku, Andy hneď pozrela odborným okom a povedala, že tri poschodia a ja to chcem dať rozryť nejakým buldozérom vyvolala som smiech, že to musím zvládnuť sama. Keby ste videli aká je tam zem, tvrdá, pošliapaná, no hrúza...:D
hanelie
14.09.07,12:32
Ahojte,
skalka je aj moja srdcovka, ale zatiaľ ešte bývam v činžiaku /čoskoro sa to zmení - teda také dva rôčky/ čiže si ju pestujem v takých väčších koflíkoch alebo napr. mám v starom pekáči - zopar skutočných skál a potom tých rastúcich skaliek /rôzne druhy/ - no a potom ešte muškátiky - ale to je už iná téma:)
sanyla
16.10.07,11:17
A viete mi aj poradiť ako sa taká skalka zakladá ? Čo k tomu potrebujem a aký je postup ? Ďakujem :)
piry
24.10.07,19:26
Ahojte, vie niekto akô má meno táto rozkošná skalnička? Ja ju volám "skalnička milovaná", už mi chýba len latinský ekvivalent
Evaman
25.10.07,08:07
Je to skalná alebo tzv. kamenná ruža. Zvykne sa vysádzať aj na hroby, skús pozrieť tuto:

http://www.kallimagarden.com/index.php?menuID=sk_k_semp_kultivary&page=abc.php&page2=sk/k_semp_kultivary&dbID=semp_kultivary
VladoaKatka
25.10.07,08:34
Určite to neni skalná ruža resp. kamenná ruža, tá má listy ako sukulenty.

Na nete od Evaman, by si to mohla porovnať - trvalky - Androcase carnea.
Mám tú raslinu aj ja na sklalke, ale už si nepamätám jej slovenský názov.
Kvitne na jar vínovočervené kvietky má na 5-6 cm stopkách a vyčnievajú nad raslinou.
piry
26.10.07,09:25
takto vyzerá v kvete, /koniec mája na Orave/, skalnica to isto nie je, táto má lupienky skôr ako bylina. A nekvitne vínovo, ale bielo, aha foto.
Evaman - ďakujem za skvelú stránku, doposiaľ sa nejak predo mnou skrývala:D
VladoaKatka
26.10.07,10:47
piry- podľa obrázkov, ktoré si priložila v príspevku č.17, mám takú rastlinu,takisto má do kruhu lístočky, môžno sú vyšlachtené rôzne farby, alebo sa jedná o príbuznú rastlinu. Nemám to vyfotené, ale na jar snáď to spravím.
Prajem pekný deň.
Evaman
28.10.07,10:09
takto vyzerá v kvete, /koniec mája na Orave/, skalnica to isto nie je, táto má lupienky skôr ako bylina. A nekvitne vínovo, ale bielo, aha foto.
Evaman - ďakujem za skvelú stránku, doposiaľ sa nejak predo mnou skrývala:D

Hm,tak to potom nebude skalka ale kvitne to nadherne..
piry
28.10.07,13:37
Ahojte, požiadal som o určenie mojej skalničky pána RNDr. Jaroslava Ševca, pestovateľa skalničiek a autora skvelej stránky o skalničkách http://www.kallimagarden.com/ a tu je odpoveď:

...s najväčšou pravdepodobnosťou je to nejaký kultivar lomikameňa Saxifraga
x arendsii - je ich pomerne veľa a kvety majú od bielej cez ružovú až po
tmavo červenú farbu, niektoré na úplne krátkej stopke napr. Saxifraga x
arendsii 'Weisserzwerg' , iné na vysokej aj 10 - 15 cm.

Tak teda máme saxifragu... A prikladám - no asi je to materina dúška, alebo dúška tymianová?
beba13
26.01.08,12:07
Ahojte, požiadal som o určenie mojej skalničky pána RNDr. Jaroslava Ševca, pestovateľa skalničiek a autora skvelej stránky o skalničkách http://www.kallimagarden.com/ a tu je odpoveď:

...s najväčšou pravdepodobnosťou je to nejaký kultivar lomikameňa Saxifraga
x arendsii - je ich pomerne veľa a kvety majú od bielej cez ružovú až po
tmavo červenú farbu, niektoré na úplne krátkej stopke napr. Saxifraga x
arendsii 'Weisserzwerg' , iné na vysokej aj 10 - 15 cm.

Tak teda máme saxifragu... A prikladám - no asi je to materina dúška, alebo dúška tymianová?

Mne sa zdá,že to je materiná dúška ja mám tiež a podobá sa to na ňu, ale aj vonia?
arizona
21.05.08,15:27
Prikladám zopár kvietkov zo skalky. Aj keď nekvitnú ako kvety v záhone, sú krásne-zelené;):)
letula
22.05.08,17:28
V starom pekáči? Keď naprší-nevadí? Nie je odtok vody!Inak dobrý nápad.I já milujem skalku,muškáty.....
letula
22.05.08,17:40
Piry toje nádherné tvoja milovaná skalnička.Neviem ani já názov,teda si ju ani nekúpim,ale u teba áno.Môžem to tak chcieť?Až mi ťahá oči. Máš ešte niečo zvláštné?Založila som si novú skalku,júj to by sa mi hodilo!!:confused:
hanelie
02.06.08,06:22
balkónové inšpirácie v starom pekáči:)
hanelie
02.06.08,06:29
skalka v košíčku starej mamy:)
hanelie
09.07.08,11:16
skalka - to je moje :)
objavila som u svokry starý fúrik - asi z prvej republiky:D - no a samozrejme padne za obeť na moje neskrotné chúťky - robiť skalku všade kde sa dá:D
už som ho natrela -aj mini borievky / tujky sú už nakúpené / cez víkend hurá do prírody na skaly a skalky :D
foto pridám:)
hanelie
22.07.08,09:43
skalka vo fúriku:)

24124

24125
Jara
22.07.08,09:57
Aj natretý je krásny aj tá skalka. Nech sa jej darí, si šikuľka
hanelie
22.07.08,11:16
jarka,
ďakujem - ešte mu / fúriku / idem urobiť patinu - :D
miseles
18.11.08,09:38
Pripájam aj naše dve skalky čo nám každý rok robia radosť:)
alla66
22.06.12,15:51
Nepoznáte názov tejto rastlinky?:confused: Ď.
arizona
22.06.12,19:02
alla66
22.06.12,19:11
Ďakujem:)