ekopo
13.04.07,17:06
Na stránke www.health.gov.sk/ (http://www.health.gov.sk/) t.j. stránka ministerstva zdravotníctva je dobrá pomôcka na vyplnenie tlačív na RZZP. Je možné si tlačivá stiahnuť, vyplniť, vytlačiť, uložiť atď. Ak neviete aké tlačivo vyplniť, aj na to je tam pomôcka.
Zuziana
13.04.07,15:42
Výborne, tento rok sa pochlapili:D
Anja111
13.04.07,15:46
Oceňujem...
Pomaly sa začneme pripravovať aj na RZZP...
A ďakujeme za pomôcku.
endrju
13.04.07,15:49
Pochlapili ako pochlapili. :(
Pre softvérové firmy ešte stále nie sú k dispozícii tie "správne" podklady.

Takže je pravdepodobné, že mzdové účtovníčky si najprv vo "svojom" programe pripravia podklady v podobe papierovej zostavy a vzápätí budú zo zostavy opisovať dáta do "inteligentného" formulára. :rolleyes:
Jozef Mihál
13.04.07,15:56
Nie sú a ešte mesiac nebudú.
ekopo
13.04.07,15:56
Andrej, tento soft chápem skôr ako dobrú pomôcku pre živnostníkov, resp. pre tých ktorí majú súbeh viacerých činností. Pokiaľ mám prehľad, tak v mzdových programoch majú mzdové účtovníčky už zakomponované ročné zúčtovanie pre zamestnancov. Toto oni skôr nepotrebujú. Otestoval som to už a výpočty dáva korektne.
Jozef Mihál
13.04.07,16:05
Ekopo, v drakovi je ten návod aké si vybrať tlačivo už asi týždeň. Keď mz zverejnilo e-formuláre, tak konečne môžeme v drakovi rozbaliť sľúbených 25 príkladov vyplnených tlačív.
endrju
13.04.07,16:14
... v mzdových programoch majú mzdové účtovníčky už zakomponované ročné zúčtovanie pre zamestnancov. Toto oni skôr nepotrebujú. Otestoval som to už a výpočty dáva korektne.
Viaceré softvérové firmy dokázali v záležitosti RZZP nájsť spoločnú reč aj napriek tomu, že si konkurujú v boji o priazeň zákazníkov.
Už druhý rok vedú tieto firmy dosť intenzívny vzájomný dialóg o problémoch RZZP.
Podľa mojich poznatkov z tejto diskusie, tieto softvérové firmy Tvoj optimizmus až tak veľmi nezdieľajú.
Korektný výpočet dát potrebných pre vyplnenie tlačív RZZP je jedna vec - "nasúkanie" dát do správnych tlačív a vyrobenie prípadných elektronických výstupov je niečo iné.
V porovnaní s týmto rokom v minulom roku komunikácia MZ SR so softvérovými firmami bola neporovnateľne intenzívnejšia a nebola závislá od toho, či sa softvérovej firme podarilo "pretlačiť" do pozornosti úradníkov na ministerstve alebo nie.

Podľa mojich poznatkov MZ SR tento rok intenzívne komunikuje iba s jednou softvérovou firmou, ktorej meno z pochopiteľných dôvodov nebudem na tomto mieste spomínať. Pozornejší návštevníci internetovej stránky, link na ktorú je uvedený v prvom príspevku v tejto téme, už asi tušia, na ktorú firmu teraz myslím.
Ostatné softvérové firmy sa musia s problémami "pobiť" sami.
Muška
13.04.07,16:17
No, ja tento rok zainvestujem do softvéru od Janky Motyčkovej a mám po probléme :)
Jozef Mihál
13.04.07,16:18
Viac cez ss...
ekopo
13.04.07,16:25
Svojim príspevkom som chcel v dobrom upozorniť na stránku MZ (a niekomu možno aj pomôcť) a nie rozpútať tu diskusiu úplne iným smerom.
Muška
13.04.07,16:29
Ekopo, minulý rok som úspešne tento softvér použila. Takže určite pomôže.

Nakoľko som mala minulý rok asi 80 ks RZZP, tento rok som sa rozhodla pre softvér od "somij" - s ktorým mali minulý rok poraďaci veľmi dobré skúsenosti.
endrju
13.04.07,16:34
Nedokázal som sa udržať, keďže celý týždeň som "zabil" riešením toho, čo by som v prípade len minimálnej ústretovosti zo strany MZ SR riešiť vôbec nemusel. :(

Mojimi vyjadreniami som nereagoval na informáciu z prvého príspevku v tejto téme.
Reagoval som najmä na pochvalné reakcie na informáciu z prvého príspevku. Každá minca má dve strany a prevažná väčšina mincí má ešte aj hranu. ;)

V tejto téme už budem ticho. :cool:

Živnostníkom prajem úspešné a najmä rýchle vysporiadanie s RZZP.

:)
Muška
13.04.07,16:38
Nedokázal som sa udržať, ty-ty-ty

Živnostníkom prajem úspešné a najmä rýchle RZZP. Tak Ti pekne ďakujeme

:)

Andrejko, ahoj :):):)....nerob toľko :D
katkaj
13.04.07,16:39
Ekopo, minulý rok som úspešne tento softvér použila. Takže určite pomôže.

Nakoľko som mala minulý rok asi 80 ks RZZP, tento rok som sa rozhodla pre softvér od "somij" - s ktorým mali minulý rok poraďaci veľmi dobré skúsenosti.

Mušenka musím s tebou súhlasiť. Ja som Jankin softwér využila už aj minulý rok a bola to paráda. Určite sa oplatí :D
DanielaSL
13.04.07,16:47
A Janke za jej dobrý program posielam toto:



http://www.hanulka.cz/fotosnew/005000/003479_t.JPG
Jana Motyčková
13.04.07,19:11
Ďakujem, ďakujem. Už dolaďujeme detaily, ale zdieľam Andrejovu rozčarovanosť, získať originálne pdf sa nám doteraz nepodarilo, museli sme si pracne prerábať, tie čo sa dali získať, podobne ako Andrej a predpokladám že aj ďalšie sofvérové firmy.

Ale celkom som sa zabavila na poznámke hovorkyne ministerstva, že nesplnili programové vyhlásenie vlády a nepodarilo sa im zjednodušiť tlačivá ročného zúčtovania. Ďakujem za kompliment.