vera34
13.04.07,17:04
Milí poraďáci, chcem sa opýtať či postupujem správne:
1. prípad: podnikateľ nakúpil náhrad.diely v Čechách - faktúra na sumu 10500,- ČK bez DPH. Zaplatenú fa prerátam kurzom NBS 10500*1,24 a zaúčtujem do výdavkov OZD.
V daň.priznaní DPH vyplním riadky: 4-13020, 2-2474, 16-2474
2. prípad: nákup nahr.dielov v Čechách -vystavená je len predajka-daň.doklad, nie sú tam údaje o slovenskom podnikateľovi a je tam uvedená aj DPH. Môžem taký doklad dať do výdavkov, a mám ho uviesť aj v daň. priznaní DPH/r.4, 2, 16/ len budem brať do úvahy cenu bez DPH? /Čech vystavil asi doklad ako keby išlo o ich občana/
Prosím poraďte :)
vera34
13.04.07,16:50
Poraďáci, prosím nemá niekto skúsenosti s fakturami z Čhiech? Ja som sa s tým ešte nestretla, prosím poraďte mi.
jamis
13.04.07,16:57
Milí poraďáci, chcem sa opýtať či postupujem správne:
1. prípad: podnikateľ nakúpil náhrad.diely v Čechách - faktúra na sumu 10500,- ČK bez DPH. Zaplatenú fa prerátam kurzom NBS 10500*1,24 a zaúčtujem do výdavkov OZD.
V daň.priznaní DPH vyplním riadky: 4-13020, 2-2474, 16-2474
2. prípad: nákup nahr.dielov v Čechách -vystavená je len predajka-daň.doklad, nie sú tam údaje o slovenskom podnikateľovi a je tam uvedená aj DPH. Môžem taký doklad dať do výdavkov, a mám ho uviesť aj v daň. priznaní DPH/r.4, 2, 16/ len budem brať do úvahy cenu bez DPH? /Čech vystavil asi doklad ako keby išlo o ich občana/
Prosím poraďte :)

1. príklad by som riešila samozdanením
2. príklad by som riešila tan, že by som celú sumu vrátane DPH dala do nákladov OZD a do daňového priznania DPH by som túto DPH vôbec neuvádzala.

Ak má niekto iný názor, tak ma opravte.

Tie riadky v daňovom priznaní DPH mi nesedia. Pozriem sa na to.
cloe
13.04.07,17:00
Milí poraďáci, chcem sa opýtať či postupujem správne:
1. prípad: podnikateľ nakúpil náhrad.diely v Čechách - faktúra na sumu 10500,- ČK bez DPH. Zaplatenú fa prerátam kurzom NBS 10500*1,24 a zaúčtujem do výdavkov OZD.
V daň.priznaní DPH vyplním riadky: 4-13020, 2-2474, 16-2474
2. prípad: nákup nahr.dielov v Čechách -vystavená je len predajka-daň.doklad, nie sú tam údaje o slovenskom podnikateľovi a je tam uvedená aj DPH. Môžem taký doklad dať do výdavkov, a mám ho uviesť aj v daň. priznaní DPH/r.4, 2, 16/ len budem brať do úvahy cenu bez DPH? /Čech vystavil asi doklad ako keby išlo o ich občana/
Prosím poraďte :)

l. prípad - O.K.
II. prípad - najlepšie by bolo, ak by vám dodávateľ z Čiech prerobil doklad bez DPH /ako intrakomunitárne dodanie/. Ak sa to už nedá, nebudeš robiť samozdanenie a nebudeš ho uvádzať ani v daň.priznaní DPH. Sumu bez DPH zaučtuješ ako výdavok OZD a sumu DPH zaučtuješ ako výdavok NZD.
vera34
13.04.07,17:06
Cloe, prikláňam sa k Tvojej možnosti a tú DPH zaúčtujem ako NZD.
Ste šikulkovia. Pekný zbytok dňa.
jamis
15.04.07,14:28
Celý tento prípad som konzultovala s daňovou poradkyňou i s pracovníčkou daňového úradu a obidve mi potvrdili, že bločky s DPH zaplatené v ČR sa celé dávajú do VOZD. Samozrejme samotná dph sa do daňového priznania neuvádza.
renča1
16.04.07,04:01
l. prípad - O.K.
Ak sa to už nedá, nebudeš robiť samozdanenie Sumu bez DPH zaučtuješ ako výdavok OZD a sumu DPH zaučtuješ ako výdavok NZD.

nesúhlasím, celkovú zaplatenú sumu zahrnie do VOZD včetne českej dph.