Simonab
13.04.07,17:06
Nie sú to síce kvietky, ale tiež patria neodmysliteľne k nim.
Simonab
13.04.07,15:11
....a nedá mi neprilepiť aj toto, keďže sa všetko okolo nás prebúdza.
Timka1
13.04.07,15:11
Veľmi krásne chrobáčiky, to si stihla už túto jar? Si riadny profesionál, keď si dokázala nafotiť toto a tak nádherne.
Elena Navrátilová
13.04.07,15:12
Jejej, tie koníky sú úžasné.
Simonab
13.04.07,15:13
Veľmi krásne chrobáčiky, to si stihla už túto jar? Si riadny profesionál, keď si dokázala nafotiť toto a tak nádherne.
To sú všetko naozaj tohtoročné. :D Stačí sa poobzerať okolo seba.;)
Timka1
13.04.07,15:14
Žriebätká sú roztomilé aj havíci.
Simonab
13.04.07,15:14
Jejej, tie koníky sú úžasné.

To je dvojtýždňová kobylka poníka - Eliška susedovie:D . Však je krásna ja sa neviem na ňu vynadívať.
Timka1
13.04.07,15:15
Zajtra ukážem dcérke poníčatko, určite sa poteší. Je fakt nádherné.
Elena Navrátilová
13.04.07,15:48
To sú všetko naozaj tohtoročné. :D Stačí sa poobzerať okolo seba.;)
Takže zaručene čerstvé, žiadny dovoz bohvie akej kvality?;) :D Ešte že tak, lebo tam voľaktorý mal nejaké divné šikmé tykadielka.;) :D
Timka1
13.04.07,15:52
Zabehla som ešte raz sa potešiť, sú fakt krásne, ako z plyšu. Ktože sa o nich tak dobre stará?
jamajka
13.04.07,16:36
Ja som sa na Veľkonočný pondelok vybrala do prírody a toto som "stretla " :D :D :D ...
lenkak
13.04.07,18:07
prispievam
Elena Navrátilová
13.04.07,18:13
To kuriatko je krásne. Mäkkučká...krásna... slniečková guľka. :) ;) Sirôtka zas v plnej kráse.
Eulalia
14.04.07,03:56
Tak si myslím, že odborné témy dostali v týchto záhradkárskych fotkách vážnu konkurenciu:D Priznávam, že radšej sa poteším na týchto obrázkoch, ako na otázkach DPH:---
jamajka
14.04.07,19:49
dnes bol ďalší krásny deň. dúfam, že to tak ešte dlho zostane, človek má potom aj viac elánu .....;)
Eulalia
15.04.07,04:26
Jamjka, máš krásne kvietky, v takom prostredí skutočne človek pookreje:D
ingi
15.04.07,13:29
Minulý víkend v našej záhrade :) :
ingi
15.04.07,13:32
...a ešte sem-tam chrobáčik či motýľ :) :
ingi
15.04.07,13:35
...a jašteričky sa už vyfarbujú :) :
Elena Navrátilová
15.04.07,13:35
Neskutočná jemná krása... prosím Ťa ten rozmarín máš kde? To Ti už kvitne? To je obyčajný alebo ťahavý
ingi
15.04.07,13:41
...a stromy krásne kvitnú :) :
ingi
15.04.07,13:42
Neskutočná jemná krása... prosím Ťa ten rozmarín máš kde? To Ti už kvitne? To je obyčajný alebo ťahavý

Obyčajný a mladučký (ročný) :) - je stále na slnku ;)
Elena Navrátilová
15.04.07,13:43
Máš ho normálne vonku? :)
ingi
15.04.07,13:45
Máš ho normálne vonku? :)

Áno je vonku na teplom slnečnom svahu :)
Eulalia
15.04.07,13:58
No a včul babo raď!:D Každý obrázok krásny, veď to nestíham ani všetko popozerať, nieto ešte pochváliť.:---
Elena Navrátilová
15.04.07,14:00
Áno je vonku na teplom slnečnom svahu :)
Ja žasnem a gatulujem. Je to všeko úžasné, tu na horniakoch fúka vetrisko, ... ešte by som tú krásu von nevyložila.
Simonab
17.04.07,07:13
Krásne fotky Ingi, Jamajka super ani som nedúfala, že sa ujme aj táto téma. Ale príroda je krásavica či už sú to kvietky alebo chrobáčiky, motýliky..... vždy je čo objavovať.;) ....nemôžem sa vynadívať. Priložím aj ja ešte zopár fotiek zo skalky našej babky.
ingi
24.02.08,11:12
Predjarné prebúdzanie...:)
vasulka
08.04.08,16:17
Toto je naša sova "záhradná".Cez deň pekne spí na borovici.
Simonab
08.04.08,16:26
Tá je nádherná. Aj u našich na smreku jedna taká bývala, ale nikdy sa mi ju nepodarilo odfotiť. A to sedávala aj na zábradlí balkóna a pozorovala neter ako sa učí.:---

Ešte poznámočka vyzerá to na Myšiarku ušatú. ( alebo žeby Výrik obyčajný? ) Vasulka chcelo by to odmerať.:D
Bionda
10.04.08,11:18
Pridávam tiež zopár pohľadov, tento rok nám zakvitla okras. slivka, boli sme veľmi prekvapený, lebo sme ju kupovali min. rok zalistenú, ale žiadne kvety nemala- a tiež do našej záhrady patrí tiež ten neposedný pes čo zničí a pošlape a tiež odhryzne kadečo, jedine ruže sú v akom takom bezpečí :D
Dav
10.04.08,11:26
Nádherné obrázky. A ten neposedný pes môže ešte aj hrabať, ale to mu nenašepkávam:).
Bionda
10.04.08,11:28
ani nemusíš , on to vie aj sám a jeho veľký kamarát mu družne pomáha :D
vasulka
17.04.10,09:51
U nás je dnes konečne slniečko a jašterička sa vyhrieva na kríku.
ubka
25.04.10,16:21
dobre sa cítia v záhrade....
lavanda
26.04.10,19:19
Spomienky na zimu aj na Olivera - našli sme ho mŕtveho na trávniku, niekto ho postrelil, tak prišiel zomrieť "domov". Chýba mi, keď som chodila po záhrade, stále sa mi motkal popod nohy... Ale podľa zaoblenosti Agátky (na poslednej fotke v zime spolu s Oliverom) nebudem mať čochvíľa o záhradných spoločníkov núdzu:D.
lavanda
27.04.10,21:18
Zopár starších záberov z obyvateľov mojej záhrady:).
Valcake
28.04.10,12:23
Krásne a užitočné. Veruže patria do záhradky...:);)
Valcake
01.05.10,22:45
... vasulka, nie náhodou tvoja jašterička je u mňa?;)
ubka
02.05.10,07:37
Patria síce do našej záhrady, ale nie vždy sa im tešíme ...
lavanda
05.05.10,17:46
Týchto ježkovcov som cez víkend nachytala asi pri dvorení, lebo si tam na tráve pod orgovánom fučali ostošesť:). Už niekoľko rokov ich zopár býva niekde v našej záhrade a večer okolo 10ej chodievajú pravidelne dojedať, čo mačky nechajú v miskách pri drevárni. Raz sme jedného nechtiac vyhrabali z napadaného orechového lístia, dočisťovali sme nejako v novembri ešte to, čo bolo nafúkané pomedzi kríky, bol už asi zazimovaný,lebo bol ako taká loptička celý obalený suchými listami, tak sme ho preniesli na koniec záhrady, urobili sme mu tam kopu z toho nahrabaného, ale na druhý deň tam už nebol, našiel si asi niečo lepšie.
ubka
07.05.10,07:45
drozd cierny
lavanda
11.05.10,19:57
Moje víkendové známosti:).
janka67
12.05.10,04:46
Fešáci ;):)
ubka
12.05.10,10:07
Komináriky nám robia spoločnosť v záhrade už niekoľko rokov..:)
lavanda
17.05.10,20:14
Komináriky nám robia spoločnosť v záhrade už niekoľko rokov..:)

Detto;), nemôžeme dokončiť ani podhľady na letnej kuchyni, lebo by sme im zabudovali hniezda.
Možno mimotemy, ale zaujímavé: Keď sme dostavovali k starej časti domu kuchyňu a kúpeľňu a nemali sme ešte osadené okná, raz v piatok sme zistili, že v budúcom WC si na múre (strecha už bola, ale stropy sme ešte nemali) urobili hniezdo nejaké vtáčiky a boli tam už 4 mladé, ktoré sa po dome učili lietať:). (Párkrát sme ich museli vrátiť do hniezda, lebo nevedeli trafit späť:D. )A vtedy som aj prvýkrát videla, ako mama a otec kŕmili mladé. Rodičia vlietali cez okenný otvor a tam už na nich čakali mladé, vedľa seba usalašené na múriku. Rodič dal tomu, čo sedel najbližšie k oknu, čo mu doniesol a odletel po ďalšiu várku. A sýte mladé cup-cup poza chrbát svojich ešte hladných súrodencov na koniec radu. Keď prileteli rodičia s ďalšou lahôdkou, najedlo sa druhé mláďa a opäť poslušne a férovo odcupitalo na koniec radu. A tak to šlo až do večera, kedy sa všetci usadili do hniezda. A ráno znova to isté:). Keď mladé vyleteli , dom sme dokončili a odvtedy si robia hniezda na múriku letnej kuchyne a jedno dokonca na reflektore nad vchodom do domu - tam ako podklad využili dopoly postavené hniezdo z hliny, čo začali stavať lastovičky, ale keď sme prišli na víkend na chalupu, zľakli sa nás a nedokončili ho. Každý rok tam máme 3-5 rodiniek kominárikov na reflektore, na letnej kuchyni a na stĺpoch na gánku.
lavanda
24.05.10,20:58
No, už sú tu:eek:.
2009
25.05.10,03:33
No, už sú tu:eek:.

zlezaradilBude rok chrústov? Chystám foťák. Chodila som jazdiť parkúr ale v deň chrústov sa na nás tréner naštval. :eek: Miesto toho aby sme sa starali o kone naháňali sme chrústy a robili s nimi preteky. Ale zas čo chcel od deciek medzi 14-18 rokov.
P.s. V ten nám dal zákaz jazdiť. Ale vykydať hnoj, očistiť kone a nakŕmiť to sme museli :rolleyes:
lavanda
25.05.10,13:41
Týchto ježkovcov som cez víkend nachytala asi pri dvorení, lebo si tam na tráve pod orgovánom fučali ostošesť:). Už niekoľko rokov ich zopár býva niekde v našej záhrade a večer okolo 10ej chodievajú pravidelne dojedať, čo mačky nechajú v miskách pri drevárni. Raz sme jedného nechtiac vyhrabali z napadaného orechového lístia, dočisťovali sme nejako v novembri ešte to, čo bolo nafúkané pomedzi kríky, bol už asi zazimovaný,lebo bol ako taká loptička celý obalený suchými listami, tak sme ho preniesli na koniec záhrady, urobili sme mu tam kopu z toho nahrabaného, ale na druhý deň tam už nebol, našiel si asi niečo lepšie.

Vylepšila som svoj tichý indiánsky krok a konečne som ich nachytala na hruškách:D. Lebo doteraz vždy, keď som sa blížila s foťákom, vzali nohy na plecia a poďho pod cirkulárku, ktorá stojí hneď vedľa. A čakať, kým vylezú, sa mi nikdy nechcelo:rolleyes:.
2009
25.05.10,14:15
Vylepšila som svoj tichý indiánsky krok a konečne som ich nachytala na hruškách:D. Lebo doteraz vždy, keď som sa blížila s foťákom, vzali nohy na plecia a poďho pod cirkulárku, ktorá stojí hneď vedľa. A čakať, kým vylezú, sa mi nikdy nechcelo:rolleyes:.

mimotemySklamem Ťa.!!!!!!!!!!! Indiáni by Ťa nevolali Tichý krok ale Praktická myseľ. Hi jasne si dokázala, že za kus žvanca aj vylezú. Nuž čo aj v živote ide láska cez žalúdok :---:)
2009
25.05.10,14:17
Dali by si aj slimáky? Cestou domov som o ne zakopávala :)
lavanda
26.05.10,17:09
Ďalší spolubývajúci zo záhrady:).
beba13
03.06.10,08:39
..ja mám takýchto návštevníkov v záhrade, 2 mladé sovy
2009
03.06.10,08:48
..ja mám takýchto návštevníkov v záhrade, 2 mladé sovy

Jéj veď to sú mláďatká :):) ak sa dobre pozerám. Myši a potkany traste sa :)
2009
03.06.10,08:51
A aké majú kukadlá. V noci aj húkajú? To by bolo super........
beba13
03.06.10,08:52
..no a toto je u suseda
beba13
03.06.10,08:54
..neviem nepočula som ich húkať, ale ked som ich objavila , najskôr som sa ich zľakla, a oni mna asi tiež...lebo ma sledovali kam som sa pohla ale asi nevedeli dobre lietať ešte lebo sa ani inak nepohli
2009
03.06.10,09:10
Toho sa neboj. Ak robíš iba obvyklé činnosti nie sú v strese a nablízku sú aj rodičia i keď ich nevidíš. Závidím Ti že sa môžeš dívať ako sa osamostatňujú a celkovo. Uf nemyslela som si, že budem niekedy niekomu závidieť ale pri tomto by som chcela byť. Tíško by som si sadla do kúta v záhrade a pozorovala ich. A aj natáčala
2009
03.06.10,09:13
Ten posledný záber je super. Sovička sa buď chcela škrabkať alebo si čistila paprčku. Ak robí takúto činnosť je v pohode,
lavanda
03.06.10,19:29
Tie sovy sú náááádhernééé:). U nás tiež po večeroch lietajú, len dúfam, že nám neuchmatnú naše nové májové prírastky - naša Agátka má 4 mačiatka. Keď som ich chcela odfotiť a vybrala som ich z ich ležoviska v debničke, ktoré sme im prichystali a kam sme ich hneď po narodení premiestnili (lebo ich porodila rovno na zemi na uhoľnom prachu:eek:), tak sa rozbehli každé inam, naukladala som ich na fotenie do košíka, ale aj odtiaľ okamžite vyliezali, takže fotky sú také nič moc:rolleyes:... Ale mačiatka sú zlatučké:).
ubka
03.06.10,19:53
..ja mám takýchto návštevníkov v záhrade, 2 mladé sovy
Beba, úprimne ti závidím, sú rozkošnééé!
beba13
10.06.10,16:14
..včera mi spadla do suda žabka tak som ju musela vyslobodiť, ale najskôr mi zapózovala:---:---:---
sisima
14.06.10,10:34
58988
2009
14.06.10,10:36
Pekný záber :)
lavanda
14.06.10,18:31
Predviedli sa mi v záhrade:).
lavanda
14.06.10,20:23
Keďže také niečo sa síce v záhradkách vyskytuje, ale tam vôbec nepatrí, bude to trochu mimotemy:
Tohto drevotoča som videla minulý týždeň, keď som sa bola prejsť po zatopenom Devíne. Mieril si to po ceste rovno z čejsi záhrady preč do prírody, asi už vykonal svoju ničivú prácu a hľadal si ďalšiu obeť - strom:rolleyes:.
Pozrite http://carozahrady.sk/skodce/drevotocobycajny.html
lavanda
22.06.10,19:08
Obe naše "sprivatizované" chalupové mačky, sivá Agátka (matka) a strakatá Livi (Agátkina dcéra) sa tejto jari stali matkami. Livi prvýkrát, Agina už ani nepočítam:rolleyes:. Každá má pelech aj mačiatka inde - Livi si ho našla na povale letnej kuchyne, Agina pri dreve vo vystlanej prepravke na ovocie, ktorú sme jej tam nachystali, aby sme ich ako vždy nemuseli v lejakoch ratovať z holej zeme spod nejakého kríka. Nocujú každá vo svojom, ale cez deň si svorne nažívajú (ako sa patrí na mamu a dcéru:))na dvore. Jedno Livino mačiatko, taký huňatý čertík, už asi samo zišlo z povaly a zamiešalo sa medzi svojich - hm - asi strýkov a tety:confused: a "babka" Agina ho prijala za svoje, takže teraz chová piatich hladošov:). Každá jar a príchod mačiatok je pre moju záhradu pohromou, lebo tie malé šidlá si vždy nájdu ležoviská uprostred mojich kvetov, pri hrách a naháňačke ich vždy spústu dolámu, zadlávené čemerice obnovujem každý rok, pazúriky si brúsia na zemoleze, ktorý sa potom z toho dlho spamätáva, trávnik máme celý fľakato vyhorený, lebo si z neho robia záchodík, no ale zato tie chvíle, keď ich pozorujeme pri hrách alebo pri cvičnom love na myš, ktorú im donesie mama, aby sa naučili loviť, tie sú na nezaplatenie! Veď kvety znova narastú;)...
beba13
28.06.10,19:20
..viete niekto čo je toto za chrobáčika vyzerá ako lienka, ale v žltom bez bodiek
Valcake
28.06.10,22:55
lavanda, tie mačičky sú rozkošné
lavanda
29.06.10,13:18
Moje minulovíkendové návštevy.
2009
30.06.10,00:30
http://pokec.azet.sk/EvikaJ/videoalbumy/1350922?i9=f1ef1bbd1030

Veľmi pekne spracované video vo vysokej kvalite, ktoré zachytáva krásu prírody pomocou makro objektívu.
ubka
04.07.10,19:49
Sú súčasťou záhrady...
lavanda
06.07.10,21:33
2009
07.07.10,05:01
Fúha.. Tomuto sa hovorí ekologický likvidátor vošiek :)
lavanda
13.07.10,20:41
Samozvané, ale nie nepríjemné návštevy v mojej záhrade:).
lavanda
13.07.10,20:48
A tieto hnusoby mi za týždeň, čo som tam nebola, na kostrnky ožrali tri moje najkrajšie dráče:eek::mad::mee::mee:...
pepsikova
13.07.10,20:52
A tieto hnusoby mi za týždeň, čo som tam nebola, na kostrnky ožrali tri moje najkrajšie dráče:eek::mad::mee::mee:.....

..potvory jedny špatné..nenažrané...
lavanda
18.07.10,22:28
Aj tento týždeň sme mali návštevy:).
lavanda
26.07.10,20:32
Z minulého týždňa. To žltočierne čudo malo zo 3-4 cm a odlietalo ako torpédo, len čo som sa priblížila s aparátom. Musela som si ho vyčíhať.
lavanda
26.07.10,20:44
A babôčka admirálska sa mi vrtela, lietala po budleji sem-tam a kým sa nechala vyfotiť s roztiahnutými krádlami, nabehala som sa okolo kríka ako na cezpoľnom behu a nafotila som 39 záberov:).
Valcake
26.07.10,20:55
Milé fotečky. Aj ja mám budleju a striehnem tak isto. Strašne veľa hmyzu je na Kotúči.
lavanda
10.08.10,21:33
A babôčka admirálska sa mi vrtela, lietala po budleji sem-tam a kým sa nechala vyfotiť s roztiahnutými krádlami, nabehala som sa okolo kríka ako na cezpoľnom behu a nafotila som 39 záberov:).

A to som netušila, že lišaj marinkový bude robiť ešte väčšie fóry a nechá ma cez deň aj večer nafotiť 155 záberov a obskákať všetky budleje, aby som horko-ťažko vybrala týchto pár (ani nie celkom ostrých:o:o:o) jeho portrétov...
lavanda
10.08.10,21:41
Ešteže títo mi zapózovali bez rečí a vykrúcania:)...
lavanda
10.08.10,21:51
A tieto potvory o sebe dali vedieť až vtedy, keď som si šla mierumilovne a nič netušiac ostrihať levanduľu. Chytila som trs kvetov, keď tu zrazu pich - pich - a už som bola zaočkovaná... Urobili si hniezdo rovno v kríku mojej levandule a keď som si ich potom šla vyfotiť, priam som na nich videla, ako mi nedôverujú a napäto sledujú každý môj pohyb - a pre istotu ešte 3 z nich okolo mňa lietali a naháňali strach:eek:.
Valcake
10.08.10,22:25
lavanda, veľmi pekné zábery. Oplatilo sa behať. Supeeeeer;):)
beba13
13.09.10,08:15
..tieto potvorky, my tu stále vyliezajú
Valcake
13.09.10,22:34
...zlatučký Majky:) a na ostatných fotkách je taký obrovitánsky:eek: pavúčisko s obrovitánskym brušiskom, že som sa ho bála:eek: Preto aj veľmi zlé zábery:(
2009
15.09.10,14:38
A tieto potvory o sebe dali vedieť až vtedy, keď som si šla mierumilovne a nič netušiac ostrihať levanduľu. Chytila som trs kvetov, keď tu zrazu pich - pich - a už som bola zaočkovaná... Urobili si hniezdo rovno v kríku mojej levandule a keď som si ich potom šla vyfotiť, priam som na nich videla, ako mi nedôverujú a napäto sledujú každý môj pohyb - a pre istotu ešte 3 z nich okolo mňa lietali a naháňali strach:eek:.

Nádherný záber. Vidím, že ich tam nechávaš už dlhšiu dobu. Viem, že u sršňov je to tak, že samičky pred zimou opúšťajú hniezdo a na prezimovanie využívajú hlboké diery v zemi. Takže hniezdo je v zime prázdne a dá sa ľahko odstrániť. Ako je to s osami to neviem :confused:
Valcake
01.10.10,18:28
...stačí, keď trošku vykukne slniečko..:)
lavanda
09.10.10,18:09
Takýto škrečok sa nám zabýval na záhrade:eek:. Špacíruje sa po trávniku, obžiera jablká a tekvičky na komposte, ale čo je najhoršie, načapala som ho, ako si ryje ležovisko či čo, a to akurát v kvetinovej hriadke:mad:. Aj som ho chcela vyhodiť niekam za dedinu, lebo lopatou ho ovaliť po hlave som nemala to srdce, ale keď som k nemu natiahla ruku, syčal na mňa a neriskla som nejakú besnotu od pohryznutia... Budem musieť pošpekulovať, ako ho vystrnadiť:rolleyes:...
lavanda
09.10.10,18:13
Okrem tých potvor, ktoré mi obžrali dráče, som na záhrade videla ešte aj takéto húsenice, ale tie sa tvárili, že držia hladovku:). Neviete, čo sa z nich vyliahne?
lavanda
09.10.10,18:20
A toto je nočná mora môjho syna: pavúúúúúúúúúkyyyyyyyy :eek::eek:!!! Tento rok je ich nejako veľa, takže chudák synček po zotmení čučí v dome a aj cez deň chodí po záhrade mávajúc paličkou pred tvárou, len aby sa naňho nebodaj nedostal nejaký z nich:D. Ale ten pásavý je krásny, nie?
lavanda
09.10.10,18:29
A toto je naša "matka-hrdinka" Agátka, ktorá neúnavne dvakrát ročne privádza na svet po 3-5 mačiatok:rolleyes:. Doteraz sa nám ich vždy podarilo umiestniť, ale už sme v koncoch. Budeme ju musieť dať sterilizovať, ale je veľmi ťažké ju ustriehnuť v tom krátkom období medzi jej opustením prvého vrhu a podľahnutím dvoreniu susedovho čierneho kocúra Pyca:D. A Sisi je jej posledné tohtoročné jarné mačiatko, ktoré si minulý týždeň vzal dcérin šéf:).
lavanda
09.10.10,18:33
A ešte zopár mojich náhodných záhradných známostí z tohto leta:).
lavanda
09.10.10,18:41
Keď sme na konci leta skladali bazén, miesto, na ktorom v lete býva, sme chceli prikryť kobercom, ktorý celé leto ležal pohodený na kope drevených štiepok pri zadnej bráne. Keď sme ho dvihli, odkryli sme zrejme ležovisko ropúch - bolo ich tam asi 20. Okamžite sa rozutekali kadeľahšie, ale túto sa mi podarilo zvečniť mojím foťákom:).
lavanda
09.10.10,18:43
A táto "príšera" je obyčajný nočný motýľ, ktorý nám minulý týždeň sedel na dverách do domu.
Valcake
09.10.10,21:14
lavanda, práve sme absolvovali prírodopisnú prednášku s názornými ukážkami.:) Vďaka ti ;):)
lujza.j
10.10.10,12:49
A toto je naša "matka-hrdinka" Agátka, ktorá neúnavne dvakrát ročne privádza na svet po 3-5 mačiatok:rolleyes:. Doteraz sa nám ich vždy podarilo umiestniť, ale už sme v koncoch. Budeme ju musieť dať sterilizovať, ale je veľmi ťažké ju ustriehnuť v tom krátkom období medzi jej opustením prvého vrhu a podľahnutím dvoreniu susedovho čierneho kocúra Pyca:D. A Sisi je jej posledné tohtoročné jarné mačiatko, ktoré si minulý týždeň vzal dcérin šéf:).
..a ty sa čuduješ, veď Agátka je očarujúca:) a to ja mačky moc nemusím;)
korela
12.11.10,21:19
..ja mám takýchto návštevníkov v záhrade, 2 mladé sovy

No, nieeee...., to je dar.Nádherné prekvapenie. Sú krásne. Čo máme korelu, úplne inak vnímam vtákov. Aj korela sa naviazala na ne. Drozdy od nej hniezdia už tri roky v rovnakej výške ako ona 2 m od nej. Žiaľ mačky im každý rok vyplienia mláďatá. Nedá sa tomu zabrániť, rodičia sú nepoučiteľní, ak prídu na budúci rok, tak im preložím hniezda. Tá dráma zakaždým, korela účastná...., vždy presmutné.
Ešte straky k nám chodia každý deň, pár hrdličiek je na našom strome vysoko, ďatle sa objavujú, a jedna sova u susedov. Čítala som, že jedna sova potrebuje na prežitie 2 km štvorcové.
Tie sovičky, nádhera.
korela
12.11.10,21:23
..no a toto je u suseda
Moje lásky.
korela
12.11.10,21:36
A tieto hnusoby mi za týždeň, čo som tam nebola, na kostrnky ožrali tri moje najkrajšie dráče:eek::mad::mee::mee:...

Mne sliziaky tento rok zlikvidovali z dvoch závesných košov bielych surfíníí z Flóry jeden, nevšimla som si, chodila som polievať večer potme, jedny sa dotýkali zeme, provizórne som ich preložila na stoličku a prišla som o ne. Tiež zostali holé kostrnky.
Neviem čo bol za rok, vody bolo dosť, to je fakt, ale predtým som našla tri za leto, a tento rok vyzbierala každý deň plné mikroténové vrecúško. Netuším odkiaľ prichádzali.
korela
12.11.10,21:46
V tejto téme som nikdy nebola, milé prekvapenie, ďakujem za všetky príspevky. Veľmi milé zábery.
janka67
06.12.10,14:08
... naša víkendová návšteva :) ... ďube ďateľ do kôry ...
lavanda
13.03.11,19:16
Záhrada mi v tomto peknom počasí ožíva a začali sa objavovať jej drobní obyvatelia:).
beba13
07.04.11,21:19
u nás dnes boli nálety chrústov
Gapo
10.04.11,14:32
Naposledy som to videl ako chlapec, ešte aj roháč sa dal vidieť, ale teraz som si myslel, že to už vyhynulo.:confused::D
Matasias
24.04.11,08:00
Taketo male drozdy nam pobehuju po zahrade :) Hniezdo maju zasite v plote za brectanom.
lavanda
03.05.11,18:58
Bývajú a lovia (alebo sú lovení:)) v našej záhrade.
Valcake
03.05.11,20:49
Ľudka, zábery krásne, ale také pavúky som nikdy nevidela a ani by som vidieť nechcela.. bŕŕŕŕ
2009
04.05.11,02:15
Vieš tieto pavúčiky si nerobia sieť. Číhajú a skočia
Valcake
04.05.11,23:01
...že vraj skočia, no len nech si zostanú na svojom mieste. Proti tomu nemám nič. Žaby, hady, myši... chytím bez problémov. Nič ale nezabíjam...
katalóg
11.05.11,22:40
Je poldruhej v noci. Prišla som domov neskôr, už počúvam slávika zo dve hodiny. Ešte sa nezastavil. Je to úžasné. Tíšina a on je v nej kráľom. Treba zažiť.
Zaregistrovala som ho asi pred dvomi týždňami. Zlatúšik...
janka67
29.05.11,14:35
Náš prírastok ... :)
Valcake
29.05.11,22:58
Vynikajúci záber. Sú veľmi zlatučkí. :)
janka67
30.05.11,18:39
... ďalšie drozdíkofoto z dnešného podvečera ... :) no a máme dojem, že posledné, lebo zrejme už vyleteli z hniezda ... zajtra to preskúmam.
janka67
31.05.11,14:16
Z hniezda som vyletel ... a teraz čo ...;)
2009
01.06.11,05:09
Neboj rodičia ho budú ešte prikrmovať a učiť. Teraz je jeho najväčšie riziko mačka
janka67
01.06.11,05:55
Áno, máš pravdu, rodičia sú veľmi starostliví, nosia červíčky a dozerajú na nich.
A my pozeráme, či nie je nejaká mačka na obzore ... všetci doma sme z tých drozdíkov namäkko ... :)
katalóg
01.06.11,16:36
Múdri drozdí rodičia. Výborné miesto pre hniezdo. Chránené.
Po dva roky si u nás postavili hniezdo v dvojmetrovej výške (čo je normálne), ale na pergole.
Mačky počkajú pár dní a potom vybrakujú celé hniezdo. Druhýkrát sa mi podarilo jedno vypadnuté zachrániť. Matka si ho našla.
Ak sa tento rok nešťastníci zasa vrátia a postavia si hniezdo o meter ďalej, ako to už urobili, prenesiem im hniezdo do bezpečia skôr, veď si ich rodičia nájdu.
Alebo je už po akcii. Uvedomila som si, že som videla ako robili na jar nálety do lístia, ale myslela som si že mám čas na pozorovanie, lebo to sa vždy stalo v strede leta. Už ich nevidím. Ale mladé by som počula.
Koľkokrát hniezdia do roka?
Na druhej strane by mi bolo ľúto keby neprišli, zvykli sme si na seba.
Matasias
03.06.11,14:48
Tato krasavica sa nam usadila na obyvackovej rolete. Dlho si tam pobyt neuzije ...
2009
03.06.11,15:11
No nemala by. Boli by problémy rieš to hneď
lavanda
09.06.11,19:52
Nachytala som ich na hruškách - či vlastne na mojich kvetoch/kríkoch/oknách...:).
katalóg
09.06.11,20:50
Ale to žije v tých záhradách. A tá usilovnosť... Pekné foto.
Valcake
09.06.11,23:27
...ja nerobím škodu, nie som bezdomovec;)
arizona
11.06.11,09:07
:)
pmajap
19.06.11,18:03
Tiež záhradkári v dobrom aj opačne.
pmajap
19.06.11,22:04
Lov na anakondu. :confused:
lavanda
20.06.11,21:46
:)
pmajap
23.06.11,18:18
Naši krásavci
Valcake
26.06.11,19:53
...krásne zapózovali..;)
sisima
28.06.11,11:31
788687886978870
u nás doma...
lavanda
04.07.11,22:33
Na večných potulkách za potravou sa zastavili aj v našej záhrade na nektárovú hostinu.
lavanda
05.07.11,14:20
Toto by skôr malo znieť "Nás v záhradkách nechcú" - už vlani som ich mala na dráčoch a tento rok sa objavili opäť a jeden, Thunbergov zlatý dráč, mi za jeden týždeň, čo som tam nebola, ohlodali temer dohola. Aj keď sa chémii snažím vyhýbať, tentokrát som nemala na výber, takže - posledné fotky neznámych húseníc...
81janka
08.08.11,12:10
Ja som v sobotu našla na čínskej ruži na balkóne tohoto príživníka... Ale tak letel...
arizona
11.08.11,19:07
Neviem, kde sa nabrala tato krasavica po dazdi v nasej zahrade.:confused:
pmajap
20.08.11,19:22
Záhradkári:)
csillag3112
22.08.11,09:31
Moj kamos v nasej zahrade. Prikrmujem si ho macacimi granulami zasadne uprednostnuje z kuracieho masa. Mame tu aj jeho mamu a surodenca, uz sa ani nestoci do klbka ked pridem. Ma dva roky, a myslim ze je u nas spokojny, hlavne tie granulky ho tu drzia tym proste neodola !!!!!!!!!!
csillag3112
03.09.11,18:26
Tak tento fesak kazdy podvecer navstevuje moje kvety je velky asi tak 3 cm lieta presne ako kolibrik - na jednom mieste, uz viem kto to je !! Dlhozobka svizelova - macroglossum stellatarum je to nadherny MOTYL. Mnoho ludi si ho myli s kolibrikom ooo aka som hrda ze ma navstevuje kazdy vecer nieco tak krasne !!!!
pmajap
06.09.11,12:11
:)Toto malé čudo si urobilo hotel z mojej skalky a každý večer čaká na Pinďove jedlo , žiadne jabľčka, to papajú ježkovia v rozprávkach, poctivé mäso s ryžou. Keď mu je málo hľadí na mňa a čaká na prídel.
korela
06.09.11,15:31
Keď boli deti malé, tak sme vzali ježka dnu do krabice, aby sa s ním oboznámili. Prišiel večer, povinnosti, na ježka sa na chvíľu pozabudlo.
V krabici už nebol, dolu sme ho nemohli nájsť.
Ustlal si na poschodí. Ako sa dostal hore po schodoch, šikuľko, by som rada videla ešte aj dnes. Bolo to veľmi milé, rovnako aj dnešné spomienky na neho.
Nečudujem sa, že ho prikrmujete. Milé. Taká nevšedná epizódka "vstúpivšia" do života človeka. :) Ako vie čisto potešiť len príroda.
sisima
07.09.11,10:21
modlivka vs osa - večera...
81777
Valcake
07.09.11,17:06
...no na žltom sa zdržím, ale fialové opúšťam...:):)
Valcake
07.09.11,17:14
...moje potvorky :) na záhradke....tá druhá potvorka sa krúti, aby som ju vedela sfotiť z každej strany:D
sisima
08.09.11,08:19
81822
viete niekto čo je to za pavúka?
csillag3112
08.09.11,15:34
:)Toto malé čudo si urobilo hotel z mojej skalky a každý večer čaká na Pinďove jedlo , žiadne jabľčka, to papajú ježkovia v rozprávkach, poctivé mäso s ryžou. Keď mu je málo hľadí na mňa a čaká na prídel.

to su kraaaasne fotky potesili ma !!!!! Sak tak je aj u nas :D
pmajap
08.09.11,18:23
Čakanie na večeru a dupľa, lebo Pinďo veľa nenechal.:---
katalóg
09.09.11,11:42
Pes ho nechá na pokoji? Ako s ním nažíva?
pmajap
09.09.11,14:48
Pes rešpektuje zvieratá vo dvore :), ale má už viac ako 12 rokov- toľko je u mňa, bol to túlavý psík.Tento ježko je dosť drzý, ide mu do misky, kým sa kŕmi, ale neublíži mu. akurát sa snaží vyjesť všetko aj keď má dosť.
2009
10.09.11,13:04
Dnešné foto od známeho. Je to z chaty na východe. Dohadujeme sa či je to osa alebo sršeň.
2009
10.09.11,13:04
ja si myslím, že sršeň :)
Valcake
12.09.11,23:26
http://www.naturfoto.cz/pijici-srsen-obecna-fotografie-11678.html

...2009 :)..dobre si to myslíš
...keď sme na chate a večer zapálime svetlo, počuť ich ako vrtuľníky. Sú dosť nebezpečné, ale manžel ich zabil aj 15:--- a to papučou:D
pmajap
19.09.11,16:44
....modlivka102087102088
betka631
29.09.11,17:20
sršeň
betka631
29.09.11,17:23
osy
lavanda
13.10.11,20:39
Kým majú čo maškrtiť, ešte stále lietajú...
2009
14.10.11,02:21
Nádherné zábery ak by neboli od Teba brala by som to ako fotomontáž :)
81janka
04.12.11,12:52
Náš balkón je v posledných dňoch veľmi obývaným miestečkom... Podarilo sa mi zachytiť toto, hoci býva ich aj viac...:) ale sú veľmi plaché, stačí, že trošku pohnem záclonou a všetky uletia...tak len cez "dieru" v záclone...
lavanda
04.03.12,11:06
Kŕmidlá sú stále plné, chodia mi tam stehlíky, glezgy, sýkorky a dokonca aj vrabce sa naučili vletieť dnu, uchmatnúť a ubziknúť, pod kŕmidlami zobkajú natrúsené semiačka škorce a hrdličky, ale len čo som ich chcela vyfotiť zblízka, frnk a nebolo ich. Takže foto len tak zďaleka a spoza hrozna:rolleyes:.Mačka Agátka si užíva prvé teplé lúče na trávičke a susedove včielky dostali povolenie na prelety nad našou záhradou:).
lavanda
17.03.12,20:36
Záhrady ožívajú nie iba kvetmi, dnes som neverila vlastným očiam, keď som videla lietať motýle!
pmajap
02.05.12,10:49
Skoro som ju pokosila, taká je zelená :D
pmajap
05.05.12,20:45
:)
pmajap
06.05.12,16:38
Nepoznáte náhodou tieto chrobáky:)
lavanda
06.05.12,16:46
Vyzerá to na ľaliovníka cibuľového.
lujza.j
06.05.12,17:00
pmajap
06.05.12,17:32
si neskutočne dobrá
lavanda
22.05.12,21:37
Tento víkend som sadila paradajky, keď tu zrazu počujem nad hlavou nezvyklé bzučanie - pozriem hore - a tam sťahujúci sa roj včiel! Hneď som zaliezla do altánku a pozorovala ich, či odletia, alebo sa opäť (ako pred dvoma rokmi) usalašia u nás a budem musieť naháňať suseda včelára. No a veru tak aj bolo, prelet sa spomalil a o chvíľu sa už usádzali do našej tuje. Sused prišiel, chvíľu hundral, aké neprístupné miesto si našli, ale podarilo sa mu hodnú časť striasť do koša a čakali sme, či je medzi nimi aj matka. Asi bola, lebo postupne sa aj ostatné včielky začali presúvať do koša. Hukot to bol teda poriadny, ale keďže sused ma ubezpečoval, že pri rojení ma nepoštípu, odvážila som sa si ich nafotiť:).
Valcake
22.05.12,23:06
....nooo, mňa by tak blízko nik nedostal....:eek:
Valcake
24.05.12,22:06
...dosť veľký chrobák, neviem ako sa volá, ale smrdí...
hubatá
26.05.12,05:53
Tento víkend som sadila paradajky, keď tu zrazu počujem nad hlavou nezvyklé bzučanie - pozriem hore - a tam sťahujúci sa roj včiel! Hneď som zaliezla do altánku a pozorovala ich, či odletia, alebo sa opäť (ako pred dvoma rokmi) usalašia u nás a budem musieť naháňať suseda včelára. No a veru tak aj bolo, prelet sa spomalil a o chvíľu sa už usádzali do našej tuje. Sused prišiel, chvíľu hundral, aké neprístupné miesto si našli, ale podarilo sa mu hodnú časť striasť do koša a čakali sme, či je medzi nimi aj matka. Asi bola, lebo postupne sa aj ostatné včielky začali presúvať do koša. Hukot to bol teda poriadny, ale keďže sused ma ubezpečoval, že pri rojení ma nepoštípu, odvážila som sa si ich nafotiť:).


Veď to je vďaka včeličiek za to že nájdu u teba veľa kvalitnej potravy v podobe kvitnúcich kvietkov, zeleniny a stromov. Ty nechceš mať vlastný med zo svojej záhrady? Ja by som sa na nich teda nehnevala, lebo sú už vzácne.
lavanda
26.05.12,11:49
Veď ja som sa na ne nehnevala, len ja na včely nemám čas a manžel je alergický na včelí jed, takže med si kupujeme u toho suseda, ktorý si ich vzal a včeličky mu hostíme od jari do jesene:).
Žabinka
16.07.12,08:47
Takto krásne mi už tretí rok kvitne na chalupe juka vláknitá . Neviem čo sa jej stalo, už je tam zasadená dlhé roky, a nekvitla..
pmajap
25.07.12,19:43
Uslimačené ráno
Valcake
08.08.12,22:53
..no,aha :---...ide mi ta aj na zvislo...
Valcake
08.08.12,23:04
..to chutí ;)
lavanda
24.08.12,21:30
No ale o večeru sa ja s vami, moje milé mušky, deliť nebudem! Heš!!!
pmajap
07.09.12,17:11
Aj my...
pavol54
07.09.12,17:19
Aj my...
taká ryšavá potvora ak sa ti vyvalí na v hriadke s priesadami pár dní pred výsadbou kde ich poláme naraz zo 50 kusov tak hľadala guľovnici i keď má mačky rád v tomto priestore mi vadia.
pmajap
07.09.12,17:27
..a čo takto dvojnohá zelenooká
pavol54
07.09.12,18:39
ako vieš farbu?
pmajap
28.09.12,15:02
taká ryšavá potvora ak sa ti vyvalí na v hriadke s priesadami pár dní pred výsadbou kde ich poláme naraz zo 50 kusov tak hľadala guľovnici i keď má mačky rád v tomto priestore mi vadia.

....a dnes sa prišla do skalky naobedovať takáto potvorka. Samir hovorí, že záhrada musí žiť, ale aj toto, už vychytala všetky myši, dnes mala na obed žabu, ešte tak dostať ju do záhrady na hraboše:D:D
Paula
28.09.12,15:26
Krásne fotečky, za sto bodov!
Valcake
03.10.12,13:11
..taká mica by sa mi mohla vyvaliť kdekoľvek...
pmajap
10.10.12,16:19
V lete vypadla z hniezda, tak som sa ju pokúsila zachrániť
Valcake
10.10.12,18:07
..a ako to dopadlo?
pmajap
10.10.12,18:54
po dvoch týždňoch uhynula a medzitým vypadli ďalšie dve, bolo ich veľa
beba13
25.02.13,08:19
ja sa teraz starám o tieto,krásavice
lavanda
26.02.13,08:13
Milé :) . A že sa neboja? Ja len čo sa mihnem za oknom, aj z kŕmidla odlietajú, a to je takých 10 metrov od okna.Asi nie sú na nás navyknuté, keď tam chodíme len na víkendy...
lavanda
09.03.13,20:43
Vidno, že sa oteplilo, už to v záhrade nielen kvitne, ale aj lozí a lieta:).
KristínkaDK
10.03.13,17:24
beba13: krásne stvoreníčka. Že sa neboja. U nás máme krmidlo asi 5m od domu, no ak sa pohneme z detmi za záclonkou, tak fujazdia preč :)
beba13
16.03.13,21:28
ja som nemala zaclonu a bola som od nich ale 50 cm,ked som sa hýbala tak odlietali ale ked som tam zostala nehybne oni sa vždy vrátili bolo ich ale 8,a išli pekne po rade
Valcake
09.05.13,23:40
..aha, aká som pekne vypasená;)
lavanda
02.03.14,21:00
Ja som strihala hrozno a naša Agina sa vyhrievala na pergole a kontrolovala, či to dobre robím:). A vyleteli už aj včely, ktoré húfne bzučia na kaline aj zemoleze a aj prvá májka sa dnes vybrala na špacír.
lavanda
16.03.14,21:17
Dúfam, že sa usadí v našom novom hoteli pre hmyz...
lavanda
23.03.14,22:01
Aj tento červenáčik sa na chvíľku zdržal.
lavanda
18.04.15,19:57
Foto včielky je neostré, lebo dnes celý deň fučalo a všetko sa kývalo, ale musela som ju odfotiť, lebo včelu s takým nákladom som ešte nevidela! A ježko sa mi priplietol do cesty, keď som sa večer šla prejsť po tichej záhrade.
lavanda
21.02.16,22:43
Dnes som mala v záhrade mnohopočetnú a na toto ročné obdobie nevídanú návštevu: susedove včely. Bola ich plná tuja, bzučali, ako keď sa roja a museli ich tam byť stovky, hádam aj tisícky, taký hluk narobili. Netušila som, že tuja môže takto kvitnúť a že tie milimetrové červenkasté končeky na vetvičkách vylákajú včely tak zavčasu. Namiesto žltých batôžkov na nožičkách odlietali s ružovými. Ešte nikdy sme tu niečo také nezažili!