veronikasad
13.04.07,17:51
Ahojte poraďaci,

niekoľko rokov robím JU v SW DATALOCK-DOS, po ukončení podpory pom musela aspoň DPH-čkárov presunúť do W. Robím prvú ročnú uzávierku a nechcem niečo pobabrať. Pomocník akousi záhadou funguje len cez internet a ja na PC na ktorom robím učto internet nemám.
Prosím o radu aké operácie mám urobiť pred spustením ročnej uzávierky plátcov DPH. Daňové priznanie DPH za IV.Q.06 som uzatvorila. Treba spustiť aj funkciu servisné zásahy - preklop PO-PZ, preklop ZA-ZZ, alebo stačí len ostatné - ročná uzávierka?
Ďakujem za radu.

-------------
Veronika
veronikasad
13.04.07,17:18
Nikto nerobí JU v DATALOCK-u W?
Danielle369
13.04.07,17:20
ja robím v Datalocku W a stlačím len ročnú uzavierku
veronikasad
13.04.07,17:25
Dan, nevieš prosím ťa, na čo slúži ten predchádzajúci bod servisné zásahy - preklop PO-PZ, ZA-ZZ?
Danielle369
13.04.07,17:46
no neviem,ale ked to je servisné zásahy tak do toho nerýpem
veronikasad
13.04.07,17:49
Len som uvažovala, či to nie je prevod neuhradených pohľadávok a záväzkov pred spustením uzávierky. Ale tie sa zrejme prenesú samotnou uzávierkou ako to bolo v DOS-e.
Ďakujem za radu, dúfam, že niečo nezbabrem.

-----------
Veronika
VladoaKatka
01.02.08,08:12
Veronika, prosím Ťa ako robíš kurzové rozdiely v Datalock-W JÚ?
Tento rok tam mám viac účtov aj so zostatkami, hlavne pri USD to je značný rozdiel.
LubicaN
01.02.08,11:34
Ahojte poraďaci,

niekoľko rokov robím JU v SW DATALOCK-DOS, po ukončení podpory pom musela aspoň DPH-čkárov presunúť do W. Robím prvú ročnú uzávierku a nechcem niečo pobabrať. Pomocník akousi záhadou funguje len cez internet a ja na PC na ktorom robím učto internet nemám.
Prosím o radu aké operácie mám urobiť pred spustením ročnej uzávierky plátcov DPH. Daňové priznanie DPH za IV.Q.06 som uzatvorila. Treba spustiť aj funkciu servisné zásahy - preklop PO-PZ, preklop ZA-ZZ, alebo stačí len ostatné - ročná uzávierka?
Ďakujem za radu.

-------------
Veronika

...ja len k tomu pomocníkovi, nakoľko ja robím v podvojnom... Pomocník funguje len na tom počítači, kde je program nainštalovaný - u nás ide iba na serveri - na ostatných počítačoch v sieti pomocník nejde. Keď sme tu mali technika z Datalocku, spomínala som mu to a neveril mi... ale spraviť to nevedel.
veronikasad
01.02.08,17:47
Veronika, prosím Ťa ako robíš kurzové rozdiely v Datalock-W JÚ?
Tento rok tam mám viac účtov aj so zostatkami, hlavne pri USD to je značný rozdiel.
Katka, bohužiaĺ neporadím ti, nemám firmy s účtami v cudzej mene.

Veronika
VladoaKatka
02.02.08,11:52
Veronika ďakujem, pôjdem na Hotline.

Katka