Nataša
27.01.05,16:34
Ahojky,
spätne som zistila, že kolegyňa, ktorá robila predomnou mzdy, neodhlasovala a neprihlasovala zamestnanca do soc.poisť., ak zamestnanec čerpal neplatené voľno. Mám to spätne ponahlasovať alebo ako mám ďalej postupovať? Môže na to soc.poisť. nejako prísť a sankcionovať nás?

Mám ešte jednu otázku, kedy sa posielajú výkazy do soc.poisť. a zdravotných poisťovní? V deň vystavenia alebo až po úhrade odvodov?

Ďakujem za akúkoľvek radu.
Luba2
28.01.05,08:41
Áno poisťovňa na to môže prísť pri kontrole a dostaneš pokutu za osobodni, asi by si urobila lepšie, ak by si to prerušenie čo najskôr poslala.
macko
28.01.05,08:45
Ahojky,
spätne som zistila, že kolegyňa, ktorá robila predomnou mzdy, neodhlasovala a neprihlasovala zamestnanca do soc.poisť., ak zamestnanec čerpal neplatené voľno. Mám to spätne ponahlasovať alebo ako mám ďalej postupovať? Môže na to soc.poisť. nejako prísť a sankcionovať nás?

Mám ešte jednu otázku, kedy sa posielajú výkazy do soc.poisť. a zdravotných poisťovní? V deň vystavenia alebo až po úhrade odvodov?

Ďakujem za akúkoľvek radu.
Výkazy môžeš poslať počas mesiaca. Na výkaze by si mala mať uvedený dátum výplat. Ak ho nemáš tak najneskôr do konca nasledujúceho mesiaca. Odvodovú povinnosť voči soc.poisťovni je potrebné zaplatiť v deň vyplatenia poslednej výplaty.