kukolar
13.04.07,19:57
chcel by som sa opytat. Pri jazdeni po meste cize 5 km useky. Takychto usekov za den urobim po meste 40 cize okolo 200 km. To za jeden rok vypisem aspon 2 knihy jazd. Neda sa to nejak jednorazovo spisat. Alebo ako to pisu Taxikari vsak ty sa musia upisat k smrti.
duficek
13.04.07,19:05
ked to mas tak, supol by som to ako jednu jazdu so vseobecnym popisom.
neviem coho sa tykaju tie jazdy, tak by som uviedol napr. nakup materialu, tovaru, navsteva klientov a k tomu aspon zhruba kde to bolo - nazvy ulic.
asi vacsina ludi vypisuje knihu jazd ze ciel cesty - BA mesto, ale aj tu na porade je uvedenych par pripadov, kde to kontrola dala prerobit a museli sa dopisovat ulice...
zk24
16.03.11,13:01
Ahojte,

prosim poradte laikovi v danej oblasti ako spravne uctovat:
firemne vozidlo (v majetku firmy), vodič = konatel/spolocnik (bez odmeny). Auto vyuzivane iba na sluzobne ucely, takmer denne. Kniha jazd vedena v exceli.

Dostala som cca 50 blockov o tankovani, niekolko hotelovych faktur (znejucich na meno firmy), niekolko mytnych poplatkov, dialnicnych usekov v zahranici, strava pocas pracovnej cesty... Viac menej vsetko platene platobnou kartou firemnou. Neplatca DPH. Extrahujem od nadspotreby momentalne:

Nakup PHM (50 blockov, podla konkretnych dni)
1. ERP: 501/261
2. BU: 261/221

Hotelove ucty:
512 alebo 518?

Myto v zahranici, dialnicne znamky:
512 alebo ???

Strava:
512?

Chcem sa este spytat, kedy treba vystavovat cestovny prikaz (+vyuctovanie)? Pri kazdej jazde autom alebo iba ked mam vedlajsie vydavky (myslim okrem PHM aj nejaky hotelovy ucet). Kniha jazd obsahuje cca 1,000 zapisov...

Dakujem.
zk24
17.03.11,07:52
posúvam....
durisovad
17.03.11,08:12
PHM 501
dialnicna znamka a mytne poplatky 518
ubytovanie v hoteli 512
strava - vyplatit diety, nad limit 513
V kazdom jednotlivom pripade vystavit cestovny prikaz. V cestovnom prikaze uctovat len ubytovanie, mytne poplatky, dialnicne znamky a diety. PHM uctovat priamo do rezie.
Vedenie knihy jazd je samozrejmostou.
zk24
17.03.11,08:20
PHM 501
dialnicna znamka a mytne poplatky 518
ubytovanie v hoteli 512
strava - vyplatit diety, nad limit 513
V kazdom jednotlivom pripade vystavit cestovny prikaz. V cestovnom prikaze uctovat len ubytovanie, mytne poplatky, dialnicne znamky a diety. PHM uctovat priamo do rezie.
Vedenie knihy jazd je samozrejmostou.


V pripade, ze sa v dany den islo autom dajme tomu iba nakupit material, tak nemusim robit cestovny prikaz, hej? Ci aj vtedy musim? ked v podstate nemam co preplacat. Ide spolocnik sluzobnym vozidlom, takze ziadne opotrebenie, ani benzin (ten je priamo 501-tka)...
Staci ked spravim teda CP len v pripade ze idem uctovat hotelovy ucet, stravne a podobne?

Neviem si velmi predstavit ze budem vystavovat tisic cestovnych prikazov teraz.

Vychadzam z toho, ze aj vo firme kde som zamestnancom mame firemne auto a zamestnavatel trebars rpide za mnou a poprosi ma ci mozem odbehnut nakupit material. Zoberiem auto a idem /cez pracovnu dobu/. A takto auto opusti firmu aj 10x denne. Takze staci CP iba v pripade ze chcem uctovat nejake ine naklady ako len 501-tku?
durisovad
17.03.11,09:19
Raz zamesiac urob prikaz na cestu autom v meste a okoli. Datum od prveho do posledneho dna v mesiaci. Neuctujes nic, len v knihe jazd vyznacis datum a pocet km. Firemnym autom moze chodit kazdy, koho majitel posle. Odporucam nosit ten mesacny prikaz v aute, uz sa mi stalo, ze ma zandari kontrolovali, ci mam opravnenie na jazdu firemnym autom.