cloe
13.04.07,22:14
Mám nasledovný problém. Teda vlastne môj strýko.
V r. 1997 /neviem určite ten rok/ založili 2 spoločníci z Čiech spoločnosť s r.o. na Slovensku. Môjho strýka ustanovili za spoločníka. Firma v skutočnosti nikdy nevyvíjala žiadnu činnosť, nikdy tam nebola žiadna vystavená faktúra. Bol vložený vklad spločníkov na BÚ /vtedy ešte 100 tis./ Tento postupne sktrýko vyberal na drobné výdaje. V majetku firmy nieje vôbec nič. Problém je v tom, že by chcel ukončiť činnosť konateľa ale vôbec sa mu nedarí spojiť s tými spoločníkmi. Tí sa o firmu po celú dobu nezaujímali. Strýko má už 70 rokov a chcel by to dať nejako na poriadok. Neviete, ako sa dá v tomto prípade postupovať? Poradila som mu len to, aby zaslal spoločníkom list, v ktorom by ich vyzval na zvolanie zasadnutia valného zhromaždenia. Aby to zaslal do vlastných rúk a v prípade, že sa mu to vráti späť neprevzaté, aby mal aspoň tento doklad, s ktorým by sa dalo ďalej nejak postupovať. Prosím o vaše názory. Ďakujem.
josh
14.04.07,07:37
Ja by som poslal spolocnikom este aj vyhlasenie, ze sa vzdava funkcie konatela. A potom to riesil cez obchodny register.
zuzanapuchlova
04.07.07,07:40
dobry deň potrebovala by som vedieť, že čo mam robit keď chcem zrušit firmu teda organizačnú zložku dobrovolne bez likvidácie. Aké doklady ktomu potrebujem a kam mam ist s akými dokladmi. Ďakujem
josh
08.07.07,10:59
za pravnikom (notar alebo advokat) so spolocenskou zmluvou a s rozhodnutim valneho, ktorym sa zriadila organizacna zlozka.