mm27
14.04.07,18:17
Ahojte,
Potrebovala by som radu, ako mam postupovat, ked chcem reklamovat tovar, ktory som kupila cez internetovy obchod na dobierku. Nemam uz vsak od neho original krabicu. Je original krabica este podmienkou pre uplatnenie reklamacie? Viem, ze sa pravidla v SR v tomto zmenili. Taktiez som stratila jednu z casti patriacu ku kompletu, jedna sa o uchytku toho tovaru. Mam narok na reklamaciu, aj ked im nezaslem tovar kompletny? A este jeden problem, k tovaru bol navod, kde bolo uvedene, ze v pripade reklamacie mam tovar vratit v original krabici. Je tento navod pre mna zavazujuci, alebo sa jednoducho riadim pravidlami reklamacie, ktore platia v SR?
Dakujem za kazdu radu.
Mirka
katarina.j
14.04.07,18:02
Keď nemáš krabicu, i keď to majú v návode, tak to by nemalo vadiť, totižto podľa platného zákona už nie je treba mať originál krabicu, ale to že si stratila tú uchytku- tak to už je problém, aj keď riešiteľný, keby chceli vyjsť v ústrety tak by ste to vyriešili, ale keď budú chcieť tak možu robiť problémy a to pomerne veľké- malo by to byť komplet.
mm27
15.04.07,07:54
Dakujem za odpoved a radu obidvom. Predpokladala som, ze to tak bude, teraz to mam vsak potvrdene. Dik este raz.
mm27
15.04.07,09:11
Ahojte, zaujimala by ma este jedna vec. Ak by ten tovar nedokazali opravit do 30 dni, co potom? Keby som chcela vratit peniaze, bola by uz original krabica podmienkou? A co ta chybajuca uchytka? Teda nie reklamacia tovaru, ale vratenie tovaru. To meni veci, nie?
Dik Mirka
adv
15.04.07,15:46
ak reklamacia nevybavi predavajuci, mate narok na odstupenie od zmluvy, i keby kupena vec nemala vadu a reklamacia bola nedovodna. Vy vratite vec a on peniaze.
betka
15.04.07,16:28
Raz som sa pri kontole SOI pýtala na názor krabíc. Keď sa vracia alebo reklamuje tovar, krabica nemusí byť. Ak robí dodavateľ problémy treba sa obrátiť na nich. Dokonca pri niektorých tovaroch nemusí byť ani bloček z ERP, pokiaľ bol vystavený záručný list, a pokiaľ bloček neslúži ako záručný list.
Mnoho dodavateľov sa chce vyhnuť zodpovednosti za reklamácie, a tak si vymýšľaju svoje vlastné podmienky.
Takže ak je problém pri nákupe tovaru, treba povedať, že ste sa inf na SOI, a tam bolo povedané, že ku reklamáciám stačí len záručný list. A hneď vybavia všetko.
predstavme si, že by sme odkladali všetky krabice, veď je to nezmysel...
ivet.b
09.05.07,06:38
Ahojte,
ja sa momentalne uz mesiac natahujem kvoli reklamacii podprsenky. Predavajuci mi prvykrat neuznal reklamaciu z dovodu, lebo ju nemoze posudit, kedze som nedodala kompletny tovar- odstrihla som stitok na nej. Takto posudenu reklamaciu som neprevzala. Nechala som im to tam, ale druhy krat mi dali to iste vyjadrenie- neuznana reklamacia z dovodu ostrihnutia stitku. Cize vobec sa nezaoberali dovodom reklamacie, ale len tym, ze je stitok prec. Co mi poradite v tomto pripade? Podla mna stitok nie je tovar, ved to by sme si nemohli odstrihnut ani visacku na obleceni...
Dakujem za pomoc.
karpis
09.05.07,06:44
Presne ako píšeš visačka pri reklamácii nie je dôležitá,
ivet.b
09.05.07,06:58
Dakujem za rychlu odpoved. Predpokladam, ze tak isto nie je dolezity ani stitok, ktory je prisity k obleceniu... Je na nom iba materialove zlozenie a doporucene sposoby prania.
karpis
09.05.07,07:21
Predpokladá sa, že oblečenie sa bude nosiť bez akýchkoľvek štítkov a visačiek
čiže pri reklamácii nemusia byť predložené žiadne visačky a štítky. Predložiť je potrebné iba doklad z registr.pokladne. Aj na oblečenie platí 24 mesačná záruka, a nie je mysliteľné aby sme chodili po ulici so štítkami na kabátoch a iných kusoch oblečenia
ivet.b
09.05.07,07:36
Velmi pekne dakujem, to je aj moj nazor. Od toho sa odvija dalsi postup. Nakolko som dala uvedeny tovar na reklamaciu dna 12.4.2007 a doteraz sa mi k nej nevyjadrili ( nie k predmetnej reklamacii, ale iba k tomu, ze reklamaciu nemozu posudit z dovodu chybajuceho stitku), znamena to, ze mi stale od 12.4.2007 bezi 30 dnova reklamacna lehota, dokedy sa musia vyjadrit.
karpis
09.05.07,07:42
Myslím, že by sa mali vyjadriť do 12.5.2007. over si to na SOI
ivet.b
09.05.07,07:55
Kedze neopravnene odmietli posudenie a vybavenie reklamacie, musia to stihnut uz iba do 12.5.2007. Moj nazor.
Dakujem.