cloe
15.04.07,18:56
Prosím, viete mi poradiť, či sa dá vytlačiť viac ako 3 pokladničné doklady na jednej strane? Ak dám hromadne vytlačiť pokladničné doklady, tak sa mi tam dávajú len 3 na jednu stranu a chcela by som /kvôli úspore tlače/, aby sa mi ich tam zmestilo viac.
Torhorc
15.04.07,18:32
Myslím že bez úprav v Report Designer to nepôjde. Ja som si vytvoril pokladničný blok formátu A6 (bolo to dosť prácne). Pred hromadnou tlačou si narežem A4 na A6 (4 kusy) nakrmim tlačiaren a tlačím. Investovaný čas sa mi vrátil v podobe úspory papiera o jednu štvrtinu ale najmä času na vyplňovanie pokladničných dokladov.
cloe
15.04.07,19:45
Škoda že niesom veľmi zručná v takýchto úpravách, takže asi poprosím niekoho skúsenejšieho nech mi to urobí Díky za odpoveď.
apo
15.04.07,20:07
Myslím že bez úprav v Report Designer to nepôjde. Ja som si vytvoril pokladničný blok formátu A6 (bolo to dosť prácne). Pred hromadnou tlačou si narežem A4 na A6 (4 kusy) nakrmim tlačiaren a tlačím. Investovaný čas sa mi vrátil v podobe úspory papiera o jednu štvrtinu ale najmä času na vyplňovanie pokladničných dokladov.

Keď si taký šikuliak a ak náhodou robíš v JÚ mám pre Teba tip na sebarealizáciu a rád pomôžem pri vytvorení tlače denníka podľa môjho vzoru, ktorý som urobil vo foxpro pre program Book Keeper.

Tlač denníka je A4 naležato. Zmena oproti klasickému denníku, aké predáva ŠEVT a ktoré napodobňujú účtovné programy je v tom, že som znížil počet stĺpcov ktorých sa denník tlačí.
Priebežné položku majú iba jeden stĺpec a znamienko plus, alebo mínus.
Nedaňové výdavky majú jeden stĺpec.
Pri DPH som bol rozšafný a dal som príjem aj výdaj.
Daňové výdavky majú iba jeden stĺpec a pred každou sumou je skratka: To, Re, Mz, Fo, Ma.
Ďaňové príjmy majú tiež iba jeden stĺpec a pred každou sumou je skratka:
To, Vy, Op.

Za každým mesiacom som tlačil rekapituláciu v štruktúre podľa výkazu o príjmoch a výdavkoch, čiže spočítané sumy s rovnakými skratkami.

Daňový úrad tieto tlače akceptoval bez jedinej pripomienky.

Ak máš chuť na takúto tvorivú prácu a máš dostatok skúseností s reportami v Pohode tak to vyskúšajme.

apo
apo
15.04.07,20:13
Škoda že niesom veľmi zručná v takýchto úpravách, takže asi poprosím niekoho skúsenejšieho nech mi to urobí Díky za odpoveď.

Ak máš report dizajner tak to nie je nič zložité, naopak je to dobré cvičenie v tom to nástroji.

Stačí iba niektoré položky vyhodiť z tlače a následne zúžiť rubriky. Ja som docieli, že takto mi vyjdú 4 pokladničné doklady na jeden list, niekedy len tri, ak sú v doklade dlhé texty.

UPOZORNENIE:
Skôr ako začneš meniť tlače napred si pridaj nový vzor a až tento upravuj, aby si mala vždy možnosť vrátiť sa späť.

apo
Betina2
10.05.07,10:15
Prosím, viete mi poradiť, či sa dá vytlačiť viac ako 3 pokladničné doklady na jednej strane? Ak dám hromadne vytlačiť pokladničné doklady, tak sa mi tam dávajú len 3 na jednu stranu a chcela by som /kvôli úspore tlače/, aby sa mi ich tam zmestilo viac.

Možno pomôže zmeniť rozsah okrajov pri tlači. Keď si budeš vyberať tlačovú zoztavu v programe, zmenši horný a spodný okraj. Na to netreba RD. Nastavuje sa to vľavo. Sú možnosti hore, dole, vľavo, vpravo. S + zväčšuješ nepotlačený okraj, s - zmenšuješ. Tak napr.skús hore -10 a dole - 10. Neviem, koľko ťa pustí tlačiareň. Treba to vyskúšať. Mne napr. netlačilo celé číslice 100,20 ale len 100,2 a pomohlo zväčšiť ľavý okraj. Takže mám nastavený väčší ľavý okraj o 3 mm a celá tlač je posunutá trochu doprava. Vyhovuje mi to aj na zakladanie do šanóna, dierovanie a pod. Nič sa nepredierkuje a všetko je vidieť aj založené. Posunutím nevyužitých okrajov sa môže na stranu zmestiť viac dokladov. Namiesto 3 sú tam 4. A netreba Report designer.
apo
14.05.07,22:42
Možno pomôže zmeniť rozsah okrajov pri tlači. Keď si budeš vyberať tlačovú zoztavu v programe, zmenši horný a spodný okraj. Na to netreba RD. Nastavuje sa to vľavo. Sú možnosti hore, dole, vľavo, vpravo. S + zväčšuješ nepotlačený okraj, s - zmenšuješ. Tak napr.skús hore -10 a dole - 10. Neviem, koľko ťa pustí tlačiareň. Treba to vyskúšať. Mne napr. netlačilo celé číslice 100,20 ale len 100,2 a pomohlo zväčšiť ľavý okraj. Takže mám nastavený väčší ľavý okraj o 3 mm a celá tlač je posunutá trochu doprava. Vyhovuje mi to aj na zakladanie do šanóna, dierovanie a pod. Nič sa nepredierkuje a všetko je vidieť aj založené. Posunutím nevyužitých okrajov sa môže na stranu zmestiť viac dokladov. Namiesto 3 sú tam 4. A netreba Report designer.

Ešte jedna praktická rada.

Ak tlačíš na dobrej tlačiarni môžeš pred samotnou tlačou dať voľbu, aby dve strany boli vytlačné na 1 hárok A4. Týmto spôsobom sa zníži sporeba papiera, tonera a čo je najdôležitejšie aspoň pre mňa pokladničné doklady dostanú primeranú veľkosť.

Druhá rada, ak to z Pohody ide priamo na tlačiareň bez možnosti meniť nastavenie tlačiarne tak na dva ktoky.
1. krok do pdf formátu.
2. krok pri tlači z Acrobat Readeru je možné použiť voľby, ktoré ponúka systémový ovládač tlačiarne.

apo
mimabb
19.05.07,16:58
viete mi poradit ako by som hromadne vytlacila pokladnicne doklady so zauctovanim a aj s polozkami?
staci mi ked bude na jednej strane jeden doklad, ale ako by som to mala dat vytlacit, aby mi tlacilo viac dokladov naraz?

dik za odpoved
cloe
19.05.07,17:35
Mimabb, prečítaj si príspevky pred tebou, tam je to opísané:rolleyes:
apo
19.05.07,20:16
viete mi poradit ako by som hromadne vytlacila pokladnicne doklady so zauctovanim a aj s polozkami?
staci mi ked bude na jednej strane jeden doklad, ale ako by som to mala dat vytlacit, aby mi tlacilo viac dokladov naraz?

dik za odpoved

V ponuke tlačových výstupov je tlač jedného dokladu, ak chceš touto ponukou vytlačiť viac dokladov naraz tak postupuj takto:

Pre tlač je tam viac tlačítok, tretie tlačítko má funkciu "Vytlač všetko", týmto tlačítkom sa zabezpečí vytlačenie všetkých položiek zo zoznamu, napríklad vydané faktúry, pokladničné doklady a podobne. Ak nechceš tlačiť ozaj všetko tak si zadefinuj filter napríklad číslo a zadaj volbu > väčšie ako to po ktoré už máš urobenú tlač a vytlačí ti už len všetky tie ktoré budú vyhovovať zadanému filtru.

Iná možnosť je zvoliť si tlačový výstup "Pokladničné doklady za sebou. Táto tlač ich radí na 1 až 3 na A4. Dva až tri podľa množstva údajov.

Dobrá rada:
Pri poslednom tlačení pokladničných dokladoch som vymyslel ešte fintu, aby som docielil pokladničné doklady menšie formátu, nie cez šírku celej A4 tak, že som nastavil, tlačiareň na funkciu, aby 2 A4 vytlačil na jeden list papiera. Týmto spôsobom som dostal až 6 pokladničných dokladov na 1 list papiera.

apo
cloe
29.07.07,15:06
Znovu sa vraciam k tejto téme a chcem poprosiť niekoho, kto je skúsený v Pohode, či je možné hromadne tlačiť pokladničné doklady za sebou ale tak, aby tam bola uvedená aj suma bez DPH a DPH. U jednoduchého účtovníctva sa mi to neukazuje. U podvojného, ak dám - vrátane zaúčtovania, tak tam vidím DPH. Ale ako to urobiť v tom JU, veď predsa musia byť na pokladničných dokladoch rozpísané všetky sumy. Ak dám tlačiť "daňový doklad", tak to tam je, ale tieto zasa nejdú tlačiť hromadne. Tak ako to robíte?;)
Betina2
23.10.10,15:41
Znovu sa vraciam k tejto téme a chcem poprosiť niekoho, kto je skúsený v Pohode, či je možné hromadne tlačiť pokladničné doklady za sebou ale tak, aby tam bola uvedená aj suma bez DPH a DPH. U jednoduchého účtovníctva sa mi to neukazuje. U podvojného, ak dám - vrátane zaúčtovania, tak tam vidím DPH. Ale ako to urobiť v tom JU, veď predsa musia byť na pokladničných dokladoch rozpísané všetky sumy. Ak dám tlačiť "daňový doklad", tak to tam je, ale tieto zasa nejdú tlačiť hromadne. Tak ako to robíte?;)

Ak je to ešte aktuálne-prikladám.
Aby si dostala PD bežného rozmeru ako samoprepis, tak tlačiareň si nastav na tlač 2 strán na A4 - takto dostaneš na 1 A4 4 ks PD. Inak budú 2, ak bude tlač jednej strany na list nastavená.
Skopíruješ si priložený súbor do adresára Stormware/Pohoda SK/Tlač/Copy.
Potom pokračuješ v Pohode. Je to vytvorená užívateľská zostava zo zostavy Pokladničné doklady za sebou - postavíš sa na zostavu, pravým tlačítkom na myši pridáš užívateľskú zostavu a potom do Názvu súboru skopíruješ alebo zapíšeš názov súboru, čo teraz prikladám. Ostatné si premenuješ ako potrebuješ.
Malo by to fungovať.

No a žial, nejde mi to priložiť, neakceptuje príponu. takže jedine ak mi pošleš Tvoj e-mail. Tak Ti to odošlem.

No išlo to len ako zip. takže treba stiahnuť, rozbaliť a musí tam byť koncovka rph, potom to nakopíruješ do zložky, čo som hore písala.

PS: Tí, čo máte členenia na strediská a zákazky, tak si to budete asi musieť upraviť tak, aby sa tabulka dph s nimi neprelínala. treba vyskúšať.