sula
15.04.07,19:19
Na starej drevenici je prirobená veranda , ktorá je umiestnená na dvoch hradách položených na múre zo skál. Tieto sa vekom asi stlačili a odtrhujú verandu od chalupy (medi chalupou a verandou sa zväčšuje medzera). Potreboval by som nadvihnúť hrady, aby som tam eventálne vlažil nové skaly. Existuje nejaký priemyselný zdvihák (nie žeriav a pod., je tam zlý prístup), ktorým by som dokázal nadvihnúť hradu. Alebo vie niekto o lepšom spôsobe ako to nadvihnúť (resp. zabrániť dalšiemu odtrhávaniu). Ďakujem
Chobot
16.04.07,05:50
Na starej drevenici je prirobená veranda , ktorá je umiestnená na dvoch hradách položených na múre zo skál. Tieto sa vekom asi stlačili a odtrhujú verandu od chalupy (medi chalupou a verandou sa zväčšuje medzera). Potreboval by som nadvihnúť hrady, aby som tam eventálne vlažil nové skaly. Existuje nejaký priemyselný zdvihák (nie žeriav a pod., je tam zlý prístup), ktorým by som dokázal nadvihnúť hradu. Alebo vie niekto o lepšom spôsobe ako to nadvihnúť (resp. zabrániť dalšiemu odtrhávaniu). Ďakujem

Ja by som ti poradil, aby si si to odfotila a obehala nejaké stavebné firmy, predsa len majú väčšie skúsenosti a vedomosti. Takto len z popisu je to ťažké povedať. Určite existujú rôzne zdviháky, je to len otázkou ceny. Alebo prípadne montované lešenia, ktoré dokážu trochu konštrukciu nadvihnúť, pokiaľ nie je veľmi ťažká. Záleží ale od situácie a prístupu, aká technika je použiteľná.
5-ko
16.04.07,07:54
Na starej drevenici je prirobená veranda , ktorá je umiestnená na dvoch hradách položených na múre zo skál. Tieto sa vekom asi stlačili a odtrhujú verandu od chalupy (medi chalupou a verandou sa zväčšuje medzera). Potreboval by som nadvihnúť hrady, aby som tam eventálne vlažil nové skaly. Existuje nejaký priemyselný zdvihák (nie žeriav a pod., je tam zlý prístup), ktorým by som dokázal nadvihnúť hradu. Alebo vie niekto o lepšom spôsobe ako to nadvihnúť (resp. zabrániť dalšiemu odtrhávaniu). Ďakujem

Stare drevenice po dobrom "zviazani stavby" som videl dvihat obdobou piestoveho zdvihaka na auto.
borob
16.04.07,09:40
Ak si blizko Trnavy možem požičať dva dvihaky na vyprostovanie vykolajených vagonov.
sula
16.04.07,17:49
Ďakujem za príspevky . Hlavne za povzbudenie že to ide aj zdvihákmi od auta. Raz veľmi dávno som videl niečo podobné dvíhať akýmsi prastarým veľkým hrebeňovým zdvihákom ale už som si to nevedel jasne pripomenúť.
borob
17.04.07,09:33
take mám k dispozicii!
anto
24.04.07,08:08
Poradím - už som robil 5 dreveníc, ktoré bolo potrebné zdvíhať. Vykopať pod časťou verandy otvor, do ktorého vojde obyčajný zdvihák z auta - nákladného, olejový je najlepší s nosnosťou 5 ton, dobre, ale dobre podložiť kameňom, betónovou kockou alebo iným drevom a nad zdvihák vložiť kovovú platničku cca 10x20 cm, inak zdvihák vojde do dreva. A môžete dvíhať. Zvihnuté drevo očistiť, potom podložiť, podbetónovať, domurovať kameňmi a bezpodmienečne položiť izolačnú lepenku, ktorá zamedzí prestup kapilárnej vody do dreva. Podľa okolností použiť dva, tri zdviháky a postupne dvíhať celú drevenú stavbu. Nemusíte sa báť, nerozpadne sa, drevo je po starých majstroch dokonale spojené a drží pokope. (ak nie je zhnité, vtedy sa rozpadne samo, nemusíte sa ho ani chytať)
Leonka1
29.05.07,11:32
Aj mne práve podrobne opísal svoje skúsenosti známy, ktorý býva v drevenici.
Celú ju chcel podmurovať, tak ju tiež zdvihákmi na auto / 6 ks./ nadvihli a celú drevenicu podmurovali a nič sa jej nestalo.Zhnité časti po určitých kusoch vyberali a vkladali nové, išlo to a robili to svojpomocne s nejakou partiou kamarátov.