Dada
16.04.07,06:54
Mám trojstranný obchod, kde Talian dodáva Čechovi tovar a Slovákovi ide faktúra. Slovák fakturuje Čechovi tovar. Prepravu tovaru z Talianska zabezpečil český dopravca na objednávku Slováka, ktorému ju aj fakturuje. Ako má Slovák naložiť s tou prepravou?
1.) Vstupuje do priznania DPH, ak áno, kam?
2.) Ak ju Slovák refakturuje Čechovi, čo treba vo faktúre uviesť, nejakú odvolávku na zákon o DPH, kam s ňou v priznaní DPH?

Vďaka.
Dada
16.04.07,11:54
P O S Ú V A M ...
Dada
17.04.07,06:28
Nikto z vás nemá s týmto skúsenosť???
Dada
18.04.07,11:08
P O S Ú V A M ...
Dada
20.04.07,10:36
P O S Ú V A M ....
Dada
24.04.07,08:52
Vážne nikto nemá prepravu pri trojstrannom obchode?
Monika Kováčová
24.04.07,10:22
Mám trojstranný obchod, kde Talian dodáva Čechovi tovar a Slovákovi ide faktúra. Slovák fakturuje Čechovi tovar. Prepravu tovaru z Talianska zabezpečil český dopravca na objednávku Slováka, ktorému ju aj fakturuje. Ako má Slovák naložiť s tou prepravou?
1.) Vstupuje do priznania DPH, ak áno, kam?
2.) Ak ju Slovák refakturuje Čechovi, čo treba vo faktúre uviesť, nejakú odvolávku na zákon o DPH, kam s ňou v priznaní DPH?

Vďaka.
Slovák je prvý odberateľ, Talian je dodávateľ a Čech je druhý odberateľ?
Monika Kováčová
24.04.07,10:22
Vážne nikto nemá prepravu pri trojstrannom obchode?
Teraz neviem Dadi, či ti ide o prepravu alebo o trojstranný obchod...
Dada
24.04.07,10:26
Ide mi o prepravu. S tovarom je to o trojstrannom obchode. Ale neviem, ako mám nahodiť prepravu, ktorú platíme my a bola medzi Talianom a Čechom. Či ju mám samozdaniť, či čo s ňou.
A tú preprevu chcem refakturovať Čechovi, a čo v tom prípade s DPH. ??? Neviem si s tým rady.
Monika Kováčová
24.04.07,10:30
Mám trojstranný obchod, kde Talian dodáva Čechovi tovar a Slovákovi ide faktúra. Slovák fakturuje Čechovi tovar. Prepravu tovaru z Talianska zabezpečil český dopravca na objednávku Slováka, ktorému ju aj fakturuje. Ako má Slovák naložiť s tou prepravou?
1.) Vstupuje do priznania DPH, ak áno, kam?
2.) Ak ju Slovák refakturuje Čechovi, čo treba vo faktúre uviesť, nejakú odvolávku na zákon o DPH, kam s ňou v priznaní DPH?

Vďaka.

Objednávateľ prepravy je SK, prepravca je CZ, samozdaňuješ
Slovák fakturuje ďalej prepravu - miesto dodania je ČŠ CZ oslobodenie podľa par. 16(4) Miestom dodania pri sprostredkovaní prepravných služieb tovaru medzi členskými štátmi, ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby, je miesto začatia prepravy tovaru. Ak sprostredkovateľ dodá službu odberateľovi, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát začatia prepravy tovaru, je miestom dodania sprostredkovateľskej služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým mu sprostredkovateľ službu dodal.
Dada
24.04.07,10:34
Došlú faktúru samozdaním, to som chcela počuť, že čo s tým. A do ktorých riadkov priznania to dať?
A vo vystavenej faktúre, kde refakturujem tú prepravu uvediem "Miestom dodania služby je podľa § 15 resp. § 16 zákona o dani z pridanej hodnoty iný členský štát. Toto plnenie je uskutočnené s možnosťou odpočítania dane." ?

Takto?
Monika Kováčová
24.04.07,10:38
Došlú faktúru samozdaním, to som chcela počuť, že čo s tým. A do ktorých riadkov priznania to dať?
A vo vystavenej faktúre, kde refakturujem tú prepravu uvediem "Miestom dodania služby je podľa § 15 resp. § 16 zákona o dani z pridanej hodnoty iný členský štát. Toto plnenie je uskutočnené s možnosťou odpočítania dane." ?

Takto?

r.08, r. 15

Doplňujem, prepáč, r. 09
Dada
24.04.07,10:40
Čiže to je Poskytnutie služieb a tovarov, pri ktorých daň platí príjemca ?
Monika Kováčová
24.04.07,10:43
klasické samozdanenie, výsledný vzťah 0,-
Dada
24.04.07,10:46
klasické samozdanenie, výsledný vzťah 0,-

Jasné, tovar ide do 07 a 16 a služby, čiže aj táto preprava do 09 a 15.
Dada
24.04.07,10:47
Len mi to nedá, tá preprava neprešla cez Slovensko, išlo to rovno z Talianska do Čiech. Aj na toto sa vzťahuje §69 ?
Monika Kováčová
24.04.07,10:48
Jasné, tovar ide do 07 a 16 a služby, čiže aj táto preprava do 09 a 15.
áno, 09 základ dane-výstup, 10 daň- výstup, r. 15 daň vstup :)
Monika Kováčová
24.04.07,10:49
Len mi to nedá, tá preprava neprešla cez Slovensko, išlo to rovno z Talianska do Čiech. Aj na toto sa vzťahuje §69 ?

Je to preprava medzi dvoma členskými štátmi alebo nie? Je Taliansko iný členský štát ako Česko? Je. ;)
Monika Kováčová
24.04.07,10:50
Len mi to nedá, tá preprava neprešla cez Slovensko, išlo to rovno z Talianska do Čiech. Aj na toto sa vzťahuje §69 ?
Čo konkrétne máš na mysli v §69?
Dada
24.04.07,10:51
Už mi to je jasné.
Monika Kováčová
24.04.07,10:52
Už mi to je jasné.
Riešiš prepravu nie trojstranný obchod... :)
Dada
24.04.07,10:52
Dám to tak ako mi radíš. Ďakujem. Konečne sa mi niekto povenoval. :-)))))
Dada
24.04.07,10:56
Mne to nešlo do hlavy, bola som na tom, že samozdaňujem len ak to skončilo v tuzemsku.
Monika Kováčová
24.04.07,11:00
Prečo len ak to skončilo v tuzemsku?
§16 odst. 4
4) Miestom dodania pri sprostredkovaní prepravných služieb tovaru medzi členskými štátmi, ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby, je miesto začatia prepravy tovaru. Ak sprostredkovateľ dodá službu odberateľovi, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát začatia prepravy tovaru, je miestom dodania sprostredkovateľskej služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým mu sprostredkovateľ službu dodal :) Rovnako platí zrkadlovo.

§ 69 odst. 4(4) Platiteľ alebo osoba registrovaná pre daň podľa § 7 je povinná platiť daň pri službách podľa § 16 dodaných zahraničnou osobou z iného členského štátu, ak službu objednala pod identifikačným číslom pre daň prideleným tejto osobe v tuzemsku.
Dada
24.04.07,11:02
Už mi to je jasné. Ďakujem.
Došlú faktúru samozdaním - riadky 09,10 a 15
Refakturácia prepravy - vo vystavenej faktúre uvediem odvolávku na §16.

OK. Ďakujem ešte raz.