dakat
16.04.07,06:37
ahojte, potreboval by som radu co potrebujem na zalozenie realitky.
chcel by som vediet predovsetkym ci musim splnat nejake podmienky.
napriklad ci treba mat nejaku prax v obore alebo musim mat VS stavebnu?
dakujem za rady
reformmio
16.04.07,09:24
Nie je to volna zivnost.
Nebudem tu opisovat myslim zakon c. 455/1991 zb , pozri si ho(mas tam v prilohe uvedene poziadavky)

len doplnim, potrebujes VS v obore alebo SS + prax x rokov (myslim 5)
dakat
17.04.07,15:49
a keby som nasiel nejakeho spolocnika co splna tieto podmienky mohol by som zalozit realitku??????????? lebo ja ich nesplnam
pawen
17.04.07,18:21
Ano, stačí ak jeden spĺňa podmienky.
dakat
18.04.07,08:47
je tu niekto kto ma skusenosti s nehnutelnostami a mohol by trochu s niecim poradit??
misomiso
18.04.07,09:06
No prepac - ale ak chces zakladat realitku, tak asi kazdy predpoklada, ze mas skusenosti s realitami. To ze nemas prislusne vzdelanie by mi nevadilo, ale ze nemas ani skusenosti...

Trochu mi to pripada, ako keby si niekto chcel otvorit zubnu ambulaciu (bez vzdelania) a pred tym by sa chcel poradit na internete ako sa tie zuby robia a co k tomu treba...
dakat
18.04.07,09:58
tak po prve realitka a zubna ambulancia je nieco uplne ine
po druhe mam peniaze a to my staci
a nabuduce si take rady nechaj pre seba
misomiso
18.04.07,10:43
po druhe mam peniaze a to my staci

Obavam sa ze Tvojim klientom to nebude stacit...
reformmio
18.04.07,12:02
sorry dakat, ale misomiso ma pravdu.

Myslis ze na zalozenie realitky a na podnikanie v tejto oblasti staci ked mas peniaze:confused:

Nechcem vrtat, ale ak to takto robia vsetci, viem preco to u nas s realitami vyzera tak ako vyzera. (moji znami kupovali v oktobri '06 dom na SK. Su to americania dlhodobo zijuci v UK a boli az sokovani a zaskoceni, ze realitne kancelarie v takom ponimani ako tu v UK na SK proste nie su. Ak aj nejake su, neposkytuju takmer ziadny servis...Nakoniec radsej uprednostnili platbu pravnikovi, ktory nasiel sukr. predavajuceho a pripravil vsetky papiere potrebne) Tolko k tomu, ze ak chces naozaj uspesne podnikat (dlhodobo) mal by si tomu aspon trochu rozumiet. Kapital proste nestaci...
dakat
18.04.07,15:43
mate pravdu nestaci to ale ved ja neplanujem okamzite teraz zalozit realitku.....
najprv sa o tom nieco naucim a zozeniem niekoho kto sa vyzna lebo aj tak sam ju zalozit nemozem

dakujem za rady:)