IVEB
16.04.07,07:15
Toľko som čítala príspevky o daňovej kontrole , že nakoniec som dostala aj ja predvolanie na výkon daňovej kontroly v priestoroch daňového úradu. Nakoľko s tým nemám žiadne skúsenosti a po prečítaní príspevkov tu v porade , mi zostalo zopár nezodpovedaných otázok.
Ak žiadajú knihu zásob , čo mám v ALFE vytlačiť?
Taktiež knihu pohľadávok a záväzkov, tlačiť podľa partnerov alebo podľa čísla?
Pokladničnú knihu a Peňažný denník je potrebné vytlačiť po mesiacoch alebo v celku za celý rok?

Ak tlačím inventúrne súpisy dátum začatia inventarizácie dám 31.12.2005 a ukončenie môže byť aj január 2006?

A ešte ak som platcom DPH mám im vziať aj evidenciu DPH ? / nežiadajú to v prílohe /

Možno tie otázky už nepatria medzi ALFU , ale nevedela som ako to mám zaradiť , aby som sa dvakrát nerozpisovala.Za všetky Vaše rady vopred ďakujem.
Zita5
16.04.07,05:40
Toľko som čítala príspevky o daňovej kontrole , že nakoniec som dostala aj ja predvolanie na výkon daňovej kontroly v priestoroch daňového úradu. Nakoľko s tým nemám žiadne skúsenosti a po prečítaní príspevkov tu v porade , mi zostalo zopár nezodpovedaných otázok.
Ak žiadajú knihu zásob , čo mám v ALFE vytlačiť?
Taktiež knihu pohľadávok a záväzkov, tlačiť podľa partnerov alebo podľa čísla?
Pokladničnú knihu a Peňažný denník je potrebné vytlačiť po mesiacoch alebo v celku za celý rok?

Za celý rok

Ak tlačím inventúrne súpisy dátum začatia inventarizácie dám 31.12.2005 a ukončenie môže byť aj január 2006?

A ešte ak som platcom DPH mám im vziať aj evidenciu DPH ? / nežiadajú to v prílohe /

Možno tie otázky už nepatria medzi ALFU , ale nevedela som ako to mám zaradiť , aby som sa dvakrát nerozpisovala.Za všetky Vaše rady vopred ďakujem.

Ak máš Oznámenie o daňovej kontrole , to neznamená ešte že budú kontrolovať účtovné doklady na Daňovom úrade . To záleží od dohody medzi daňovým subjektom a Daňovým úradom .

Z Alfy si vytlač :

Peňažný denník , evidenciu záväzkov,evidenciu pohľadávok,záznamovú evidenciu DPH/ ak budú kontrolovať aj DPH/spolu s DP , inventarizáciu zásob-Inventúrny súpis skladu , inventarizáciu krátkodobého majetku ,inventarizáciu dlhodobého majetku ,odpisový plán, Knihu jázd ....ak som niečo zabudla tak ma kolegovia doplnia .No a samozrejme všetky účtovné doklady .
Pripraviť všetky uzatvorené Zmluvy týkajúce sa roku 2005..ostatné čo bude nutné k DK dodáte na vyžiadanie .

Inak nebáť sa a hlavu hore .......budeme na Teba myslieť ....;)
IVEB
16.04.07,05:47
Vďaka za povzbudenie, ale ako myslíš , že nemusia kontrolu vykonávať v priestoroch daňového úradu, keď mi tam kázali priniesť všetky dokumenty?
JAJA11
16.04.07,05:54
Vďaka za povzbudenie, ale ako myslíš , že nemusia kontrolu vykonávať v priestoroch daňového úradu, keď mi tam kázali priniesť všetky dokumenty?


Ak máš málo dokladov, je lepšie ich zaniesť na daňový úrad, ale ak je veľa dokladov, dá sa dohodnúť kontrola aj v mieste sídla firmy. Je to vec dohody.:rolleyes:
Zita5
16.04.07,06:08
Vďaka za povzbudenie, ale ako myslíš , že nemusia kontrolu vykonávať v priestoroch daňového úradu, keď mi tam kázali priniesť všetky dokumenty?

No ak Ti povedali , že dokumenty priniesť na DU , tak kontrola bude prebiehať na daňovom úrade .To je už asi isté .

Ja som radšej ak kontrola prebieha vo firme .;)
IVEB
16.04.07,06:14
Ja mám dokopy 3 šanóny , takže to nie je veľa.
JAJA11
16.04.07,06:21
Ja mám dokopy 3 šanóny , takže to nie je veľa.


Kontrola vo firme je výhodnejšia, lebo človek hneď vie, na čom je - pýtajú sa hneď na chýbajúe doklady a trvá to tak týždeň. Kontroly na daňovom úrade trvajú aj mesiac a človek nevie prečo, či iba nemali ešte čas, alebo je tam nejaký problém. Takže vo firme je to lepšie. Ale pri tom počte šanonov určite do firmy neprídu, bude ich tam treba odniesť. Ale kontroly sa netreba báť. (I keď ja sa bojím zakaždým, lebo človek nikdy nevie či náhodou na niečo nezabudol.) Držím palce.:)
skaspa
16.04.07,06:43
Toľko som čítala príspevky o daňovej kontrole , že nakoniec som dostala aj ja predvolanie na výkon daňovej kontroly v priestoroch daňového úradu.


Ak máš Oznámenie o daňovej kontrole , to neznamená ešte že budú kontrolovať účtovné doklady na Daňovom úrade . To záleží od dohody medzi daňovým subjektom a Daňovým úradom .

podľa § 15 ods. 2 druhá veta zákona 511/1992: Toto oznámenie musí obsahovať miesto a deň začatia daňovej kontroly, druh kontrolovanej dane...
Ak je v oznámení napísané, že sa daňová kontrola bude vykonávať v priestoroch daňového úradu, znamená to, že kontrolóri v deň začatia nedojdú k daňovému subjektu, ale budú čakať, že on príde k nim na úrad.

IVEB: podľa § 15 ods. 9 zákona 511/1992: Prevzatie dokladov a iných vecí podľa odseku 6 písm. g) potvrdí zamestnanes správcu dane osobitne pri prevzatí. Zapožičané doklady a iné veci vráti správca dane kontrolovanému daňovému subjektu najneskôr do 30 dní od predloženia posledného dokladu alebo inej veci.
Bez tohto potvrdenia z daňového úradu ani neodchádzajte, ak ho máte, sú kontrolóri týmto termínov tlačení a kontrola nemusí trvať zbytočne dlho (napr. keby vám to potvrdenie "zabudli" dať - vtedy nemáte v rukách nič, čo by preukazovalo kedy a aké doklady ste im odovzdali). Táto lehota môže byť však za určitých podmienok predĺžená o ďalších 60 dní.
IVEB
28.05.07,11:57
Takže už aj ja mám svoju prvú daňovú kontrolu na daň z príjmov FO za rok 2005 za sebou. A dopadla nad moje očakávanie výborne , nebol zistený žiadny rozdiel čiže je O.Ďakujem všetkým poraďákom za ich rady,usmernenia . Boli a sú pre mňa prínosom . A nemôžem nepochváliť kontrolórki, ktoré boli veľmi milé , ak mali otázky tak sme im podali vysvetlenie priamo na DÚ / boli sme tam len raz / od zahájenia kontroly a dnes sme boli podpísať protokol. Spadol mi veľký kameň zo srdca.
Zoltán Kovács
28.05.07,12:01
Takže už aj ja mám svoju prvú daňovú kontrolu na daň z príjmov FO za rok 2005 za sebou. A dopadla nad moje očakávanie výborne , nebol zistený žiadny rozdiel čiže je O.Ďakujem všetkým poraďákom za ich rady,usmernenia . Boli a sú pre mňa prínosom . A nemôžem nepochváliť kontrolórki, ktoré boli veľmi milé , ak mali otázky tak sme im podali vysvetlenie priamo na DÚ / boli sme tam len raz / od zahájenia kontroly a dnes sme boli podpísať protokol. Spadol mi veľký kameň zo srdca.

Raz každý musí prejsť krstom daňovej kontroly. :D