Daduľa
16.04.07,07:48
Poradte či v priebehu roka je možne zmeniť nárok na Daňový bonus. Doteraz si DB uplatňoval manžel na naše dve deti. No uzatvoril si životné poistenie, ktoré by si chcel uplatnaiť na úľavu na dani pri ročnom zúčtovaní. Nakoľko nema az taku vysoku mzdu, nevyslo by mu to bohvie ako, tak sme rozmyšľali, že by sme si deti rozdelili a ja by som si uplatnila jedno a on jedno. Je možné túto zmeni vykonať aj v priebehu roka napríklad od 01.04.2007 by sme zmenu nahlasili zamestnávateľovi??:confused:
katkaj
16.04.07,05:50
Poradte či v priebehu roka je možne zmeniť nárok na Daňový bonus. Doteraz si DB uplatňoval manžel na naše dve deti. No uzatvoril si životné poistenie, ktoré by si chcel uplatnaiť na úľavu na dani pri ročnom zúčtovaní. Nakoľko nema az taku vysoku mzdu, nevyslo by mu to bohvie ako, tak sme rozmyšľali, že by sme si deti rozdelili a ja by som si uplatnila jedno a on jedno. Je možné túto zmeni vykonať aj v priebehu roka napríklad od 01.04.2007 by sme zmenu nahlasili zamestnávateľovi??:confused:

Áno môžete si uplatňovať daňový bonus na každé dieťa jeden. Zmena môže byť aj v priebehu roka
katkaj
16.04.07,06:08
par. 33 odst 4 cit.
4) Ak dieťa (deti) uvedené v odseku 2 vyživujú v domácnosti 57) viacerí daňovníci, môže si daňový bonus uplatniť len jeden z nich. Pri použití ustanovenia odseku 5 môže uplatniť pomernú časť daňového bonusu po časť zdaňovacieho obdobia jeden z daňovníkov na všetky vyživované deti a po zostávajúcu časť druhý z daňovníkov. Ak podmienky na uplatnenie daňového bonusu spĺňa viac daňovníkov a ak sa nedohodnú inak, daňový bonus na všetky vyživované deti sa uplatňuje alebo sa prizná v poradí matka, otec, iná oprávnená osoba.
Podľa mňa na základe tohto paragrafu si nemôžu uplaťňovať každé dieťa jeden.


Tu sme už tento "problém" riešili ;)
http://www.porada.sk/t43289-uplatnenie-danoveho-bonusu-na-viac-deti.html?highlight=da%F2ov%FD+bonus
Antonia1
16.04.07,06:18
Tu sme už tento "problém" riešili ;)
http://www.porada.sk/t43289-uplatnenie-danoveho-bonusu-na-viac-deti.html?highlight=da%F2ov%FD+bonus
vymazala som môj príspevok,nevedela som ,že si naň už odpovedala. Po dôkladnom preštudovaní toho par. som si uvedomila, že oni sa môžu dohodnuť inak. Prepáč, rýchlo som reagovala. :)