mackova
27.01.05,20:35
Pracujem ako obchodný zástupca SZČO, cize každý deň mám prac. cesty,
mal som v r. 2004 nárok na stravné ako SZČO alebo nie?
accad
27.01.05,20:55
Neviem, či je najšťastnejšie pridávať za sebou dve nové témy s tým istým obsahom. Zbytočne sú odpovede k tomu istému problému rozhádzané vo viacerých témach. Treba využívať už založené témy a spôsob HĽADAJ. Je to šikovnejšie pre všetkých, aj pre tých čo hľadajú, aj pre tých čo pripoja svoju odpoveď.
ZuzanaP
28.01.05,04:43
Na stravné máš nárok len od 01. 11. 2004 a aj to by som bola opatrná, či si dám každý deň do nákladov. Na DÚ mi bolo povedané, že pri kontrolách si dávajú fest bacha na tieto náklady. Je to diskutabilné, pretože raz je to pre teba výdavok na dosiahnutie príjmov, tak ako to cituje zákon, ale oni si to vykladajú po svojom.

Najlepšie by bolo, keby si sa opýtala na DÚ, pod ktorý spadáš ako SZČO, čo ti povedia oni.
Lenuška
01.02.05,07:54
Na stravné máš nárok len od 01. 11. 2004 a aj to by som bola opatrná, či si dám každý deň do nákladov. Na DÚ mi bolo povedané, že pri kontrolách si dávajú fest bacha na tieto náklady. Je to diskutabilné, pretože raz je to pre teba výdavok na dosiahnutie príjmov, tak ako to cituje zákon, ale oni si to vykladajú po svojom.

Najlepšie by bolo, keby si sa opýtala na DÚ, pod ktorý spadáš ako SZČO, čo ti povedia oni.

Mne povedali - spýtajte sa dańového poradcu.