suma
16.04.07,11:37
Dobrý deň, chcem sa spýtať keď ma živnsotník osobné vozidlo ako firemné a dáva si do nákladov stravné lístky v hodnote 89 Sk musia sa robiť aj evidencia jázd a aj cestovné príkazy? a ešte jedna otázka máme zmluvu o spolupráci pri propagácii reklamy pre vyhlásenie výsledkou jednej spoločnosti za rok dáva sa do nákladov?
Tweety
16.04.07,09:41
Dobrý deň, chcem sa spýtať keď ma živnsotník osobné vozidlo ako firemné a dáva si do nákladov stravné lístky v hodnote 89 Sk musia sa robiť aj evidencia jázd a aj cestovné príkazy? a ešte jedna otázka máme zmluvu o spolupráci pri propagácii reklami pre vyhlásenie výsledkou jednej spoločnosti za rok dáva sa do nákladov?
Stravné pri PC, tam je potrebná evidencia jázd, aj CP. Tej druhej nerozumiem:mee: Ak máš na mysli zmluvu o reklame, tak to sú služby.
Zita5
16.04.07,09:49
Dobrý deň, chcem sa spýtať keď ma živnsotník osobné vozidlo ako firemné a dáva si do nákladov stravné lístky v hodnote 89 Sk musia sa robiť aj evidencia jázd a aj cestovné príkazy? a ešte jedna otázka máme zmluvu o spolupráci pri propagácii reklamy pre vyhlásenie výsledkou jednej spoločnosti za rok dáva sa do nákladov?

Ja mám dojem , že sa nejako mieša vyznačená otázka .

Ak živnostník pracuje v mieste podnikania , tak za každý takto odpracovaný deň má nárok na stravné vo výške 89 Sk buď formou stravnej poukážky , alebo dokladu z reštaurácie , že si zakúpil obed .Nie paušálne .

Ak realizuje pracovnú cestu bez ohľadu na použitie MV tak si uplatňuje nárok na stravné podľa tohto priloženého linku .
http://www.porada.sk/t38433-sadzby-stravneho-v-slovenskych-korunach-pri-pracovnych-cestach.html
http://www.akopodnikat.sk/index.php?option=com_content&task=category§ionid=8&id=37&Itemid=67

Nárok na stravné pri pracovnných cestách uplatní v rámci cestovného príkazu .

Evidenciu jázd pre firemné vozidlo je potrebné priebežne viesť .

Tej druhej otázke nerozumiem ani ja .
suma
16.04.07,09:56
Stravné pri PC, tam je potrebná evidencia jázd, aj CP. Tej druhej nerozumiem:mee: Ak máš na mysli zmluvu o reklame, tak to sú služby.

Ano ta reklama je také niečo, aj tie jazdy chápem, ale keď má stravné lístky na celý mesiac nemám mu robiť len evidenciu jázd? Ide o služobné vozidlo Lebo pri pracovnej ceste má nárok na stravné a keď už ho má v podobe lístkov tak cestovný príkaz asi nemusím vypisovať nie? Jeho cesty sú len na Slovensku.
Zita5
16.04.07,10:07
Ano ta reklama je také niečo, aj tie jazdy chápem, ale keď má stravné lístky na celý mesiac nemám mu robiť len evidenciu jázd? Ide o služobné vozidlo Lebo pri pracovnej ceste má nárok na stravné a keď už ho má v podobe lístkov tak cestovný príkaz asi nemusím vypisovať nie? Jeho cesty sú len na Slovensku.

A prečo mu chcete dávať stravné lístky , však tie môže použiť počas roka ak bude vo firme .Ja by som to nekomplikovala , nakoľko on môže byť na SC aj viacej hodín , potom čo , budete mu dávať napr. 2x stravný lístok ....no neviem je to na Vaše rozhodnutie .:)
duficek
16.04.07,10:10
ak ma pracovnu cestu s narokom na stravne, urobis CP a na ten den mu stravny listok nepocitas.
ak ma len behacky po meste, kde pri pracovnej ceste nema narok na stravne, tak len vedies knihu jazd a das mu za ten den stravny listok (ak pracoval viac ako 4h).
suma
16.04.07,10:17
ak ma pracovnu cestu s narokom na stravne, urobis CP a na ten den mu stravny listok nepocitas.
ak ma len behacky po meste, kde pri pracovnej ceste nema narok na stravne, tak len vedies knihu jazd a das mu za ten den stravny listok (ak pracoval viac ako 4h).


Môžem to urbiť aj takto? Budem mu dávať stravné lístky, lebo on má prac. cesty len po slovensku a tie nie sú nad dvanásť hodín, tak v takom prípade mu môžem dať stravný lístok nie? A evidenciu jázd mu spravím. Môže to tak byť? som vďačná za akúkoľvek radu.
Tweety
16.04.07,10:53
Môžem to urbiť aj takto? Budem mu dávať stravné lístky, lebo on má prac. cesty len po slovensku a tie nie sú nad dvanásť hodín, tak v takom prípade mu môžem dať stravný lístok nie? A evidenciu jázd mu spravím. Môže to tak byť? som vďačná za akúkoľvek radu.
Ak je na PC nad 12 hod. dostane diéty, nemôže zároveň dostať aj stravný lístok.