lenkalopuchova
16.04.07,12:37
Chcela by som sa opýtať, čo s faktúrou, ktorá je z roku 2006 a došla mi až teraz v apríli. Zistili sme to až teraz, keď nám oznámili, že máme neuhradenú faktúru.
Možné riešenie: Ja by som ju zaradila ako došlú faktúru v tomto roku a následne ju uhradila. Pôvodná faktúra sa mohla stratiť poštou a možno nám preto neprišla.
Prosím o radu.
Velettka
16.04.07,10:38
zaradiť ju môžeš síce v tomto roku, ale do nákladov ísť nemôže, pretože sa týka r. 2006, jedine DPH si mozes uplatnit, ak si platca DPH ...
ekopo
16.04.07,10:41
zaradiť ju môžeš síce v tomto roku, ale do nákladov ísť nemôže, pretože sa týka r. 2006, jedine DPH si mozes uplatnit, ak si platca DPH ...
Sme v JU. Do VOZD ísť môže po úhrade.
lenkalopuchova
16.04.07,10:41
Ale keby mi aj došla v roku 2006 a ja by som ju nehradila, tak to mám ako záväzok a do nákladov si ju dám až po úhrade. V jednoduchom účtovníctve vychádzam z úhrad? Alebo sa mýlim?
atka4
16.04.07,10:42
zaradiť ju môžeš síce v tomto roku, ale do nákladov ísť nemôže, pretože sa týka r. 2006, jedine DPH si mozes uplatnit, ak si platca DPH ...

účtujú v JÚ, takže do nákladov - VOZD pôjde až pri úhrade, a to teda aj v tomto roku
betka
16.04.07,10:46
JU je účtovníctvo daňové.
A účtujeme v ňom o príjmoch a výdavkoch, na základe PPD, VPD-v hotovosti a pri bezhot.pl. styku na základe VU.
Náklady v JU v priebehu roka nepoznáme (iba odpisy, ČR nájomného uhr. vopred..., na konci roka)