johanka1981
16.04.07,14:25
Ahojte poradáci,

potrebujem vediet,aké následky to bude mať v buducnosti, ked teraz pracujem vo firme, ktorá vôbec neplatí odvody do sociálky ani do zdravotných, ani za seba, ani za zamestnancov, taktiež neplatí dan zo mzdy danovému uradu. Tento stav trvá už asi tak 2 roky a dlhy narastaju. Ako je to s osetrením u lekára, materskou a takými vecami, ked potom odídem z firmy? Dík.
Tweety
16.04.07,12:28
Ahojte poradáci,

potrebujem vediet,aké následky to bude mať v buducnosti, ked teraz pracujem vo firme, ktorá vôbec neplatí odvody do sociálky ani do zdravotných, ani za seba, ani za zamestnancov, taktiež neplatí dan zo mzdy danovému uradu. Tento stav trvá už asi tak 2 roky a dlhy narastaju. Ako je to s osetrením u lekára, materskou a takými vecami, ked potom odídem z firmy? Dík.
Zamestnanca sa to nedotýka, je to problém zamestnávateľa, hrozí mu trestný čin.
janaGT
16.04.07,12:32
Sociálka nahlasuje finančnej polícii takýchto neplatičov, ide o trestné oznámenie.
Ty ako zamestnanec nemáš z toho žiadny problém.
johanka1981
16.04.07,12:57
Takže ked sa buduci rok rozhodnem ist na matersku, nebudem mat žiadne problémy s vybavovaním? A čo tie dva roky, čo tam musim mat zaplatené, aby som mala narok na matersku?
Tweety
16.04.07,12:59
Takže ked sa buduci rok rozhodnem ist na matersku, nebudem mat žiadne problémy s vybavovaním? A čo tie dva roky, čo tam musim mat zaplatené, aby som mala narok na matersku?
Ak si bola prihlásená v SP cez RLFO ako zamestnanec, pre Teba je to postačujúce. Peniažky budú vymáhať peniažky od zamestnávateľa.
ucetni_fantozzi
16.04.07,13:14
nie som si celkom isty, ale nemoze v tomto pripade byt problem, ak je zamestnanec poisteny v II. pilieri ???
katarina.j
16.04.07,13:24
No moja, aj keď sa to tebe moc nedotýka , ale podľa mňa by si odtiaľ mala čo NAJRÝCHLEJŠIE zdúchnuť!!! Neviem, ale baví ťa pracovať v takej neserióznej firme??? Keď ju začnú vyšetrovať pre trestný čin, tak teba ako účtovníčku budú vypočúvať policajti, na súdy ako svedkyňa budeš musieť chodiť a pod. Neviem, ale nepáči sa mi to, pouvažuj...
ricij
16.04.07,13:26
V žiadnom prípade nebude problém. Do II. piliera zasiela sociálka z rezervného fondu, na nemocenské a materské, resp. dávku v nezamestnanosti to nebude mať žiaden vplyv. Dlh je iba vzťah SP a zamestnávateľa.
katarina.j
16.04.07,14:01
ricij, nesúhlasím s tebou- áno podľa zákona by mala socialka platiť 2 pilier z rezervného fondu, ale...JE TO IBA NA PAPIERI A MOMENTÁLNE SOCIÁLKA NEDOPLÁCA ZA ZAMESTNÁVATEĽA NIČ Z REZERVNÉHO FONDU!!!!Mám s tým skúsenosti- 54 telefonátov, 3 osobné návštevy Soc. pois. a výsledok žiadny a myslím, že by sme autorku témy mali všetci odhovárať od práce v takej firme, viď. moj predchádzajúci príspevok, ale my namiesto toho ju chlácholime ako sa jej to nedotýka a pod.Len sby nám potom keď bude chodiť po vyšetrovateľoch a súdoch(čo ako účtovníčka BUDE) "nepoďakovala"!!!!Ja len toľko