Radoslava
27.01.05,22:20
Ako zaregistrovať združenie?
babenko1
27.01.05,21:26
Treba mať spísanú hlavne zmluvu o združení, ak je jeden z nich platca DPH a druhý nie, tak sa musí ísť zaregistrovať tuším do 15 dní od uzavretia zmluvy a účtovníctvo sa vedie na jedného z nich...
vcielka
04.05.05,21:12
Treba spísať zmluvu o združení, v korej budú všetky náležitosti: kto a s kým uzatvára združenie, čo je predmetom podnikania, ako sa bude viesť účtovníctvo, ako sa budú deliť príjmy a výdavky a hlavne podmienky podielu delenia dohodnutý účastníkmi združenia, aby sa nestalo to, že pri odstúpení jedného nastanú problémy s delením majetku a dalšie veci,ktoré je potrebné uviesť! Dá sa to naštudovať!
Potom je potrebné oznámiť DÚ odkedy vzniká združenie, zaniesť kópiu zmluvy o združení, ak je jeden platca DPH a druhý nie, treba sa zaregistrovať, účtovníctvo vedie len jeden z nich a na koniec roka pri daňovom priznaní si rozdelia pomerom na akom sa dohodli príjmy a výdavky a každý z nich podáva daňové priznanie. Čo sa týka platcu DPH podáva daňové priznanie DPH, ale taktiež aj druhý člen združenia aj ked platcom není, podáva nulové priznanie, pozor!
Jaroslávka
30.06.05,06:52
Ja účtujem združenie, sú to dvaja murári, sú plátcami DPH,
využívam možnosť dodatkom k zmluve o združení každý rok zmeniť %
príjmov a výdavkov/ daňový základ/, napr. 2004 40% a 60 % podľa toho, že jeden z nich má manželku, ktorá nepracuje/ nemá príjem/ má na ňu odpočet a tak vlastne upravujem daň z príjmu.
Jara
30.06.05,07:03
Radka neviem či si to chcela tak ako ti tu odpovedaju, či ti ide o združenie dvoch pravnickych alebo fyzickych osôb, alebo ti ide o združenie ako nieziskovú organizáciu, napr. očianské združenie zaoberajúce sa nejakou sociálnou činnosťou, nejaký hospic ap. Konkretnejšie napíš...
trst
13.02.06,16:07
Som tu nováčik, ale prosím, ak chcem založiť Obč.združ. potrebujem akú zakladateľskú listinu? Stačí, ak mám vypracovaný štatút? Nemôžem nájsť plné znenie zákona o združovaní 83/1990, pomôžte mi, prosím-.
JankaO
13.02.06,16:28
Som tu nováčik, ale prosím, ak chcem založiť Obč.združ. potrebujem akú zakladateľskú listinu? Stačí, ak mám vypracovaný štatút? Nemôžem nájsť plné znenie zákona o združovaní 83/1990, pomôžte mi, prosím-.



Zákon 83/1190