*agatha*
16.04.07,16:13
ahojte, neviem si dať rady s týmto problémom:
živnostník má bankový účet, síce nie je podnikateľský, ale využíva ho na podnikanie. rozhodol sa zrušiť živnosť. tento účet si chce ponechať a preto teda na všetky úrady poroznášal tlačivo, že ako SZČO už nepoužíva daný účet, ale že už má iný. živnosť je už zrušená. mojou povinnosťou je urobiť DP DPH za 1.Q 2007. ako? ako mám doúčtovať banku? keďže sa zmenilo č. účtu? som z toho jeleň. ďakujem pekne za všetky rady. :confused:
renča1
16.04.07,14:16
A čo má bank.účet spoločné s DPH? Nehnevaj sa že sa pýtam, ale moc tomu akosi nerozumiem.
*agatha*
16.04.07,14:18
no mám na mysli aj celkovo ukončenie účtovníctva toho živnostníka. na bankový účet mu prichádzali platbi za faktúry, má tam aj nejaké úhrady. či to,že zmenil účet nemá súvislosť so zaučtovaním banky? jednoducho priložím potom bankové výpisy z toho predošlého a potom z toho nového? a nemal všetky peniaze, kt. ostali na predchadzajúcom vybrať al. preposlať na ten nový?
renča1
16.04.07,14:25
no mám na mysli aj celkovo ukončenie účtovníctva toho živnostníka. na bankový účet mu prichádzali platbi za faktúry, má tam aj nejaké úhrady. či to,že zmenil účet nemá súvislosť so zaučtovaním banky? jednoducho priložím potom bankové výpisy z toho predošlého a potom z toho nového? a nemal všetky peniaze, kt. ostali na predchadzajúcom vybrať al. preposlať na ten nový?

Najbližší termín pre teba je spracovanie dph za 1.Q.r.2007
DPH si môžeš urobiť aj bez prijatých a odoslaných úhrad. Dôležité pre dph je , že sú zaevidované všetky vami vystavené ale aj došlé faktúry s dph...

Vysporiadať úhrady po ukončení živnosti, vysporiadať neuhradené pohľadávky, závazky, majetok máš čas spracovať do DP k 31.3.2008..
Najlepšie bude, ak postupne budeš zadávať otázky do tejto témy ohľadom postupu ukončenia živnosti a my ti budeme odpovedať na jeho daňový dopad na dani z príjmov.
*agatha*
16.04.07,14:27
ahaa, jasne. zabudla som na to,že toto mi to neovplyvní.ďakujem pekne za pripomenutie.