M3G
16.04.07,15:58
Spoločník predáva svoj obchodný podiel novému spoločníkovi, pričom konateľom naďalej zostáva starý spoločník. Predpokladám, že navrhovateľom zmeny v obchodnom registri(t.j. tlačivo návrh na zápis zmien) je konateľ, t.j. v tomto prípade prevádzajúci(starý spoločník)

Ak Vám moja otázka bude pripadať smiešna, ospravedlňujem sa.
Danila
16.04.07,14:02
Spoločník predáva svoj obchodný podiel novému spoločníkovi, pričom konateľom naďalej zostáva starý spoločník. Predpokladám, že navrhovateľom zmeny v obchodnom registri(t.j. tlačivo návrh na zápis zmien) je konateľ, t.j. v tomto prípade prevádzajúci(starý spoločník)

Ak Vám moja otázka bude pripadať smiešna, ospravedlňujem sa.Predpokladáš správne.
M3G
16.04.07,14:21
Predpokladáš správne.

Lenže, nepasuje mi to s tým, kto sa bude podpisovať na rozhodnutí jediného spoločníka pri zmene zakladateľskej listiny.... Starý alebo nový spoločník, alebo obaja? :D
Danila
16.04.07,15:27
Lenže, nepasuje mi to s tým, kto sa bude podpisovať na rozhodnutí jediného spoločníka pri zmene zakladateľskej listiny.... Starý alebo nový spoločník, alebo obaja? :DOsobne sa domnievam, že pri zmene spoločenskej zmluvy - zakladateľskej listiny, ktorá sa týka zániku účasti spoločníka, by mala byť uzatvorená dohoda o zmene SZ-ZĽ, ktorá musí mať písomnú formu a túto musia podpísať obaja spoločníci. Rozhodnutie jediného spoločníka pri zmene zakladateľskej listiny prísluší doterajšiemu zakladateľovi a so znením oboznámi ostatné orgány spoločnosti. Domnievam sa, že ide o zánik účasti spoločníka dohodou.
M3G
16.04.07,16:03
Po konzultáciach som to vyriešil takto:

- zápis starého spoločníka(Kolumbus), kde súhlasí s prevodom obch. podielu
- zmluva o prevode obchodného podielu
- zápis nového spoločníka(Colombo) + nová zakladateľská listina

Myslím si, že je to ok.
josh
17.04.07,18:28
Odpoved na otazku: navrhovatel je spolocnost ako PO, navrh v mene spolocnosti podpisuje konatel (tzn. ten, kto je v case podavania navrhu konatelom).
VilmaK
11.12.08,14:35
Ahojte,

tak toto teraz riešim aj ja. Prečo nemôže byť ako navrhovateľ pri návrhu na zmenu údajov konateľ a má tam byť PO? Ja som vychádzala zo Zákona o obchodnom registri §5, teda že navrhovateľom je a/ zapísaná osoba - PO alebo b/ osoba oprávnená podľa osobitného zákona - podľa ObZ sú to konatelia, či nie? Je možné, že mi návrh neprejde? Prosím, ak viete tak mi poraďte.