eduard1
16.04.07,20:24
Na schôdzi vlastníkov bytov sme sa dohodli na zateplení bytového domu. Má 4 vchody, 6 poschodí /4 poschodia, prízemie, pivnice zapustené z 1/2 v teréne/ celkom 40 bytov rôznych veľkostí. Poraďte prosím čo všetko je potrebné vybaviť /projekt, stavebné povolenia, súhlasy koľkých percent členov spoločenstva a pod. / pri výkone zateplenia dvoch stien /bočné dve steny už sú zateplené polystyrénom/ a strechy a ako to čo najjednoduchšie a najlacnejšie vybaviť. Čo je najvhodnejšie čo sa týka materiálu. Aké ceny môžeme očakávať.
GabiZ
18.04.07,05:58
Záleží od toho, akým spôsobom chcete robiť zateplenie bytového domu, myslím tým financovanie. Pretože ak chcete zobrať úver, môžete ísť cez ŠFRB alebo len cez banku a tam Vám konkrétne povedia, čo všetko musíte zdokladovať. Záleží aj od toho, či zateplenie bude vykonávať firma, ktorá by bola schopná všetky doklady k tomu vypracovať a vybaviť. Títo ľudia zvyčajne vedia, čo všetko k tomu treba. Čo sa týka materiálu a cien, je to individuálne a je ťažko v tomto radiť, pretože to závisí od mnohých vecí. V témach tu na porade v sekcii SVB je o zateplovaní, spôsoboch, materiáloch popísané dosť, treba si to prejsť, možno nájdeš odpovede na niektoré otázky. Sú tu aj príspevky, ktoré priamo hovoria o tom, akým spôsobom sa dá ísť cez ŠFRB a čo k tomu treba. Takže skús to prejsť a ak nenájdeš, čo treba, určite ti poraďáci budú ochotní odpovedať na otázky, na ktoré budú poznať odpoveď.
Elena Navrátilová
18.04.07,06:11
Ja som písala presne krok po kroku asi v téme obnova... od docktora. Počítaj... prajem príjemné čítanie.
eduard1
21.04.07,14:02
je to tam celkom fajn. ešte by ma zaujímalo či nemáte náhodou skúsenosť ako sú na tom, čo sa týka tepelnej izolácie bytové jednotky postavené so škvarobetonových tvárnic. Tieto by podľa mňa mali mať dosť dobrú tepelnoizolačnú schponosť vď majú dnuka dutiny a je to samo osebe izolačný materiál. Alebo sa mýlim?