aykax
17.04.07,08:40
ahojte, prosim Vas, mam dilemu. Do danoveo priznania na dan z MV si pytaju udaj "celkova hmotnost automobilu" - ide mi o uzitkove vozidlo. v Technickom preukaze su vsak udaje "prevadzkova hmotnost" a "najvacsia pripustna celkova hmotnost". Neviete mi prosim poradit, ktora z tychto dvoch sa ma do danoveho priznania pouzit?

Dakujem Vam velmi pekne
horka
17.04.07,06:41
Ja dávam najväčšia prípustná celková hmotnosť vozidla.
aykax
17.04.07,06:44
ja som dala tu prevadzkovu:-( mi to prislo tak logicky ze ta najvacsia pripustna to ako keby tam nalozim skrinu a vrece olova tak to co je za udaj? a zjavne som zle rozmyslala, ale potrebujem to vediet na sto percent skor ako sa vyhadam s pani z danoveho:-)
Paula
17.04.07,06:47
Základom dane pri úžitkových vozidlách a autobusoch podľa ustanovenia § 87 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení účinnom od 1.12.2005 (ďalej zákon o miestnych daniach) je ich celková hmotnosť v tonách a počet náprav.
Pri určení sadzby dane z motorových vozidiel sa pri úžitkových vozidlách podľa § 88 ods. 2 písm. b) zákona o miestnych daniach vychádza z celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne pre motorové vozidlo a osobitne pre prípojné vozidlo.