vanilka
17.04.07,09:23
viem ze sa tu o tom popisalo hodne aj som si tie prispevky presla ale stale v tom mam trochu zmatok jedine co sa chcem spytat je ze ak mam prijatu fa v cudzej mene pri vypise z uctu danu sumu preratam kurzom NBS v den kedy sa zrealizovala platba? a potom ju uhradim do PD v tejto sume? alebo v sume co mam na vypise ktora je samozrejme vyssia a dany rozdiel len vynulujem a nezauctujem do dennika?

dakujem
Paula
17.04.07,07:29
viem ze sa tu o tom popisalo hodne aj som si tie prispevky presla ale stale v tom mam trochu zmatok jedine co sa chcem spytat je ze ak mam prijatu fa v cudzej mene pri vypise z uctu danu sumu preratam kurzom NBS v den kedy sa zrealizovala platba? a potom ju uhradim do PD v tejto sume? alebo v sume co mam na vypise ktora je samozrejme vyssia a dany rozdiel len vynulujem a nezauctujem do dennika?

dakujem


Neprerátavaš, výdavkom ovpl. základ dane je suma, ktorá odišla z účtu. Rozdiel oproti knihe faktúr neúčtuješ.
vanilka
17.04.07,07:43
dakujem velmi si mi pomohla bala som sa ze som to urobila zle totiz opravovala som to po svojej predchodkyni ta sumu na vypise davala do dennika ale este ten rozdiel davala na 25 do pokladne a mne sa to nezdalo
vanilka
17.04.07,07:51
este by som sa chcela spytat ak mam blocky z pracovnej cesty v EUR a CZK tak ako ich zauctujem do nakladov v sume preratanej podla NBS? a taktiez mam kupu auta v hotovosti v EUR tak tam zauctujem tu sumu podla NBS a ten rozdiel /menil peniaze kurzom zmenarne/ nie?

dakujem
vanilka
18.04.07,08:48
poradi mi niekto?
dara
18.04.07,12:57
musíš mať založenú valutovú pokladňu, prepočítavaš kurzom kedy si vydala peniaze, kurz zoberieš z NBS.

Zostatok vo valutovej pokladni prepočítaš kurzom k 31.12.2007.
Monika Kováčová
18.04.07,13:43
este by som sa chcela spytat ak mam blocky z pracovnej cesty v EUR a CZK tak ako ich zauctujem do nakladov v sume preratanej podla NBS? a taktiez mam kupu auta v hotovosti v EUR tak tam zauctujem tu sumu podla NBS a ten rozdiel /menil peniaze kurzom zmenarne/ nie?

dakujem

nákup valút zo zmenárne = kurz zmenárne
úhrada vozidla v hotovosti = kurz NBS

rozdiel? nevznikne