zuzanask
17.04.07,10:43
Ahojte,
viete mi poradit, ako postupovat pri predaji/darovani osobneho auta zaradeneho v obchodnom majetku, ak som platca DPH?
Existuju nejake tabulky za kolko to auto mozem predat/darovat?
A kde by som ich pripadne mohla najst.
Auto ma štyri roky, bolo obstarane na leasing, je plne odpisane. jeho OC bola 600 000,- Sk
Mozem tam napriklad daj aj zlavu 50%?
Keby som auto darovala, tak ako vyratam sumu z ktorej mam odviezt DPH.
Dakujem velmi pekne
S pozdravom
betka
17.04.07,08:48
Pri predaju OA, sa nefakturuje DPH,
pri kúpe nie je nárok na odpočítanie.
renča1
17.04.07,08:55
pri predaji- môžeš predať za takú cenu ako sa s kupujúcim dohodneš. Ak ide o os.automobil kateg.M1, pri predaji neodvádzaš dph.
pri darovaní - keď daruješ tak nejde o predaj, pokiaľ os.autom.nemá ZC, tak dph pri darovaní neodvádzaš.-týkajúc sa OA nie kateg.M1.
zuzanask
17.04.07,08:58
tak odvadzam len dan z prijmu, hej?
zuzanask
17.04.07,08:59
a ked som ho kupila za 600 000 pred 4 rokmi a predam ho za 100 000 bratovi, moze k tomu nieco kontrola namietat?
renča1
17.04.07,09:00
tak odvadzam len dan z prijmu, hej?

Podľa toho pričom...Pri darovaní nie, ale pri predaji príjem bude zdaniteľný.
ALBO
17.04.07,09:03
Ahojte,
viete mi poradit, ako postupovat pri predaji/darovani osobneho auta zaradeneho v obchodnom majetku, ak som platca DPH?
Existuju nejake tabulky za kolko to auto mozem predat/darovat?
A kde by som ich pripadne mohla najst.
Auto ma štyri roky, bolo obstarane na leasing, je plne odpisane. jeho OC bola 600 000,- Sk
Mozem tam napriklad daj aj zlavu 50%?
Keby som auto darovala, tak ako vyratam sumu z ktorej mam odviezt DPH.
Dakujem velmi pekne
S pozdravom

Keˇdže je auto osobné, tak jeho predaj oslobodíte podľa § 42.
Keďže je auto odpísane, tak ak ho predáte aj darujete ZC je 0 , tak by ste daň neodvádzali (aj keby nebolo osobné) §22/5.
Pre daň z príjmov je tiež ZCD 0 takže pri darovani nemáte tiež pripoč.
Takže vás ani velmi nemusí zaujímať obvyklá cena. Ak by ste ju chceli vedieť, stačí vám porovnať predajnú cenu v autobazáre.
Laura1
04.05.07,09:55
Ahojte,
naša firma je platca dph, chceme predať dve motorové vozidlá.
Jedno osobné - tam neprirátam DPH, ale druhé je úžitkové, tam pri predaji musím odviesť dph? / Pri kúpe v roku 2006 sme neodrátali dph, kupovali sme ho od súkromnej osoby/
Ďakujem
betka
04.05.07,10:05
Pri nákladom automobile Vám vzniká daňová povinnosť. Predávate auto aj s DPH, i keď ste ho kúpili od občana.
Laura1
04.05.07,10:18
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Tak som si to myslela, len som sa chcela ubezpečiť.
:)