adus
17.04.07,10:57
Ahojte, potrebovala by som poradiť... už som prelúskala veľa príspevkov, ale nikde som nenašla niečo podobné alebo tomu dosť dobre nerozumiem 
Sme slovenská firma, platca DPH. Objednali sme si u českého prepravcu (platiteľ DPH v ČR) prepravu tovaru z Prahy do Brna. Odtiaľ tento tovar putoval už iným prepravcom k nám na SR.
Český prepravca, ktorý zabezpečoval prepravu z Prahy do Brna nám poslal faktúru s DPH. Prosím Vás, je to stále §16 z. o DPH? Alebo kde si o tom môžem prečítať?

ďakujem
adus
17.04.07,11:21
posúvam, či niekoho niečo nenapadne
ALBO
17.04.07,14:31
Ahojte, potrebovala by som poradiť... už som prelúskala veľa príspevkov, ale nikde som nenašla niečo podobné alebo tomu dosť dobre nerozumiem 
Sme slovenská firma, platca DPH. Objednali sme si u českého prepravcu (platiteľ DPH v ČR) prepravu tovaru z Prahy do Brna. Odtiaľ tento tovar putoval už iným prepravcom k nám na SR.
Český prepravca, ktorý zabezpečoval prepravu z Prahy do Brna nám poslal faktúru s DPH. Prosím Vás, je to stále §16 z. o DPH? Alebo kde si o tom môžem prečítať?

ďakujem

Myslím, že mal fakturovať bez DPH. Podľa § 16/1 druhá veta -miesto dodania by malo byť Slovensko.
Podľa §16/2 sa za prepravu medzi EU rozumie aj čASť prepravy na území jedného štátu ak ide o prepravu medzi eu.
koňo
17.04.07,15:09
Tiež si myslím, že ste mu mali dať svoje slov. IČ DPH a mal fakturovať bez českej DPH. Ide o súčasť prepravy tovaru, nadobudnutého v ČR do SR.
Monika Kováčová
17.04.07,15:56
Zalezi, ako bola spisana objednavka: Prepravca CR mohol prepravu povazovat len za prepravu v CR - v tom pripade je miesto dodania CR, nakolko pre ceskeho prepravcu nejde o prepravu medzi clenskymi statmi EU.
emgeton
17.04.07,16:30
Český prepravca mal postupovať podľa údajov v objednávke. Ak v nej nebolo uvedené, že sa jedná o súčasť prepravy medzi dvoma čl. štátmi, postupoval správne. Ak to bolo uvedené, jeho postup bol nesprávny. V oboch úprípadoch však požiadajte prepravcu o opravu základu dane a dane v zmysle prísp. 3.
adus
17.04.07,18:01
ďakujem vám všetkým. daný český prepravca dobre vie, kam ten tovar smeruje. budem sa musieť s ním dohodnúť.
pekný večer