Wes
17.04.07,15:20
Potrebujem pomoc. Chcem si zmenit sidlo srocky a ak som spravne pochopil tak postup je nasledovny:

Zvola sa valne zhromazdenie kde sa rozhodne o zmene sidla
potom podla zmeny zakona ak som spravne pochopil tak musim dokladovat uz aj najomnu zmluvu alebo list vlastnictva a to vsetko prilozim k navrhu OR ale nie je mi jasne kolko korunovy kolok sa priklada a ktore dokumenty mam overit. Navrh viem ze urcite treba overit ale ostatne neviem a ak sa nemylim maly by byt po 2 kopie okrem navrhu na zmenu.

Vdaka za helpik http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
josh
17.04.07,18:29
2000sk kolok, okrem navrhu nemusis overit podpis nikde, odporucam pre predchadzanie sporov overit podpis vsade.
Wes
19.04.07,15:17
Vdaka Josh za odpoved. Chcem sa opytat myslim si ze je to zbytocna otazka ale predsa. Zmeni sa cislo vlozky alebo odiel na okresnom sude ked sa zmeni sidlo. Ja si myslim ze nie ale pre istotu. :)
Zoltán Kovács
19.04.07,15:20
Vdaka Josh za odpoved. Chcem sa opytat myslim si ze je to zbytocna otazka ale predsa. Zmeni sa cislo vlozky alebo odiel na okresnom sude ked sa zmeni sidlo. Ja si myslim ze nie ale pre istotu. :)

Číslo zložky sa nemení.
RobSzel
20.04.07,09:51
Ako je to v pripade stahovania sidla firmy do posobnosti ineho sudu?
Zoltán Kovács
20.04.07,09:56
Ako je to v pripade stahovania sidla firmy do posobnosti ineho sudu?

Číslo vložky ani v tom prípade ostane nezmenený. Práve som sa na pozrel v OR SR. Vedel som o konkrétnom prípade, keď sídlo sa menilo z KE do BA.
josh
20.04.07,11:13
ale hej, meni sa, pozri napriklad tuto spolocnost: SKWOR s.r.o., povodne z ORSR NR putovala na ORSR KE a zmenila sa vlozka.
Zoltán Kovács
20.04.07,11:15
ale hej, meni sa, pozri napriklad tuto spolocnost: SKWOR s.r.o., povodne z ORSR NR putovala na ORSR KE a zmenila sa vlozka.

Pozrel som a číslo vložky je rovnaký
josh
20.04.07,15:11
Iveta Malíková
27.04.07,08:59
dobrý den
zaujímalo by ma čo v takom prípade, ked nemáme prevádzku zapísanú v živnosti a sídlime tu?
ja viem že keby prišla kontrola tak nam všetko - nájom , pevnú linku... "vyhodia".. ale dostaneme aj pokutu?
ja o tom viem a majiteľovi som to už xkrát hovorila ale on ked sa nemá k činu...
ivet
Wes
03.05.07,13:48
Chcem sa opytat do kolkych dni musi rozhodnut OR o zmene sidla?

Vdaka
josh
03.05.07,14:53
do piatich pracovnych od dorucenia (alebo podania, nie som si isty) navrhu
kornelia2
09.07.07,09:09
Dobry den,
chcem sa opytat:
Konatel zapisal firmu na jeho adresu, ale teraz sme si prenajali kancelariu.

Ako mam dalej postupovat ?
1.ist na obchodny register, ale dokumenty si mam zobrat? najomnu zmluvu a co este?
2.2000Sk kolok?
3.Mam si aj overit nejake dokumenty?

Dakujem
akhost
09.07.07,10:01
V prípade, že si majiteľ firmy" zaregistroval " sídlo firmy( predpokladám , že pôjde o obchodnú spoločnosť ) , domácu adresu , v prípade že následne došlo k prebnájmu priestorov na kanceláriu , NIE JE POTREBNÉ , aby táto kancelária bola súčasne aj sídlom firmy ( môže to byť nepraktické , napr. pri častejšom striedaní preistorov - aj s následkami preregisrácie na daň. úradoch, na DI PZ SR a pod. ) Ak napriek tomu chcete zmeniť sídlo spoločnosti , je potrebné postupovať podľa Obch. zák. , t.j. urobiť naskôr korporačnú zmenu sídla - t.j. napr. na Valnom zhromaždení , následne je potrebné vypracovať úplné znenie Spoločenskej zmluvy a vyplniť návrh na zápis zmien do OR . K tomu sa pripája tá zápisnica z VZ ( ak ide o VZ - napr. pri s.r.o. ) , úpné znenie Spoloč. zmluvy ( ak ide o s.r.o. ) , overená kópia náj. zmluvy a kolok. Súbežne je potrebné vykonať zmeny aj vo vzťahu k živnosternskému úradu . Ak by nedošlo k tomu, že následkom zriadenia kancelárie zmeníte sídlo, aj tak je potrebné oznámiť živn. úradu zriadenie prevádzkárne ( § 17 ) , ak je to potrebné - k tomu je treba overiť aj inšpekčnú knihu . :)
atka4
10.07.07,09:07
Dobry den,
chcem sa opytat:
Konatel zapisal firmu na jeho adresu, ale teraz sme si prenajali kancelariu.

Ako mam dalej postupovat ?
1.ist na obchodny register, ale dokumenty si mam zobrat? najomnu zmluvu a co este?
2.2000Sk kolok?
3.Mam si aj overit nejake dokumenty?

Dakujem

Súhlasím s príspevkom akhost, pol. 14, a to v prípade, ak chcete meniť sídlo spoločnosti aj v OR....

V prípade, že ide len o miesto podnikania, kde fyzicky pôsobíte v prenajatých priestoroch, stačí o tom písomne upovedomiť miestne príslušný živnostenský úrad - pozri Živn. zákon. č. 455/1991 zb. v platnom znení, § 17, odst.5 a nasl. .

V takom prípade túto zmenu oznámite na tlačive "Oznámenie o zriadení prevádzkárne-súvisiaceho priestoru"-viď príloha, doložíte nájomnou zmluvou, prípadne listom vlastníctva (v KE stačí neoverená kópia + originál k nahliadnutiu).
Poplatky v kolkoch, ale neviem koľko, obyčajne sa dajú kúpiť priamo na Živn.reg.

Podrobnosti prípadne pozri aj na str. www.zrsr.sk (http://www.zrsr.sk), nájdeš tam aj zákon, aj tlačivá ....
kornelia2
10.07.07,09:21
Chcem sa este spytat aj ked sme s.r.o. treba na živnostesky urad oznamit?
asi ano
A ďakujem Vám
atka4
10.07.07,09:46
Chcem sa este spytat aj ked sme s.r.o. treba na živnostesky urad oznamit?
asi ano
A ďakujem Vám

Áno, treba oznámiť aj na ŽÚ. :)
nikulik
18.07.07,03:42
Ahojte, ja by som sa chcela opytať ohľadom zmeny živnost.listu. Zmenilo sa nam supisne číslo a takisto konatel, obidva k tomu istému dátumu.
Na stránke zrsr som našla toto tlačivo: http://www.civil.gov.sk/documents/P09-02-03-t02.doc
Predpokladám, že toto mam aj použiť. Sme sro, mame jedneho konatela. Ale teraz sa chcem opytať, zmenu tam oznámim tak, že dám do kolonky miesto podnikania/sidlo: nové supisne číslo už. A konateľ sa v tomto oznámení o zmene neoznamuje???
nikulik
18.07.07,09:33
Nevie mi nikto poradit??
staslov
22.07.08,12:47
pri zápise zmeny sídla je potrebné predložiť originál/overú kópiu nájomnej zmluvy alebo stačí aj obyčajná kópia?? (ide o OS BA 1)??
Keity
22.07.08,12:55
pre Nikulik: Do tohto tlaciva zapisujes vsetky zmeny v kolonke popis zmien. Takze aj popisne cislo a aj zmenu konatela.
zalobaba
22.07.08,14:34
pri zápise zmeny sídla je potrebné predložiť originál/overú kópiu nájomnej zmluvy alebo stačí aj obyčajná kópia?? (ide o OS BA 1)??

Čo sa týka OR OS BAI. predlož originál alebo overenú fotokópiu.
Baťuška
24.07.08,16:11
Ahojte poraďáci.
Tiež meníme sídlo spoločnosti. Ako má znieť nová spoločenská zmluva? Vo všetkých bodoch rovnaká, len pri sídle urobiť zmenu? Nechcem niečo urobiť zle.
Je možné podať zároveň návrh na zápis ZI z SKK na EUR?
zalobaba
24.07.08,19:44
Ahojte poraďáci.
Tiež meníme sídlo spoločnosti. Ako má znieť nová spoločenská zmluva? Vo všetkých bodoch rovnaká, len pri sídle urobiť zmenu? Nechcem niečo urobiť zle.
Je možné podať zároveň návrh na zápis ZI z SKK na EUR?

Jedným Návrhom do OR môžeš urobiť niekoľko zmien. Zmenu sídla ako aj zápis ZI z Sk na Euro musíš však podchytiť v Zápisnici z VZ.
Baťuška
25.07.08,16:22
Prosím Vás, poradte mi ešte, kde všade na obecnom úrade alebo mestskom úrade treba nahlásiť otvorenie prevádzky (sťahovanie firmy do iného mesta)? Ide o mesto PE. Zistila som, že nie v každom meste je to rovnaké. Nahlásila som komunálny odpad, ale čo všetko ešte treba? Úrady ako Obch. register,Živnostenský, DÚ, sociálna poisťovňa, zdravotná poisťovňa to všetko viem.
Monika V.
28.07.08,16:15
Dnes som bola zmeniť adresu bydliska na živnostenskom liste. Adresu bydliska na OP mám novú už od 24.5.2007, tak mi na živnostenskom oznámili, že budem platiť pokutu za oneskorené nahlásenie zmeny. Vie mi niekto povedať, koľko táto pokuta môže byť? Na živnostenskom to nevedeli ani približne.
zalobaba
28.07.08,17:37
Dnes som bola zmeniť adresu bydliska na živnostenskom liste. Adresu bydliska na OP mám novú už od 24.5.2007, tak mi na živnostenskom oznámili, že budem platiť pokutu za oneskorené nahlásenie zmeny. Vie mi niekto povedať, koľko táto pokuta môže byť? Na živnostenskom to nevedeli ani približne.

Určite majú aspoň predstavu, veď o výške tej pokuty predsa rozhodujú oni.....;)
Monika V.
29.07.08,04:35
Určite majú aspoň predstavu, veď o výške tej pokuty predsa rozhodujú oni.....;)
Ja som im to tiež povedala. Takto mi môžu vyrubiť akúkoľvek sumu a kde sa dozviem, že je správna?!:o
zalobaba
29.07.08,05:28
Ja som im to tiež povedala. Takto mi môžu vyrubiť akúkoľvek sumu a kde sa dozviem, že je správna?!:o

Ak to bola iba zmena bydliska, tak by to nemalo byť viac ako 1.000,- Sk, v prípade, ak to bolo viac zmein, ktoré si opomenula nahlásiť, tak to vééééľmi radi načítajú dohromady....
Monika V.
29.07.08,06:17
Ak to bola iba zmena bydliska, tak by to nemalo byť viac ako 1.000,- Sk, v prípade, ak to bolo viac zmein, ktoré si opomenula nahlásiť, tak to vééééľmi radi načítajú dohromady....
Bola to len zmena bydliska, aj keď som dala hneď aj miesto podnikania už zmeniť na totožné s bydliskom.Dúfam, že to nebude viac ako 1000, lebo manžela sa týka to isté.:confused: Ale ďakujem
natalakovac.
26.08.08,08:53
Ahojte,ideme zmenit sidlo firmy- BA III do BA III od dve ulice dalej,mam aj tlacivo č.8 na zmenu,valne zhromazdenie mame, najomnu zmluvu- treba overit alebo im staci kopia? kolok 2000Sk mame, mozeme tam poslat zamestnanca alebo musi tam ist konatel? Ak zamestnanca musi mat splnomocnenie? a to je vsetko
zalobaba
26.08.08,19:23
Ahojte,ideme zmenit sidlo firmy- BA III do BA III od dve ulice dalej,mam aj tlacivo č.8 na zmenu,valne zhromazdenie mame, najomnu zmluvu- treba overit alebo im staci kopia? kolok 2000Sk mame, mozeme tam poslat zamestnanca alebo musi tam ist konatel? Ak zamestnanca musi mat splnomocnenie? a to je vsetko


Podpisy na Nájomnej zmluve nie je potrebné overovať, ale musí byť buď originál alebo overená fotokópia. Zamestnanca môžeš poslať, len si nenapísala kam a aké úkony bude robiť. Takže skús otázku upresniť, potom vieme zodpovedať.
nicolek
28.08.08,05:07
Prosim Vás o pomoc. Do 30.10.2008 sa konci najom starych priestorov. Potom odchadzame do novych priestorov, ktore tiez budem mat v najme.v starych priestoroch mame urcite casti v majetku(pristresok v cene 700000 ZC:terajsia 593677, a elektroinstalaciu ZC 268882.)Tým ze sme robili investicie sme mali nizky najom iba 19000SKK. Co mam robit pri zmene najmu s uvedeným majetkom?predavat ho nebudeme.
A pri prestavbe novych priestorov asistuje aj nasa firma.T.Z.dali sme vypracovat projektovu dokumentaciu a budem stavat na nase nakldy urcite veci:zachody atd. Ako to vsetko uctovat?Projekty? bude to opat moj majetok aj ked budeme v najme?

DAkujem
natalakovac.
28.08.08,05:34
zamestnanca chceme poslat na vybavenie na zmenu sidla na okresny sud I.
andyt
03.09.08,06:58
Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať ako to je pri zmene adresy konateľa, aky je postup, čo sa týka Val. zhromaž., Návrh na OR atď. , čo všetko je potrebne vypracovať , doložiť .....

Ďakujem veľmi pekne za vaše odpovede, a prajem krásny deň.
zalobaba
03.09.08,08:18
zamestnanca chceme poslat na vybavenie na zmenu sidla na okresny sud I.

OK - ale špecifikuj jeho úkony.... pôjde iba podať príslušné doklady do podateľne?, alebo pôjde neskôr aj pre výpis a potvrdenie?, pôjde aj na ŽÚ ? opäť iba podať? alebo aj prevziať hotové doklady?
natalakovac.
03.09.08,08:47
ano pojde na sud poda zmenu sidla do podatelne , vlastne vsetko iba podat, potrebuje mat splnomocnenie od konatela?
Baťuška
09.09.08,14:45
Pri podaní v podateľni nepotrebuje mať splnomocnenie.
Celsus
20.09.08,17:34
Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať ako to je pri zmene adresy konateľa, aky je postup, čo sa týka Val. zhromaž., Návrh na OR atď. , čo všetko je potrebne vypracovať , doložiť .....

Ďakujem veľmi pekne za vaše odpovede, a prajem krásny deň.

Na zápis zmeny bydliska konateľa do obch. registra v zásade stačí, aby spoločnosť urobila písomné čestné vyhlásenie o zmene bydliska konateľa. Podpis na čestnom vyhlásení musí byť overený. Následne treba podať návrh na zápis uvedenej zmeny do obch. registra, pričom predmetné čestné vyhlásenie bude prílohou tohto návrhu.
iveta22
23.10.08,08:14
Prosím poradiť s nasledovným problémom: Jediný konateľ urobil dodatok k zakladateľskej listine a vyhotovil zmenenú zakladateľskú listinu z dôvodu zmeny sídla firmy a predložil návrh na zmenu spolu so súhlasom majiteľky nehnuteľnosti pred cca pol rokom. Návrh bol zamietnutý, pretože v lehote neodstránil chybu - nemal podpísaný podpis konateľa na návrhu, alebo ho nemal podpísaný vôbec. Môže teraz predložiť pôvodný dodatok a zakladat. listinu v upravenom znení tak, že sa dajú overiť pôvodné originály z pred pol roka , keďže zostalo už len po 1 výtlačku? Podpis konateľa na návrhu musí byť overený u notára, resp. matrike, alebo to stačí podpísať na súde? Ďakujem.
nemcina
02.02.09,07:17
Po prevedení zmeny sídla v OR, nezabudnite nahlásiť zmenu aj na Živnostenský úrad/ je tam stanovený termín do koľkých dní/,
v prípade nenahlásenia, je možná pokuta pre právnickú osobu do 100 000 Sk.
T.j. sídlo v OR a ŽR má byť zhodné.
Sosa
07.09.09,06:34
V s.r.o. došlo k zmene konateľa a taktiež aj zmena sídla - z OS Blava do Bystrice.
Treba oznámiť obe zmeny na starý ŽÚ, alebo na nový? Alebo najskôr zmenu konateľa na starý a adresu na nový?
akina
07.09.09,11:22
V s.r.o. došlo k zmene konateľa a taktiež aj zmena sídla - z OS Blava do Bystrice.
Treba oznámiť obe zmeny na starý ŽÚ, alebo na nový? Alebo najskôr zmenu konateľa na starý a adresu na nový?
Zmenu ohlasuješ na starom ŽÚ, ten potom postúpi spisovú dokumentáciu novému ŽÚ a tento úrad vydáva doklady o zmenách. Zmeny sa ohlasujú do 15 dní od ich vzniku, čiže pri zmene sídla je to do 15 dní po zápise v OR, ale pri zmene konateľa je to do 15 dní od dátumu, ktorý bol stanovený valnou hromadou a ktorá stanovila deň vzniku funkcie.
Sosa
07.09.09,11:48
Ďakujem za Vašu odpoveď. Trochu ma zmiatok živ. zákon §49 ods. 3 : Pri premiestnení sídla, alebo bydliska je miestne príslušný na postup podľa odseku 2 živnostenský úrad podľa nového sídla alebo bydliska.
jess
03.11.09,08:32
Pri zmene sídla spoločnosti do iného okresu sa odhlasuje aj registračná pokladnica zo starého DÚ ? Alebo len servisák zmení DKP /prvé predčíslie nového DÚ/ ?
jess
03.11.09,10:20
... tak si odpoviem sama, čo som zistila priamo na DÚ ... /pre ostatných do budúcnosti/

Treba jednoznačne odhlásiť všetky registračné pokladnice na starom DÚ a potom v novom sídle firmy prihlásiť na novom DÚ.
Majka
07.11.09,12:19
Ahojte poraďáci.
Tiež meníme sídlo spoločnosti. Ako má znieť nová spoločenská zmluva? Vo všetkých bodoch rovnaká, len pri sídle urobiť zmenu? Nechcem niečo urobiť zle.
Je možné podať zároveň návrh na zápis ZI z SKK na EUR?


Tento problem prave riesim aj ja, v prvej otazke, ako so spolocenskou zmluvou? treba ju proste len prepisat tak isto len zmenit sidlo? alebo staci dodatok k spolocenskej zmluve? My nic ine nemenime,firma existuje 4r. bola do teraz v prenajatych priestoroch a teraz si konatel chce dat sidlo firmy do svojho bytu kt. vlastni.
Viem ze treba VZ ktore dozhodne
Urobi zmenu v spoloc.zmluve
podat navrh na zmenu na OR o zmene sidla + aktualny LV+zapis z VZ + aktualnu spoloc.zmluvu alebo dodatok...
Po doruceni rozhodnutia z OR oznamim vsetkym istituciam,dodavatelom,ZR, DU a pod..... zmenu sidla firmy listom+kopia z OR rozhodnutie o zmene sidla....

Prosim o usmernenie co este...
jess
07.11.09,14:01
Tento problem prave riesim aj ja, v prvej otazke, ako so spolocenskou zmluvou? treba ju proste len prepisat tak isto len zmenit sidlo? alebo staci dodatok k spolocenskej zmluve? My nic ine nemenime,firma existuje 4r. bola do teraz v prenajatych priestoroch a teraz si konatel chce dat sidlo firmy do svojho bytu kt. vlastni.
Viem ze treba VZ ktore dozhodne
Urobi zmenu v spoloc.zmluve
podat navrh na zmenu na OR o zmene sidla + aktualny LV+zapis z VZ + aktualnu spoloc.zmluvu alebo dodatok...
Po doruceni rozhodnutia z OR oznamim vsetkym istituciam,dodavatelom,ZR, DU a pod..... zmenu sidla firmy listom+kopia z OR rozhodnutie o zmene sidla....

Prosim o usmernenie co este...
Treba aktuálnu spoločenskú zmluvu. LV stačí aj z internetu /aspoň v BB/...a k LV treba ešte aj originál "súhlas so zriadením sídla". Na ŽR treba formulár o zmene a kolok 3 EUR + kopia výpisu z OR....oni to oznámia aj DÚ a zdravotkám. SP to treba oznámiť na formulári Registračný list zamestnávateľa + kopia výpisu z OR.
Majka
07.11.09,14:09
dakujem velmi pekne.
Majka
07.11.09,15:16
este ma napadla jedna vec, my chceme zmenit sidlo firmy od 1.1.2010,mozem podat navrh na zmenu uz teraz? S tym ze udame ze zmena sidla firmy bude od 1.1.2009 ?
zalobaba
07.11.09,17:37
Tento problem prave riesim aj ja, v prvej otazke, ako so spolocenskou zmluvou? treba ju proste len prepisat tak isto len zmenit sidlo? alebo staci dodatok k spolocenskej zmluve? My nic ine nemenime,firma existuje 4r. bola do teraz v prenajatych priestoroch a teraz si konatel chce dat sidlo firmy do svojho bytu kt. vlastni.
Viem ze treba VZ ktore dozhodne
Urobi zmenu v spoloc.zmluve
podat navrh na zmenu na OR o zmene sidla + aktualny LV+zapis z VZ + aktualnu spoloc.zmluvu alebo dodatok...
Po doruceni rozhodnutia z OR oznamim vsetkym istituciam,dodavatelom,ZR, DU a pod..... zmenu sidla firmy listom+kopia z OR rozhodnutie o zmene sidla....

Prosim o usmernenie co este...

Mne tam chýba premena OP a ZI z meny SKK na menu €, pričom predpokladám, že ak fi existuje 4 roky, jej ZI je zapísané ešte v mene SKK.
Majka
08.11.09,17:23
co sa tyka naho ZI my uz mame premenu ZI na euromenu.
Majka
08.11.09,17:24
uvazujem co s tou spolcoenskou zmluvou, ked sme zakladali firmu pisala ju pravnicka, je mozne ze by sme ju teraz prepisali nanovo a dali zviazat,overit u notara? aby to bolo menej nakladne,vtedy sme zaplatili takmer 20tis.sk. mate s tym niekto skusenosti?
tuta
08.11.09,18:19
Spoločenskú zmluvu si môžeš napísať aj sama, zakomponuješ do nej všetky zmeny a nazveš to ako úplne znenie spoločenskej zmluvy. Samozrejme ju treba podpísať konateľom. Netreba ju zviazať a ani overiť u notára.
Bionda
08.11.09,18:23
alebo dať podpisy overiť na matrike a vyjde to lacnejšie a úplne postačuje - na matrike aj šnúrku dajú - mne to pre OR NR stačilo
zalobaba
08.11.09,19:57
alebo dať podpisy overiť na matrike a vyjde to lacnejšie a úplne postačuje - na matrike aj šnúrku dajú - mne to pre OR NR stačilo

Hovoríme o Úplnom znení spoločenskej zmluvy, na ktorej nie je potrebné podpisy overovať.;)
Bionda
09.11.09,06:16
... a podľa teba - bez rozdielu OR- už nevyžadujú overený podpis konateľa? ....
... ak je to tak, tak to je dobre, zase som sa dozvedela niečo nové ;) ďakujem
zalobaba
09.11.09,06:36
... a podľa teba - bez rozdielu OR- už nevyžadujú overený podpis konateľa? ....
... ak je to tak, tak to je dobre, zase som sa dozvedela niečo nové ;) ďakujem

nevyžaduje.....žiadny;)
Bionda
09.11.09,07:05
úprimne, až sa mi ani veriť nechce, že pri byrokracii aká u nás je a overuje sa už overené ... nechcú overený podpis...... :), ale ešte raz vďaka za info..
Majka
09.11.09,07:30
dakujem
Majka
11.11.09,10:09
uvazujem co s tou spolcoenskou zmluvou, ked sme zakladali firmu pisala ju pravnicka, je mozne ze by sme ju teraz prepisali nanovo a dali zviazat,overit u notara? aby to bolo menej nakladne,vtedy sme zaplatili takmer 20tis.sk. mate s tym niekto skusenosti?


prosim Vas ako ste to robili vy? robili ste na novo spoloc.zmluvu aj pre premene ZI prepocet na euro?
Majka
12.11.09,06:44
Spoločenskú zmluvu si môžeš napísať aj sama, zakomponuješ do nej všetky zmeny a nazveš to ako úplne znenie spoločenskej zmluvy. Samozrejme ju treba podpísať konateľom. Netreba ju zviazať a ani overiť u notára.

dakujem,
mam to prave pred sebou,nie je to spolocenska zmluva ale zakladatelska listina,sice su tam dvaja konatelia ale zakladatel je jeden a on jediny vlozil aj ZI 200tis.
rozhodla som sa prave pri tejto firme spravit premenu ZI z sk na euro a zaroven aj zmenit sidlo spolocnosti. Zmena ZI bude v 11/09 a nove sidlo firmy bude od 1.1.2010. Len stale hladam informacie ci mozem vyhotovit novu zakladatel.listinu s nazvom uplne znenie zakladatel.listiny aj s novou daresou uz teraz aj ked zmenu na OR sidlo firmy potrebujem mat az od januara.
Majka
12.11.09,06:45
Hovoríme o Úplnom znení spoločenskej zmluvy, na ktorej nie je potrebné podpisy overovať.;)


hladam definiciu co je uplne znenie spoloc.zmluvy? v com je odlisna voci zakladatelskej?
zalobaba
12.11.09,06:55
hladam definiciu co je uplne znenie spoloc.zmluvy? v com je odlisna voci zakladatelskej?


úplné znenie v celom rozsahu nahrádza jej doterajšie znenie (nie sú potrebné dodatky)
Economic
15.11.09,12:46
Ahojte, ja by som sa chcela opytať ohľadom zmeny živnost.listu. Zmenilo sa nam supisne číslo a takisto konatel, obidva k tomu istému dátumu.
Na stránke zrsr som našla toto tlačivo: http://www.civil.gov.sk/documents/P09-02-03-t02.doc
Predpokladám, že toto mam aj použiť. Sme sro, mame jedneho konatela. Ale teraz sa chcem opytať, zmenu tam oznámim tak, že dám do kolonky miesto podnikania/sidlo: nové supisne číslo už. A konateľ sa v tomto oznámení o zmene neoznamuje???

Ak sa zmenilo súpisné číslo z úradnej moci, poplatky neplatiš, len ohlásiť to musíš na živnostenskom úrade. Do OR by som podala nie ako zmenu ale návrh o zosúladenie... Oznamuješ to aj v stati konateľ, ak sa ho to dotklo.
Majka
19.11.09,08:22
Na zápis zmeny bydliska konateľa do obch. registra v zásade stačí, aby spoločnosť urobila písomné čestné vyhlásenie o zmene bydliska konateľa. Podpis na čestnom vyhlásení musí byť overený. Následne treba podať návrh na zápis uvedenej zmeny do obch. registra, pričom predmetné čestné vyhlásenie bude prílohou tohto návrhu.


Suhlasim,takto to robim aj ja.

Prosim Vas ked do navrhu c. 8 robim viac zmien / zmena sidla firmy, zmena trvaleho pobytu konatelov, zmena ZI / priklada sa len jeden kolok v hodnote 66 eur?
Economic
20.11.09,05:50
Suhlasim,takto to robim aj ja.

Prosim Vas ked do navrhu c. 8 robim viac zmien / zmena sidla firmy, zmena trvaleho pobytu konatelov, zmena ZI / priklada sa len jeden kolok v hodnote 66 eur?

Áno, poplatok je jeden, no môžeš platiť len 50 % ak chceš ušetriť, keď to podáme elektronicky.
Majka
20.11.09,07:24
dakujem, myslela som si to,dnes mam sedenie s konatelom,navrhnem mu to.uz mam vsetko pripravene.som vam velmi vdacna za pomoc,rady ste uzasni...
Economic
22.11.09,12:04
dakujem, myslela som si to,dnes mam sedenie s konatelom,navrhnem mu to.uz mam vsetko pripravene.som vam velmi vdacna za pomoc,rady ste uzasni...

Veď táto porada je hlavne o tom, pomôcť si navzájom a robiť veci dobre. A možno predísť naťahovačkám s úradníkmi, alebo v konečnom dôsledku dobrými podaniami aj im uľahčiť a zrýchliť prácu pri rozhodovaní o zápisoch.
P07
23.11.09,17:12
Ak sa zmenilo súpisné číslo z úradnej moci, poplatky neplatiš, len ohlásiť to musíš na živnostenskom úrade. Do OR by som podala nie ako zmenu ale návrh o zosúladenie... Oznamuješ to aj v stati konateľ, ak sa ho to dotklo.

Prosím Ťa čo má taký "návrh o zosúladenie" obsahovať a akú má mať formu prípadne aké majú byť prílohy. Predpokladám, že asi LV. Ak by to bolo len troch možné pripoj k odpovedi aj vzor. Vopred ďakujem
Economic
23.11.09,18:08
Prosím Ťa čo má taký "návrh o zosúladenie" obsahovať a akú má mať formu prípadne aké majú byť prílohy. Predpokladám, že asi LV. Ak by to bolo len troch možné pripoj k odpovedi aj vzor. Vopred ďakujem

Je to ten formulár o zhode 31 a ako dôkaz - teda prílohu, použiješ Rozhodnutie o zmene súpisného čísle z úradu, ktorý ho skutočne zmenil. Ak nemáš takú prílohu, tak to musí ísť P/8 - zmenovým a za ten sa platí, no dá sa ušetriť 50 %, samozrejme.
Ja som niečo podobné využila, keď zmenili poštu na doručovanie v obci, Pošta vtedy vydala o tom doklad.
P07
24.11.09,13:07
Je to ten formulár o zhode 31 a ako dôkaz - teda prílohu, použiješ Rozhodnutie o zmene súpisného čísle z úradu, ktorý ho skutočne zmenil. Ak nemáš takú prílohu, tak to musí ísť P/8 - zmenovým a za ten sa platí, no dá sa ušetriť 50 %, samozrejme.
Ja som niečo podobné využila, keď zmenili poštu na doručovanie v obci, Pošta vtedy vydala o tom doklad.

Tá 31 je formulár ako víno. :( Vôbec netuším ako ho idem vyplniť. Mám hneď niekoľko otázok:
1/ Kto to môže podať. (Pokiaľ som to správne pochopil tak vlastne ktokoľvek koho sa zmena týka)
2/Overuje sa na tomto formulári podpis a kde to vlastne mám podpísať?
3/ Čo tam napísať. Ja som stvoril asi toto:

V spoločnosti XY s.r.o., so sídlom ...., spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v Žiline, oddiel Sro, vložka ........./L, na základe Rozhodnutia obce AB o zmene súpisného čísla a o určení orientačného čísla č.j. CD/2009-Fr navrhujeme aby boli zosúladené nasledovné údaje:
1. Sídlo spoločnosti
2. Sídlo jediného spoločníka
3. Trvalé bydlisko konateľa


Môže to tak byť?

Prosím Vás nemá niekto vzor ako má byť vyplnená tá 31-ka
Economic
24.11.09,13:35
Tá 31 je formulár ako víno. :( Vôbec netuším ako ho idem vyplniť. Mám hneď niekoľko otázok:
1/ Kto to môže podať. (Pokiaľ som to správne pochopil tak vlastne ktokoľvek koho sa zmena týka)
2/Overuje sa na tomto formulári podpis a kde to vlastne mám podpísať?
3/ Čo tam napísať. Ja som stvoril asi toto:

V spoločnosti XY s.r.o., so sídlom ...., spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v Žiline, oddiel Sro, vložka ........./L, na základe Rozhodnutia obce AB o zmene súpisného čísla a o určení orientačného čísla č.j. CD/2009-Fr navrhujeme aby boli zosúladené nasledovné údaje:
1. Sídlo spoločnosti
2. Sídlo jediného spoločníka
3. Trvalé bydlisko konateľa


Môže to tak byť?

Prosím Vás nemá niekto vzor ako má byť vyplnená tá 31-ka

Môže.
Do záveru by som to napísala takto :
V dôsledku toho, že k zmene súpisného čísla došlo z úradnej moci, a nie z dôvodu presťahovania sa, navrhujeme, aby registrový súd začal konanie o zhode, kde po zosúladení údajov zapísaných v OR so skutočnosťou bude v OR zapísané nové sídlo spoločnosti : xxxxxxxx,
v časti spoločník Ferko Mrkvička bude mať v OR zapísaný trvalý pobyt xxxxxxxxx
v časti konateľ bude mať Ferko Mrkvička v OR zapísaný trvalý pobyt xxxxxxx


Podpis konateľa pre istotu daj overiť, aj keď na tomto formulári sa bežne toto nevyžaduje.
Svitlana
31.03.10,15:41
Dobry den. chcem sa spytať, potrebujem zmeniť sidlo s.r.o, može byť sidlom s.r.o budova vedena v LV ako garaž. Ďakujem
Economic
01.04.10,04:54
Dobry den. chcem sa spytať, potrebujem zmeniť sidlo s.r.o, može byť sidlom s.r.o budova vedena v LV ako garaž. Ďakujem

Že by sa tu rodila ďalšia známa "garážová firma ?" Poštovú schránku budeš mať na garáži a aj označenie spoločnosti ? Skôr by som doporučila sídlo Tvoje bydlisko.
zalobaba
06.05.10,16:29
Bydlisko ako sidlo nemožem zapisať, mesto ako vlastnik s tym nesuhlasi preto že byt bol postaveny so štatnou podporou.
Ak najde sa vlastnik inej nehnutelnosti čo bude suhlasiť s umiestnenim sidla mojej s.r.o v jeho nehnutelnosti, stači len jeho suhlas s umiesteneim či musim mať aj najomnu zmluvu ?
A či nebude pre mňa jednoduchšie predsa zapisať ako sidlo garaž ktoru vlastnim, a doručovaciu adresu uviesť bydlisko?
Ďakujem za odpoveď


Nájomná zmluva nemusí byť, stačí súhlas vlastníka nehnuteľnosti.