veronika2308
17.04.07,16:26
Prosím, vysvetlite mi niekto, aký je rozdiel medzi Platcom DPH a Neplatičom DPH. Aký je rozdiel pri účtovaní. Ďakujem.
Tweety
17.04.07,14:28
Prosím, vysvetlite mi niekto, aký je rozdiel medzi Platcom DPH a Neplatičom DPH. Aký je rozdiel pri účtovaní. Ďakujem. Správne je označenie Platca dph, neplatič- ten, kto neplatí. TAK ak rozdiel tak, medzi platcom a neplatcom.
Platca dph- osoba registrovaná pre daň.
Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety. Ak je platca dph účtuje o nej cez účet 343, ak nie je o dph neúčtuje, ak je voči nemu uplatneá, vstupuje od ceny službie, tovarov.
Monika Kováčová
17.04.07,14:45
neplatic DPH je ten, kto je registrovany, ma platit a jednoducho neplati....:D :D :D
neplatca DPH je ten, kto nie je registrovany na dan z pridanej hodnoty a teda sa ho DPH *netyka*.

;)
Paula
17.04.07,14:46
Správne je označenie Platca dph,


správne = platiteľ DPH