Valuška
17.04.07,17:40
Dobrý deň,
poprosila by som poradiť.
V decembri 2006 sme mali daňovú kontrolu. Z jedného dokladu nám neuznali daň, ktorú sme si mohli uplatniť. Odvolali sme sa, doložili sme ďalšie doklady a nakoniec nám dali také rozhodnutie, že neuznávajú daň za X/06 (kontrola za toto obdobie), ale máme nárok na odpočet tej neuznanej dane za I/07, nakoľko sme predložili ďalšie doklady, ktoré boli s dátumom
1/07.
Neviem ako to mám zaúčtovať v r. 07, urobila som to následovne:
v programe MONEY: 395/395
343 5 400,- Sk
Potrebujem predložiť banke súvahu, výkaz ziskov a strát a nesedí mi to práve o tú daň.
Pomôžte mi skúsenejší. Potrebujem to veľmi súrne.
Ďakujem
emgeton
17.04.07,16:32
Dobrý deň,
poprosila by som poradiť.
V decembri 2006 sme mali daňovú kontrolu. Z jedného dokladu nám neuznali daň, ktorú sme si mohli uplatniť. Odvolali sme sa, doložili sme ďalšie doklady a nakoniec nám dali také rozhodnutie, že neuznávajú daň za X/06 (kontrola za toto obdobie), ale máme nárok na odpočet tej neuznanej dane za I/07, nakoľko sme predložili ďalšie doklady, ktoré boli s dátumom
1/07.
Neviem ako to mám zaúčtovať v r. 07, urobila som to následovne:
v programe MONEY: 395/395
343 5 400,- Sk
Potrebujem predložiť banke súvahu, výkaz ziskov a strát a nesedí mi to práve o tú daň.
Pomôžte mi skúsenejší. Potrebujem to veľmi súrne.
Ďakujem

Aké nové doklady ste doložili? Prečo s dátumom 1/2007?
Bonetka
13.03.08,13:18
Daň. kontrola nám neuznala DPH vo výške 71,- Sk. Prosím, kam mám zaúčtovať tento rozdiel, aby mi na konci roka "sadla" DPH ?
ivoviz
13.03.08,18:22
Daň. kontrola nám neuznala DPH vo výške 71,- Sk. Prosím, kam mám zaúčtovať tento rozdiel, aby mi na konci roka "sadla" DPH ?
Na účet kde si účtovala daňový doklad.