tangel
17.04.07,18:52
Ahojte,
rozhodla som sa kúpiť pozemok, na ktorom v budúcnosti uvažujem postaviť rodinný dom, zatiaľ je na tomto pozemku drevená chatka, takže ho budem niekoľko rokov ešte využívať len v letnom období ako záhradku. Tento pozemok sa skladá z dvoch parciel - jednu parcelu vlastní pán, s ktorým jednám a som dohodnutá na predaji a druhú časť vlastní jeho sestre, s ktorou sa on rozprával a ona tiež súhlasí s predajom. Chcem sa teraz poradiť, ako mám postupovať pri kúpe. Musím spísať dve kúpno-predajné zmluvy - jednu na jeho meno a druhú na meno jeho sestry? Ak áno, tak povedzme, že na jednej zmluve bude dohodnutá cena 300 tis a aj na druhej tak isto, poplatky u notára budem platiť z obidvoch súm a aj za overenie podpisov na zmluvách budem musieť platiť dvakrát? Viete mi zhruba načrtnúť a akých hraniciach sa tieto poplatky pohybujú? A potom, keď sa uskutční predaj pred notárom, pôjdem s tým dokladom na kataster, aby pozemok napísali na moje meno, ale oni tie dve parcely spoja, keď už budem jediným vlastníkom, alebo aký je postup...
Ďakujeeeem za odpovede, lebo vôbec nemám s niečím podobným skúsenosti. :confused:
tangel
19.04.07,16:44
Ahojte,
rozhodla som sa kúpiť pozemok, na ktorom v budúcnosti uvažujem postaviť rodinný dom, zatiaľ je na tomto pozemku drevená chatka, takže ho budem niekoľko rokov ešte využívať len v letnom období ako záhradku. Tento pozemok sa skladá z dvoch parciel - jednu parcelu vlastní pán, s ktorým jednám a som dohodnutá na predaji a druhú časť vlastní jeho sestre, s ktorou sa on rozprával a ona tiež súhlasí s predajom. Chcem sa teraz poradiť, ako mám postupovať pri kúpe. Musím spísať dve kúpno-predajné zmluvy - jednu na jeho meno a druhú na meno jeho sestry? Ak áno, tak povedzme, že na jednej zmluve bude dohodnutá cena 300 tis a aj na druhej tak isto, poplatky u notára budem platiť z obidvoch súm a aj za overenie podpisov na zmluvách budem musieť platiť dvakrát? Viete mi zhruba načrtnúť a akých hraniciach sa tieto poplatky pohybujú? A potom, keď sa uskutční predaj pred notárom, pôjdem s tým dokladom na kataster, aby pozemok napísali na moje meno, ale oni tie dve parcely spoja, keď už budem jediným vlastníkom, alebo aký je postup...
Ďakujeeeem za odpovede, lebo vôbec nemám s niečím podobným skúsenosti. :confused:


Prosiiiiiim pomôžte mi niekto
Zoltán Kovács
19.04.07,16:48
Ahojte,
rozhodla som sa kúpiť pozemok, na ktorom v budúcnosti uvažujem postaviť rodinný dom, zatiaľ je na tomto pozemku drevená chatka, takže ho budem niekoľko rokov ešte využívať len v letnom období ako záhradku. Tento pozemok sa skladá z dvoch parciel - jednu parcelu vlastní pán, s ktorým jednám a som dohodnutá na predaji a druhú časť vlastní jeho sestre, s ktorou sa on rozprával a ona tiež súhlasí s predajom. Chcem sa teraz poradiť, ako mám postupovať pri kúpe. Musím spísať dve kúpno-predajné zmluvy - jednu na jeho meno a druhú na meno jeho sestry? Ak áno, tak povedzme, že na jednej zmluve bude dohodnutá cena 300 tis a aj na druhej tak isto, poplatky u notára budem platiť z obidvoch súm a aj za overenie podpisov na zmluvách budem musieť platiť dvakrát? Viete mi zhruba načrtnúť a akých hraniciach sa tieto poplatky pohybujú? A potom, keď sa uskutční predaj pred notárom, pôjdem s tým dokladom na kataster, aby pozemok napísali na moje meno, ale oni tie dve parcely spoja, keď už budem jediným vlastníkom, alebo aký je postup...
Ďakujeeeem za odpovede, lebo vôbec nemám s niečím podobným skúsenosti. :confused:

Budeš mať dve kúpne zmluvy, veď kupuješ dve parcely od rôznych majiteľom. Aké sú poplatky u notára to presne neviem. Na katastry tie dve parcely nespoja do jedného automaticky, ale budeš majiteľom oboch parciel. Ak chceš aby tie parcely spojili, tak musíš si dať vyhotoviť geodetický plán v ktorom tieto zmeny sa uvedú a potom sa to môže dať na kataster, aby sa jedným zápisom uskutočnil prepis majiteľa a zlúčenie parciel.
vrto007
20.04.07,17:33
Pokiaľ sa jedná len o pozemky / neviem, či chatka je zapísaná na LV/ tak by nemal byť problém napísať si kúpnu zmluvu aj doma, aj na stránkach porady nejaké sú, alebo v prípade záujmu ti môžem nejaký vzor poskytnúť. Pokiaľ by si to silou-mocou chcela spísať u notára, tak si nechaj vyhotoviť zmluvu len s jedným z predávajúcich a druhú si urob podľa tej notárovej, len nezabudni zmeniť iniciály predávajúceho a identifikáciu kupovanej nehnuteľnosti. U notára sa zrejme platí nejaký paušál za vyhotovenie zmluvy, nemala by na to mať vplyv výška ceny. Stačí ti nechať overiť podpisy predávajúcich, kupujúci nemusia mať overené. Zmluvy je potrebné vyhotoviť / pre každý prevod samostatne/ v počte na každého predávajúceho, kupujúceho a plus jeden pre kataster, t.j. ak to kupuješ s manželom alebo nehnuteľnosť je v spoluvlastníctve manželov, musí sa zmluva vyhotoviť pre každú takúto osobu.
tangel
21.04.07,17:10
Pokiaľ sa jedná len o pozemky / neviem, či chatka je zapísaná na LV/ tak by nemal byť problém napísať si kúpnu zmluvu aj doma, aj na stránkach porady nejaké sú, alebo v prípade záujmu ti môžem nejaký vzor poskytnúť. Pokiaľ by si to silou-mocou chcela spísať u notára, tak si nechaj vyhotoviť zmluvu len s jedným z predávajúcich a druhú si urob podľa tej notárovej, len nezabudni zmeniť iniciály predávajúceho a identifikáciu kupovanej nehnuteľnosti. U notára sa zrejme platí nejaký paušál za vyhotovenie zmluvy, nemala by na to mať vplyv výška ceny. Stačí ti nechať overiť podpisy predávajúcich, kupujúci nemusia mať overené. Zmluvy je potrebné vyhotoviť / pre každý prevod samostatne/ v počte na každého predávajúceho, kupujúceho a plus jeden pre kataster, t.j. ak to kupuješ s manželom alebo nehnuteľnosť je v spoluvlastníctve manželov, musí sa zmluva vyhotoviť pre každú takúto osobu.

Ďakujem za rady... Tá chatka je na LV, majiteľom je jeden pán aj s manželkou, teda na LV je iba jeho meno, tak neviem, to si mám zistiť od neho, či to majú ako spoločný majetok, či automaticky ako manželia sú majiteľmi obaja?
Mám jednu vzorovú zmluvu od notára (strýko pred mesiacom kupoval RD), takže podľa jej vzoru to napíšem a potom u notára overíme podpisy predávajúcich a teda napíšem a dáme overiť 4 kópie? Pre mňa, na kataster, pre predávajúceho a pre jeho manželku?
vrto007
23.04.07,13:03
Ide o čas a spôsob nadobudnutia nehnuteľnosti. Do bezpodielového spoluvlastníctva manželov /BSM/ spadá všetko, čo bolo nadobudnuté počas trvania manželstva s výnimkou vecí nadobudnutých darom alebo dedičstvom. Takže ak tento pozemok nadobudli počas manželstva a nebolo to len jednému z nich darované, alebo to jeden z nich nezdedil, a hoci je na LV napísaný len jeden z nich, spadá tento do BSM a teda je potrebné do zmluvy zahrnúť aj manželku.Najlepšie a najjednoduchšie bude sa ich na to spýtať. Pokiaľ to bude v BSM tak 4 zmluvy, ak nie tak Ti stačia 3 /pokiaľ to kupuješ sama/.
tangel
23.04.07,18:16
Ide o čas a spôsob nadobudnutia nehnuteľnosti. Do bezpodielového spoluvlastníctva manželov /BSM/ spadá všetko, čo bolo nadobudnuté počas trvania manželstva s výnimkou vecí nadobudnutých darom alebo dedičstvom. Takže ak tento pozemok nadobudli počas manželstva a nebolo to len jednému z nich darované, alebo to jeden z nich nezdedil, a hoci je na LV napísaný len jeden z nich, spadá tento do BSM a teda je potrebné do zmluvy zahrnúť aj manželku.Najlepšie a najjednoduchšie bude sa ich na to spýtať. Pokiaľ to bude v BSM tak 4 zmluvy, ak nie tak Ti stačia 3 /pokiaľ to kupuješ sama/.


Ešte mám jednu otázočku: keď budem spisovať zmluvu mám od predávajúceho vypýtať katastrálnu mapu a výpis z LV úplne čerstvé :) alebo môžu byť aj staršieho dátumu?
Ďakujem ti pekne za rady:D
vrto007
24.04.07,05:18
To už záleží od Tvojho uváženia. Na jednej strane tieto listiny nemusia tvoriť súčasť kúpnej zmluvy a pokiaľ to chceš len kvôli údajom do zmluvy a predávajúcim dôveruješ, tak stačí aj staršie, povedzme polročné, ročné. Asi jednoduchšie však pre obe strany bude vyžiadať na katastrálnom úrade čerstvé výpisy, jeden stojí 100,- Sk,nepotrebuješ za 250,- , tieto vystavia na počkanie.
mito009
26.04.07,08:21
Podla mojho nazoru tu padlo viac nepresnych, ale hlavne nespravnych tvrdeni. Nestihnem hned teraz vsetko. Ako prve.
- Pocet zmluv> pre kataster treba dve. Takze pocet ucastnikov zmluv + 2 kataster
- LV si zozen pripadne je vhodne si zistit na katastri ci nie su obmedzene prava predavajucich prevadzat nehnutelnost. Napr zalozne prava, exekucie...
- este jedna zasadna vec, lebo som nepochopil tvoje slova. Kto je vlastnikom tej chatky? Su to vlastnici pozemku alebo dalsi? Pozor na to!!!
- k otazke ci uvadzat manzelov alebo nie. Skutocne je najlepsie sa opytat ako nadobudli vlastnivtvo k pozemku. Za trvania manzelstva ak inak ako darom alebo dedicstvom tak to spada do BSM - potom oboch menujes ako predavajucich. Ak dedicstvo alebo dar alebo nadobudnute pred uzatvorenim manzelstva tak iba vlastnik z LV. Toto vycitas aj z LV z titulu nadobudnutia
- ak chatka je evidovana na LV ako stavba tak ju nezabudni opisat aj v KZ. este raz pozor na to kto je vlastnik. ci vlastnik pozemku alebo ina osoba. Ak ina osoba a ty nadobudnes vlastnicke pravo k pozemku tak sa chatky nezbavis tak lahko a este Ti mozu zriadit vecne bremeno prava prechodu. To sa potom mozes rovno picnut.
- k poplatkom u notara. pokial teda zmluvy vypracujes sama tak overi iba podpis predavajucich a to je cca 70 Sk za kus. ak bsm tak oboch samozrejme a taktiez aj na tej druhej zmluve na pozemok ktory ma sestra.
- nezabudni vypracovat aj navrh na vklad. pre kazdy predaj 2x. jeden tebe potvrdi kataster, ze prevzal a dalsi si ponecha kataster.

dufam, ze sa to da citat, lebo som sa velmi ponahlal, lebo valim prec.
vrto007
03.05.07,04:38
To: mito009
ad 1: neviem, kedy naposledy si bol niečo zavkladovávať na katastri, no v súčastnej dobe kataster pre seba požaduje len jeden exemplár kúpnej zmluvy! Takže počet účastníkov plus 1.
ad 2: postup pri zisťovaní vlastníctva je na kupujúcom, niekedy to môže byť otázka dôvery ( hlavne, keď kupuje od blízkych osôb) a vtedy nepotrebuje robiť hĺbkové zisťovania skutkového stavu. Samozrejme, ak sú to úplne cudzí ľudia je hlúposť neoveruť si to.
ad 3 : s vlastníctvom chatky máš pravdu, predpokladal som, že bude na LV spoločne s pozemkom
tangel
03.05.07,08:25
Tá chatka je na spoločnom LV aj s pozemkom, takže je tam rovnaký majiteľ a je to tam evidované ako sklad náradia, ale je to taká mini chatka. Ja som si overila všetko aj na katastri, nie sú tam žiadne bremená. Zmluvu som si spísala sama, chcem sa opýtať, či by som ti ju mohla odmailovať, či by si mi ju pozrel, či tam nie je nejaká chyba. A treba napísať aj žiadosť na zavkladovanie alebo stačí tam dať len jednu tú zmluvu? A keď mne treba dva originál zmluvy jeden pre mňa a druhý do PSS, tak tam predložím tie zmluvy 3? Ujo je majiteľom sám, lebo to nadobudol z titulu darovania, takže jemu stačí jedna zmluva?
monikavk
03.05.07,11:05
Mám skúsenosti so zmluvami a dá sa to uviesť aj do jednej zmluvy aj ked sú dvaja rozdielny predávajúci. Na trnavskom katastri sme s tým nemali problémy, a to sú tam prísne právničky čo kontrolujú zmluvy.
Ked uvedies ako "predávajúci v 1.rade" a predávajúci v 2.rade" a špecifikuješ každému predmet prevodu samostatne v dvoch odsekoch, bude to v poriadku.
A ušetríš 2000,-Sk pri podaní návrhu na vklad. Tak to skús tak a napis mi sukromnu spravu, kuknem na to... ;)
Viera123
03.05.07,20:25
Smith, tentokrát s tebou nesúhlasím v tom, že treba dve zmluvy. Netreba, stačí aj jedna, presne, ako napísala monikavk. Čo sa týka vypracovania nového geometrického plánu, sú to zbytočne vyhodené peniaze, nezáleží predsa na tom, či sú na LV napísané dve, či jedna parcela, vôbec ich netreba spájať v jeden celok.
Viera123
03.05.07,20:36
Rada pre tangel, ak je to ešte vôbec aktuálne. Nesnaž sa prosím ťa vypracovávať zmluvy sama, neodporúčam! Ak chceš investovať do nehnuteľnosti, investuj aj do právnika, alebo notára pretože môžeš na to doplatiť hlavne ty sama. Nie je podmienkou, aby ti to vypracoval notár, zájdi do nejakej realitnej kancelárie, a ak majú svojho právnika, určite sa dohodneš na schodnejšej cene. V žiadnom prípade sa to nesnaž robiť sama, pretože zmluva musí mať svoje náležitosti, ktoré ti pri prípadnom spore môžu riadne skomplikovať život.
Súhlasím vo všetkých ostatných bodoch s príspevkom od mito009.
Otázka pre vrta007: kedy si bol naposledy na katastri ty? Na kataster predkladáš počet zmlúv rovnajúci sa počtu zúčastnených strán + 2.
tangel
03.05.07,20:50
Rada pre tangel, ak je to ešte vôbec aktuálne. Nesnaž sa prosím ťa vypracovávať zmluvy sama, neodporúčam! Ak chceš investovať do nehnuteľnosti, investuj aj do právnika, alebo notára pretože môžeš na to doplatiť hlavne ty sama. Nie je podmienkou, aby ti to vypracoval notár, zájdi do nejakej realitnej kancelárie, a ak majú svojho právnika, určite sa dohodneš na schodnejšej cene. V žiadnom prípade sa to nesnaž robiť sama, pretože zmluva musí mať svoje náležitosti, ktoré ti pri prípadnom spore môžu riadne skomplikovať život.
Súhlasím vo všetkých ostatných bodoch s príspevkom od mito009.
Otázka pre vrta007: kedy si bol naposledy na katastri ty? Na kataster predkladáš počet zmlúv rovnajúci sa počtu zúčastnených strán + 2.

Ďakujem za rady a teda ako to je s tým počtom zmlúv, ktoré musím odovzdať na kataster? Sme 2 zúčastnené strany - jedna zmluva a 2 zúčastnené strany - druhá zmluva. Takže predložím 4+4 zmluvy a 2+2 návrhy na vklad? Alebo mi stačí jeden návrh + jeho kópia, kde uvediem obidve novonadobudnuté nehnuteľnosti z oboch zmlúv spolu?
Viera123
03.05.07,21:38
Ďakujem za rady a teda ako to je s tým počtom zmlúv, ktoré musím odovzdať na kataster? Sme 2 zúčastnené strany - jedna zmluva a 2 zúčastnené strany - druhá zmluva. Takže predložím 4+4 zmluvy a 2+2 návrhy na vklad? Alebo mi stačí jeden návrh + jeho kópia, kde uvediem obidve novonadobudnuté nehnuteľnosti z oboch zmlúv spolu?

Stačí ti jedna kúpna zmluva, aj keď kupuješ dve rôzne nehnuteľnosti zapísané na dvoch listoch vlastníctva. Ale počet zmlúv, ktoré predložíš na kataster je toľko, koľko je spolu zúčastnených strán. Ak je jeden vlastník nehnuteľnosti č. 1 a jeden vlastník nehnuteľnosti č. 2 a ty si sama ako kupujúca, tak predložíš na kataster 5 zmlúv, čiže 3+2. Ak by bol vlastníkom nehnuteľnosti č. 1 manželský pár (resp. dvaja vlastníci) a nehnuteľnosti č. 2 tiež dvaja, a ty sama ako kupujúca, tak zmlúv bude 7 (2+2+1 +2 na kataster). (Nečítala som príspevok v tom bode, koľko je účastníkov.) Návrh na vklad bude jeden a prílohu budú tvoriť zmluvy podľa horeuvedeného počtu + kolok. Samozrejme si návrhy na vklad vytlačíš dva, aby si mala kópiu pre seba, kt. si dáš potvrdiť. Návrh na vklad spolu so zmluvami môžeš zaslať aj doporučenou poštou, kde vložíš kolok v hodnote 2000 sk a zásielku dáš poistiť, nakoľko jej obsahom sú ceniny - na 2000 Sk. V tom prípade ti bude dokladom o odoslaní doklad od pošty.
vrto007
04.05.07,12:18
to Viera 123: Naposledy dnes, tohto roku som to dokopy absolvoval 3 krát. Som si vedomý toho, že v zákone je požadovaný počet +2, ale už im stačí len jeden exemplár.
jaster
04.05.07,20:41
Pre vrto007! nie je pravda, že: Do bezpodielového spoluvlastníctva manželov /BSM/ spadá všetko, čo bolo nadobudnuté počas trvania manželstva s výnimkou vecí nadobudnutých darom alebo dedičstvom. / pri zúžení BSM mohol získať vlastnícke právo len jeden z manželov.
Pravdu má mito009: 2x zmluva pre kataster + počet účastníkov, minimálne 1 návrh na vklad + 2.000,- Sk správny poplatok prípadne zrýchlený vklad 8.000,- to platí obvykle kupujúci.
vrto007
05.05.07,06:59
Budem rád, ak sa Tangel po podaní návrhu na vklad ozve a povie, koľko zmlúv od nej na katastri požadovali. Keďže vidím silný tlak, že majú byť dve, odporúčal by som si to overiť na príslušnom katastrálnom úrade. Môžem len zopakovať, že mám 3-násobnú tohtoročnú skúsenosť z dvoch rôznych katastrov, kde chcú pre seba len jednu zmluvu. Je mi ľúto, že na začiatku sa Tangel nemal okrem Smitha kto ozvať a poradiť a teraz sa začínajú dopodrobna rozoberať moje príspevky do takých absurdít ako je napr. zúženie BSM. Starší ľudia ani nemajú potuchy, že také niečo sa dá urobiť.Predávajúci to vo vlastnom záujme oznámi predávajúcemu, inak má na krku trestný čin podvodu. A sú tam aj iné obmedzenia BSM, či v 143 alebo 143a. Ver mi, že ich poznám možno lepšie ako ty.Čítať zákon vie každý, no prax je niekedy iná. Opravím ťa: nie minimálne jeden návrh na vklad, ale dva návrhy, z ktorých jeden si nechajú na úrade a na druhom ti potvrdia prevzatie návrhu a zmlúv. Tento návrh plus LV s plombou, ktorú automaticky po podaní návrhu na LV dajú, stačí niektorým bankám na to, aby ti vyplatili úver.
Čo sa týka, či dať zmluvy robiť notárovi, realitke, alebo si ich spraviť sám, je to na zvážení každého, v jednoduchých prípadoch to považujem za vyhodené peniaze.
Tangel: budem rád, ak potom zverejníš počty tých zmlúv, aj ja som zvedavý, či sa robí na katastroch rôznym spôsobom.
Viera123
10.05.07,20:43
Budem rád, ak sa Tangel po podaní návrhu na vklad ozve a povie, koľko zmlúv od nej na katastri požadovali. Keďže vidím silný tlak, že majú byť dve, odporúčal by som si to overiť na príslušnom katastrálnom úrade. Môžem len zopakovať, že mám 3-násobnú tohtoročnú skúsenosť z dvoch rôznych katastrov, kde chcú pre seba len jednu zmluvu. Je mi ľúto, že na začiatku sa Tangel nemal okrem Smitha kto ozvať a poradiť a teraz sa začínajú dopodrobna rozoberať moje príspevky do takých absurdít ako je napr. zúženie BSM. Starší ľudia ani nemajú potuchy, že také niečo sa dá urobiť.Predávajúci to vo vlastnom záujme oznámi predávajúcemu, inak má na krku trestný čin podvodu. A sú tam aj iné obmedzenia BSM, či v 143 alebo 143a. Ver mi, že ich poznám možno lepšie ako ty.Čítať zákon vie každý, no prax je niekedy iná. Opravím ťa: nie minimálne jeden návrh na vklad, ale dva návrhy, z ktorých jeden si nechajú na úrade a na druhom ti potvrdia prevzatie návrhu a zmlúv. Tento návrh plus LV s plombou, ktorú automaticky po podaní návrhu na LV dajú, stačí niektorým bankám na to, aby ti vyplatili úver.
Čo sa týka, či dať zmluvy robiť notárovi, realitke, alebo si ich spraviť sám, je to na zvážení každého, v jednoduchých prípadoch to považujem za vyhodené peniaze.
Tangel: budem rád, ak potom zverejníš počty tých zmlúv, aj ja som zvedavý, či sa robí na katastroch rôznym spôsobom.
No u nás v Nitre chcú dve, milý vrto, ale daj vedieť, kde treba iba jednu zmluvu pre kataster, nech ušetríme ;)
vrto007
11.05.07,04:14
Milá Viera123, nech sa páči kupovať a prepisovať nehnuteľnosti na katastroch v Ružomberku a Liptovskom Mikuláši.Som rád, keď môžem poradiť (však o tom PORADA je) a pomôcť ušetriť .
atramka
11.05.07,05:27
v podstate súhlasím s vrto007 , ale ja som minulý týžden zadávala jeden vklad na kataster v Nitre museli byť pre kataster 2 exempláre kúpnej zmluvy + počet účastníkov napísaných v zmluve - (návrh na vklad 2x = jeden zostane v podateľni a na druhý potvrdia prijatie zmlúv).
vrto007 - vieš zistiť podľa akého predpisu??????:confused: ( môžu mať tie katastre svoj predpis o počte zmlúv????- to by malo byť všade rovnaké!!!!!
vrto007
11.05.07,12:30
OSPRAVEDLNENIE
V tejto chvílí sa musím všetkým Vám, no najmä Tangel ospravedlniť. Tiež samozrejme mitovi009 , aj viere123 a jasterovi. Chcel som odpovedať ATRAMKE a vycitovať jej príslušný zákon, keď som s hrôzou zistil, že všetci máte pravdu.Všetky veci ohľadne katastrálneho konania rieši zákon o katastri nehnuteľností č. 162/1995 Z.z. v znení neskorších predpisov.Taktiež aj počet zmlúv, ktoré stanovuje na 3 + počet účastníkov. Takže na katastroch im už stačí o jeden exemplár menej ako je stanovené v zákone, súvisí to zrejme s tým, že medzičasom padla daň z prevodu a prechodu. To však nie je podstatné, pripadám si ako analfabet krížený s oslom.:confused: Ihneď som vytiahol všetky návrhy, ktorými som sa chválil, že som ich v tomto roku podal, na prstoch som si spočítal počty účastníkov a celkový počet priložených zmlúv a je to tak - 2 kusy pre kataster. Dvakrát mi totižto jednu zmluvu vrátili ako zbytočnú, lenže to som pre nich robil 3 nie dva kusy.. Takže ešte raz prepáčte a ďakujem, že ste zachránili Tangel pred mojou maličkosťou.:( :( Staré známe: Dvakrát meraj a raz rež!!!
mito009
12.05.07,13:23
Par dni som tu nebol a az teraz som precital co ste popisali. uz to nerieste!!! :)

Je vela veci ktore katastre robia po svojom, ale pocet predkladanych zmluv> 2x.
V Ba, Nr, BB vsade som sa stretol len s tymto.

Od vrta beriem co teraz napisal. Vrto, ze ty mas ten nick od slova vrtiet ako tocit ako vytocit. hmmm?

pozdrav
Viera123
14.05.07,20:28
Milá Viera123, nech sa páči kupovať a prepisovať nehnuteľnosti na katastroch v Ružomberku a Liptovskom Mikuláši.Som rád, keď môžem poradiť (však o tom PORADA je) a pomôcť ušetriť .
Milý Vrto007, budes sa divit, ale na katastri v Ruzomberku som bola osobne a napodiv nedavno... :) Takze dakujem za pozvanie, ber to ako vybavenú vec :rolleyes: . Mimochodom v tom kraji som dost casto, takze ked budes mat niekedy chut, tak ťa s Melnick pozývame na kávu alebo skôr čaj:D.
tangel
15.05.07,17:20
D A K U J E M
Ďakujem všetkým, ktorí prispeli k tejto téme, na kataster som odovzdala 4 zmluvy = počet účastníkov + 2 a dva návrhy na vklad z čoho mi jeden potvrdili. Takže teraz už len mesiac čakať :)
A vrto007 - mýliť sa je ľudské a to nebol nejaký extra omyl, veď jednu zmluvu by sme doložili :D ale viac hláv - viac rozumu, takže som rada, že sa aj ostatní zapojili. Ešte raz ďakujem všetkým.

A pekný večer prajem
yaho
09.11.10,06:47
Tangel, prosim ta dovolili ti zavkladovat obidve parcely na KN s 2 kupnymi zmluvami a 2 navrhmi na vklad za poplatok 66eur, alebo si musela platit poplatok 2x? Mam podobny problem ako ty, kupujem 1 pozemok skladajuci sa z 2 parciel, obidve parcely su od jedneho vlastnika-len mam k tomu 2 zmluvy. Vopred ti dakujem. Peter