Terezap
17.04.07,20:33
Prosím Vás o pomoc. Došli mi faktúry za preplatky dažďovej vody, stráženia, el. energie... a iné. Faktúra je vystavená s mínusovou položkou.
V hotovosti mi boli uhradené preplatky a ja mám teraz problém to zaúčtovať. Fakúry som zaúčtovala do evidencie došlých faktúr mínusom. Keď ich idem uhradiť PPD tak ma program nepustí. Vyhadzujeme mi chybný typ DPH, lebo účtujem príjem v došlých faktúrach. Účtujem v MRP win. Viete mi s tým niekto pomôcť. Účtujem tie mínusové faktúry vôbec správne ? Ďakujem.
cloe
17.04.07,18:45
Účtujem síce v Pohode ale asi to bude rovnaké. Nahraj VPD mínusom.
Terezap
17.04.07,18:47
Ďakujem cloe, idem to skúsiť.
ondrejvla
17.04.07,18:53
V MRP DOS to tiež účtujem mínusom pri pokladni, ale potom si vojdem do pokladničnej knihy a mínus opravím na plus a príjem na výdaj. Pri bežnom účte to ide bez problémov, ale pri pokladnici to musím týmto spôsobom.
vikinka
17.04.07,18:54
Mínusové faktúry sú vlastne dobropisy a tie účtuješ mínusom z výdavkov celkom a mínusom z réžie,ale DPH z dobropis.faktúry musíš uviesť vo výkaze DPH na r.25 podľa § 53 zák.o DPH.
lenkak
17.04.07,18:56
Hneď Ti pošlem obrázok. Robím PPD mínusom.
Dáš klasicky uhradiť

vo faktúre typ 55,
v denníku pri úhrade 39.
ak robíš v denníku zápis mínusom bez faktúry, potom v denníku typ dph 55.
ondrejvla
17.04.07,18:57
A ešte doplním, pri zápise faktúry mínusom ju nezabudni označiť príslušnou skupinou pre dobropis, potom by ti už nemalo vypisovať, že je nesprávna DPH.
Muška
17.04.07,19:00
Mínusové faktúry sú vlastne dobropisy a tie účtuješ mínusom z výdavkov celkom a mínusom z réžie,ale DPH z dobropis.faktúry musíš uviesť vo výkaze DPH na r.25 podľa § 53 zák.o DPH.
Podľa mňa v tomto prípade /je to vyúčtovanie záloh/ to neuvádza v r. 25.
Terezap
17.04.07,19:39
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za pomoc. Spravila som to nakoniec podľa Lenkinej rady a názornej ukážky.