SERVIS
18.04.07,06:30
Chcem Vás poprosiť o dobré rady. 9-ročný syn v poslednom čase asi pol roka trpí bolesťami hlavy. Niekedy raz za týždeň, nekedy aj každý deň. Raz viac, raz menej. CT mozgu má v poriadku, ani krvný obraz nič nenapovedal. Takže to bude asi psychického pôvodu. Školu veľmi neobľubuje. učí sa dobre. Čím by som mu mohla pomôcť, okrem ukludňujúcich rečí, to mu hovoríme stále. Ďakujem za každú radu.
Dada
18.04.07,04:38
A na očnom ste boli? Mňa bolievala hlava a na očnom sa prišlo na to, že potrebujem okuliare.
katarina26
18.04.07,04:45
Aj ja som mala ten istý problém a tiež to vyriešili až okulire.
Takže hor sa na očné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pekný deń.
SERVIS
18.04.07,04:46
Boli, vychádzajú mu tuším štvrťky, ale nechcela mu ich lekárka ešte dať.
Alčalča
18.04.07,04:50
Ja mám so synom tie isté problémy. Má 12 rokov, taktiež bolo CT ok. Keď som išla na neurológiu, lekárka mi povedala, že je to migréna. Dala mi preňho lieky na ukľudnenie a Magne B6 ( vitamíny). Potom som šla s ním na alergológiu, tam mi lekárka povedala, aby som okamžite lieky na ukľudnenie vysadila, lebo sú to pre dieťa len zbytočné oblbováky. Že bolesti hlavy môžu byť aj z alergie. Tak mi dala lieky na alergiu. Momentálne neberie nič ( pretože keby som s ním išla ešte jednej lekárke, tak by už normálnu stravu ani nemusel konzumovať, zasýtil by sa liekmi), bolesti hlavy trochu ustúpili, keď je zle - dám mu Panadol extra. Najdôležitejšie je však piť veľa tekutín. Taktiež kola pomáha na cievy, i keď nie som zástancom toho, aby deti pili takéto nápoje. Skúste mu kúpiť Magne B6 a dávať mu to 1x denne. Niekedy pomôže i to a určite mu tým neublížite.
SERVIS
18.04.07,05:10
Tiež mi dala neurologička MagneB6 aj ten Panadol, je tomu len týždeň, ale zatiaľ ešte nemám výsledy. Včera som bola u homeopata. On mal názor, že je to psychického pôvodu, dal mu nejaké globulky, treba veľa piť, napr. aj levanduľový čaj. Mne je malého strašne ľúto, keď mi začne pišťať, že ho bolí hlava, ťažko sa na neho pozerá.
Marína
18.04.07,05:25
Tak ako píše Alčalča, aj môjho syna, keď bol malý, veľmi bolievala hlava. Bolo mu až na odpadnutie. Absolvoval v tom čase dostupné všetky možné vyšetrenia a nič. Až neurologičku napadlo sa opýtať, či sa mu niekedy nerobí kútik. Veru, že občas robil, ale my sme to pripisovali škôlke, že si deti navzájom pijú z pohárov. Vtedy ešte Magne nebolo(syn už má 30 r.), bral B-komplex a pomohol, takže u neho to bol nedostatok B vitamínov.
Alčalča
18.04.07,05:44
Je veľmi ťažké pozerať sa na vlastné dieťa, ako trpí. Môj syn dostal od neurologičky na ukľudnenie Peritol, bral ho asi 1,5 mesiaca, začal mať strašnú chuť do jedla (čo mi vyhovovalo), ale mám pocit, že mu to trochu pomohlo. Všetko to je asi o psychike toho dieťaťa. Homeopatiká sú taký zvláštny druh liekov, ktoré keď dieťaťu pomožu, vidíte to na tom, že sa jeho stav dočasne zhorší. Len i tu sa vybuduje časom určitá závislosť na týchto liekoch. Ale môžu pomôcť. Má váš syn ešte súrodenca?
SERVIS
18.04.07,06:24
Je samojediný.
Alčalča
18.04.07,06:28
Napadlo ma, či tam nie sú nejaké trenice medzi súrodencami. Lebo u nás to funguje veľmi úspešne. Keď bral syn ten Peritol, tak ho starší syn nedokázal až tak vytočiť, ako teraz, keď nie je pod liekmi. Ale lekár má pravdu v tom, že problémy s hlavou sú veľmi často problémami psychickým. U nás sa to potvrdilo.
ALDA
18.04.07,07:04
Vnučka sa tiež sťažuje na bolesti hlávky už asi 3 mesiace./má 6 rokov/ Predtým spadla, mysleli sme si my aj lekárka, že je to následok toho pádu. Nezdalo sa mi to, tak sme ju dali dôkladne vyšetriť a zistili, že má zanesené dutiny. Teraz berie antibiotiká a je jej lepšie. Po doužívaní liekov pôjde ešte na vyšetrenie na alergológiu. Bolenie hlavy je veľmi nepríjemné pre dospelého nie to ešte pre dieťa.
Moja sestra ked mala 60 rokov mávala také strašné bolesti, že už chcela skoncovať so životom. Zobrala som ju internistovi a ten zistil vysoký cholesterol a kázal jej dodržiavať pitný režim, čo pred tým nerobila, nebola smädná a hotovo. Po troch rokoch už ani nevie, čo je bolesť hlavy, cholesterol sa upravil a je fit a pomáha pri varovaní aj mojich vnúčat.:)
bobo1
18.04.07,07:23
Ja ako dieťa som trpela bolesťami hlavy práve vo veku 9 rokov. Žiadne vyšetrenia mi nerobili - bolo to veľmi dávno... Určite to bolo z môjho stresu z matematiky - pamätám si to presne - tým nechcem povedať, že som si bolesť vymýšlala, to nie, ale keď sa už neskúšala malá násobilka, bolesť prestala. Pitný režim však určite nič nepokazí.
andi
18.04.07,09:00
Myslela som že tento problém nemá až tak veľa detí ale teraz vidím že bohužial áno.Moja dcérka má 10 rokov a bolesti hlavy boli každodenné.Potom sme išli na neurológiu na vyšetrenie a pani doktorka povedala že to bude migréna, predpísala nám Stugeron tabletky dva krát denne a už po druhom týždni užívania je na tom lepšie.Ale poslala nás aj na psychologické vyš. a aj do dnešného dňa týždenne chodím s dcérkou do pedagogicko-psychologickej poradne a cití sa lepšie. Náš obvodný povedal že psychika môže vyvolať aj také problémi na čo by sme ani nemysleli. Deti teraz majú velmi veľa učiva v
škole ,preto každému odporučím tú poradňu skoro v každom meste je a pomôže to deťom, naučia ich ako sa učiť ,ako vyriešiť problémi medzi sebou atď. Držím všetkým palce,prajem Vám veľa trpezlivosti a vydržte bude to aj lepšie.
lubica_02
18.04.07,20:07
Chcem Vás poprosiť o dobré rady. 9-ročný syn v poslednom čase asi pol roka trpí bolesťami hlavy. Niekedy raz za týždeň, nekedy aj každý deň. Raz viac, raz menej. CT mozgu má v poriadku, ani krvný obraz nič nenapovedal. Takže to bude asi psychického pôvodu. Školu veľmi neobľubuje. učí sa dobre. Čím by som mu mohla pomôcť, okrem ukludňujúcich rečí, to mu hovoríme stále. Ďakujem za každú radu.
Dcéra mala podobné problémy, absolvovala EEG,CT, všetko bolo v poriadku. Ja som mala psychyku v keli,čo som stále nad tým rozmýšľala, nakoniec som išla na očné a zistili jej potrebu nosiť okuliare. Po čase bolo po problémoch.
Prajem skoré vyliečenie.
Martin1998
13.01.08,15:21
Servis,chcem sa opýtať,ako to dopadlo so synom.Prešli mu tie bolesti hlavy?My máme teraz taký istý problém.9 ročný syn trpí od októbra takmer denne silnými bolesťami hlavy.Porobili mu vyšetrenia,zistili len zvačšené nosné mandle.Už je objednaný na operáciu,ale až 25.februára.Neurológ mu predpísal tabletky na migrénu,ale nezaberali.Vo štvrtok sme boli na kontrole,zmenili mu lieky,ale nič nepomáha.Je to skôr horšie.Dnes má celý deň také bolesti,že sa nedokáže ani učiť.Už nevieme,čo s ním robiť.Chcem poprosiť aj ostatných,ak má niekto s týmto nejakú skúsenosť, aby poradil.Ďakujem.
mgm
13.01.08,16:49
Práve teraz bojujeme s dcérou /10 rokov/s bolesťami hlavy. Asi pred rokom sa to začalo - na očnom dostala okuliare, na krčnom zistili, že má zapálené dutiny a na neurológii bolo všetko v poriadku.
Asi pred 2 mesiacmi sa to začalo zase - mala zapálené hrdlo, z neurológie nás poslali všade možne - na očnom jej už vysadili okuliare, na krčnom mala zase chytené dutiny, krv. obraz mala v poriadku, len zistili, že málo pije, lebo je veľmi zahustená. Boli sme na psychol. vyšetrení - všetko v poriadku. Boli sme na EEG - výsledok bude zajtra. Na neurológii sme dostali lieky PERSEN ... Na neurológii nám povedali, aby sme pozorovali, kedy ju boli ta hlávka - či to nebude aj zo školy, čo aj ja si myslím ... Dcéra nemá problémy v škole, učí sa dobre, ale nie vždy sa jej chce ísť do školy. Minule písali na každej hodine písomku /mali 7 hodín/... Aj tie ťažké tašky nepridávajú ku ich zdraviu ... Veľa rodičov sa sťažuje, že deti bolí hlava ...

Marta
ajale
13.01.08,17:04
je to urcite migrena, precitajte si toto (http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=4013)
Martin1998
13.01.08,17:12
U syna to začalo bolesťami očí-zápal spojiviek,bolesťami hrdla a bruška,neskôr hlavy.Po odbere krvi mu zistili akútnu pankreatitídu-bol v nemocnici.Po infúziách všetky problémy prestali,ale po týždni znovu bolesti hrdla/ pričom zápal nemal/a hlavne bolesti hlavy,ktoré trvajú dodnes.EEG mal v poriadku.Užíva Sandomigran,Frontin,Tebokan a ešte mu dr. predpísala čipky a tabletky od bolesti-tie vôbec nezaberajú tak mu ich ani nedávam.O tom,že by to mohlo byť zo školy sme ani neuvažovali-tiež sa učí na samé jednotky.Žeby tam mohol byť problém?Momentálne riešim,čo bude zajtra,či bude schopný ísť do školy.Ak mu bolesti neprejdú do rána,pôjdeme asi znovu na neurol.,aj keď sme objednaní až o 6 týždňov.

Daniela
Soňurka
13.01.08,20:14
U syna to začalo bolesťami očí-zápal spojiviek,bolesťami hrdla a bruška,neskôr hlavy.Po odbere krvi mu zistili akútnu pankreatitídu-bol v nemocnici.Po infúziách všetky problémy prestali,ale po týždni znovu bolesti hrdla/ pričom zápal nemal/a hlavne bolesti hlavy,ktoré trvajú dodnes.EEG mal v poriadku.Užíva Sandomigran,Frontin,Tebokan a ešte mu dr. predpísala čipky a tabletky od bolesti-tie vôbec nezaberajú tak mu ich ani nedávam.O tom,že by to mohlo byť zo školy sme ani neuvažovali-tiež sa učí na samé jednotky.Žeby tam mohol byť problém?Momentálne riešim,čo bude zajtra,či bude schopný ísť do školy.Ak mu bolesti neprejdú do rána,pôjdeme asi znovu na neurol.,aj keď sme objednaní až o 6 týždňov.

Daniela


Je ešte v sledovaní s tou pankreatitídou? Netreba to zanedbať!
(Mnohí máme skúsenosť s bolesťou hlavy v súvislosti s bolesťou žalúdka)
Príčiny bolesti hlavy sú tak rôznorodé, že častokrát je veľmi ťažké utrafiť liek, ktorý pomôže. Skutočne veľké bolesti môžu byť pri častých prechladnutiach - zápaloch prínosových dutín. (osobná dlhoročná skúsenosť v detstve) i ostatné už horeuvedené skúsenosti ostatných.
Niekedy mávajú bolesti hlavy deti, ktoré sú v škole snaživé a dosahujú veľmi dobré výsledky, práve pre napätie, ktoré u nich vzniká preto, že nechcú zlyhať, chcú byť najlepšie, atď....

Dobrú skúsenosť mám s akupresúrou:
končeky prstov oboch rúk priložiť na vrch hlavy v smere od stredu medzi obočím dozadu - ako keby sme končekmi prstov urobili na vrchu hlavy chodníček;). Pritlačíme zhruba na 5 sekúnd, uvoľníme, prsty ponechávame na mieste, opakujeme 3 - 5x.

Často pomôže, keď dlane trieme o seba, kým sa trochu ohrejú (ako by nám bola zima), potom jednu dlaň priložíme na čelo, druhú na hlavu zozadu, necháme chvíľu pôsobiť energiu z rúk, môžeme opakovať, oči môžu byť privreté, sústrediť sa na pokojné, pravidelné dýchanie.

Vyskúšajte, možno pomôže aj Vám :).
Psycholog
14.01.08,07:15
Základem diagnózy je důkladná osobní anamnéza. Ale někdy je stanovení diagnózy ztíženo tím, že pacient udává různé typy bolestí. V takových případech je vhodné mu doporučit, aby si zavedl deník, do které bude zapisovat povahu a trvání bolestí, okolnosti jejich výskytu a použité léky. Po několik týdnech bývá jasno. Varovným signálem je náhlá změna charakteru bolestí, u mladého i staršího pacienta: na místě je pak obzvláště důkladné vyšetření. Bolesti mohou provázet některá vážná celková onemocnění. Jsou-li jakékoli pochybnosti, je třeba vyloučit především mozkový nádor, meningitidu (zánět mozkových blan), subarachnoidální krvácení, temporální arteriitidu (zánět spánkové arterie), glaukom (zelený oční zákal), idiopatickou intrakraniální hypertenzí (vysokým nitrolebečním tlakem) a subakutní otravu oxidem uhelnatým. Na druhé straně je dosti častá mylná diagnóza „bolesti hlavy způsobené sinusitidou“, ačkoli pacient žádný zánět dutin nemá.
Tipy pro domácí péči: Stres můžeme překonat pomocí pravidelného cvičení, třeba jógy. Hodně pít! - nejméně 2 litry vody a tekutin denně! Hluboké dýchání, zejména v přírodě, zvyšuje zásobené mozku kyslíkem. Je třeba jíst hodně ovoce a zeleniny. Dostatečný přísun vitaminů a minerálů z potravy nahradí všechny multivitaminy. Je nutné vyloučit kofein (colové nápoje) a nikotin (u dětí pasivní příjem!!!). Kofein i nikotin zvyšují srdeční frekvenci avšak při příliš vysokých dávkách snižují odolnost vůči stresu, zvyšují popudlivost a zase nás dostanou zpět k bolesti hlavy.
Potravní doplňky: Vápník, hořčík, riboflavin, drmek (vitex jahňací), kozlík lékařský (valeriána lek.)
Léčivé rostliny: Heřmánek (rumanček), levandule, jmelí bílé (imelo biele). Petr
SERVIS
14.01.08,07:25
Servis,chcem sa opýtať,ako to dopadlo so synom.Prešli mu tie bolesti hlavy?My máme teraz taký istý problém.9 ročný syn trpí od októbra takmer denne silnými bolesťami hlavy.Porobili mu vyšetrenia,zistili len zvačšené nosné mandle.Už je objednaný na operáciu,ale až 25.februára.Neurológ mu predpísal tabletky na migrénu,ale nezaberali.Vo štvrtok sme boli na kontrole,zmenili mu lieky,ale nič nepomáha.Je to skôr horšie.Dnes má celý deň také bolesti,že sa nedokáže ani učiť.Už nevieme,čo s ním robiť.Chcem poprosiť aj ostatných,ak má niekto s týmto nejakú skúsenosť, aby poradil.Ďakujem.

Cez letné prázdniny sa fajn ukľudnil. Aj školu začal dobre, myslím že ho hlava bolela asi 2x, a to som ho vždy nechala doma. Ale vždy tomu predchádzali moje narážky, alebo otázky smerom ku škole. Ale také vážnejšie otázky. Myslím že ho to trápilo a hneď sa to prejavilo. Skrátka teraz "držím hubu". Ak keď mám chuť niečo povedať, spomeniem si aké bolesti chytí, tak sa radšej ukludním ja. Ale zase si nemysi že ho doma obletujeme a ofukujeme, ja aj skríknem a aj po zadku schytá. Poslúchať musí.
Martin1998
15.01.08,04:54
Ďakujem všetkým za odpovede a rady.Postupne vyskúšam.
My sme mali včera hororový deň.Ráno sme boli na neurologii.Syn dostal infúziu a nejakú silnú tabletku.Keď sme prišli domov,dostal ešte väčšie bolesti,až také,že behal po byte a plakal.Potom od únavy zaspal a keď sa zabudil,znovu bolesti.Dnes máme ísť na kontrolu,tak neviem,či už mu konečne pomôžu.

Daniela
tiny77
15.01.08,05:11
este by som odporucala vysadit hry pred pc a dlhocizne sledovanie tv. skor by som dieta vzala na vzduch....
Dáša_
15.01.08,05:28
Pridám našu skúsenosť - náš syn sa dosť často v noci budil na bolesti hlavy. Prešli sme očne, neurol=ogiu (mr, spánkové eeg), rehabilitácie na chrbticu.

Nakoniec sme vypozorovali, že problémy má vtedy, ked má na večeru čokolvek od múky - cestoviny, rožtek... Cez den mu to nevadilo, iba večer.
Tým chcem povedat, že možno by bolo dobré sa pozrieť aj po strave, či mu niečo nerobí problém
svetielko01
25.01.08,17:02
Chcem Vás poprosiť o dobré rady. 9-ročný syn v poslednom čase asi pol roka trpí bolesťami hlavy. Niekedy raz za týždeň, nekedy aj každý deň. Raz viac, raz menej. CT mozgu má v poriadku, ani krvný obraz nič nenapovedal. Takže to bude asi psychického pôvodu. Školu veľmi neobľubuje. učí sa dobre. Čím by som mu mohla pomôcť, okrem ukludňujúcich rečí, to mu hovoríme stále. Ďakujem za každú radu.
aj moj syn mava stale problem s bolestou hlavy , tiez mal vsetky vysetrenia v poriadku a vraj to moze byt aj zuzeny priechod dychacich ciest a tak nas odporucili na vybratie nosnych mandli, potom dam vediet ci nam to pomohlo, ja som sa tiez rozhodla navstivit aj ocneho, lebo jeho kazdodenna bolest lavy je neunosna pre neho aj pre nas, ked mu nevieme pomoct
Martin1998
31.01.08,08:03
aj moj syn mava stale problem s bolestou hlavy , tiez mal vsetky vysetrenia v poriadku a vraj to moze byt aj zuzeny priechod dychacich ciest a tak nas odporucili na vybratie nosnych mandli, potom dam vediet ci nam to pomohlo, ja som sa tiez rozhodla navstivit aj ocneho, lebo jeho kazdodenna bolest lavy je neunosna pre neho aj pre nas, ked mu nevieme pomoct



Viem presne o čom hovoríš.My sa už niekoľko mesiacov trápime s bolesťami hlavy nášho syna.Nepomáha mu nič.Najväčšie bolesti má večer a to zaspí niekedy až po polnoci.Začali sme chodiť na biofeedback a akupresúru.Ešte skúsime rehabilitácie krčnej chrbtice.Tiež sme objednaní na vybratie nosných mandlí,ale v súvislosti s častými zápalmi hrdla.Neurológ nám povedal,že nosné mandle nemajú nič spoločné s bolesľami hlavy,tak teraz neviem.My ideme vyberať 25.2.,daj vedieť ako ste dopadli,ak pôjdete skôr.
Dada.
BXLmiami
03.02.08,15:50
Pri takomto probléme je vždy nutná dôsledná diagnostika,pretože príčin môže byť množstvo,vačšinu ste spomenuli,ako napr.Problém neurologický,očný,zápal dutín,atd,atd.Ale skutočne najčastejšie bývaju u detí 2 príčiny a to bolesť tenzná,ktorá má podklad v psychike=snažím sa to vysvetliť čo najzrozumiteľnejšie a moc mi to nejde:)=vacsinou su to tie deti s pekným dlhým krkom,ktorý podvedome napínajú pri práci a tá bolesť vyplýva vlastne z krčnej chrbtice.Všimnite si aj vy na sebe ked sa sustredite ako máte stuhnutý krk.Tak aj deti a z toho ich bolieva hlava.Tam je cesta odkontrolovať počítač,telku a cvičenie či masáže,pouvoľnovať.2 príčina veľmi častá sú rastové bolesti aj končatín aj hlavy.Pokiaľ je dieťa od hlavy po paty vyšetrené a lekári nediagnostikuju nič,chodte za homeopatom na terenne nastavenie,sú tam dobré výsledky.Nekrmte deti liekmi proti bolesti zbytočne.A zaradiť do režimu Pilates alebo jogu,prípadne maséra,ale takého,čo vie čo robí.Nie nejakého rekvalifikovaného za 6 weekendov,krk u detí je veľmi zraniteľné miesto,rozhodne nedovoľte žiadne manipulácie v tej oblasti.
m.hladka
03.02.08,16:12
Prečítala som si celú tému, pretože aj moja dcéra trpela bolesťami hlavy. Najprv sme navštívili očného lekára, nosí okuliare, problémy ostali. Navštívili sme zubnú lekárku, lebo jej v 13-tich začali ísť osmičky zuby, mala veľké bolesti, pol roka si masirovala ďasna až nakoniec sme ich dali vyoperovať, pretože tiež sme sa nemohli na to pozerať ako trpí. Skončili sme u ortopéda, kde zistili miernu skoliózu chrbtice. Naučili ju na rehabilitačnom pár cvikov, ktoré denne, podotýkam denne cvičí dodnes a hlávka ju nebolí.
Je to u každého dieťaťa individuálne. Možno náš príbeh niekomu pomôže.
sonusik
08.02.08,08:51
Tuším všetky deti bolia hlavy.Keď som bola malá aj mňa stále neznesiteľne bolievala,vtedy sa nechodilo na vyšetrenia.Mám 3 deti tie tiež bolievala hlava.Dcéru dodnes tá je vysokoškol.Najčastejšie to býva z chrbtice.Najúčinnejšie je cvičenie,ale výsledok sa dostavý neskôr,ale dieťa ťažko donútite účelovo cvičiť a 10 min.nestačí.Mňa prestala hlava bolievať okolo 35 rokov keď som dlhodobo cvičila aerobik a kalanetiku.Spevnie svalstvo,ktoré drží chrbticu. Dcéra bola na tom s bolesťami hlavy veľmi zle,nespávala zvracala.Siahli sme po akupunktúre.Pomohlo aj na energiu aj s bolesťami hlavy.Pán doktor ju aj učil cviky na chrbticu.Je to výborný lekár,ktorý sa tomu venuje roky.Má ordináciu vo Váhovciach pri Galante,v Gabčíkove a v Bratislave. Mudr. Balázs - 0905659366.Jedno sedenie 200 SK.Chodili sme raz za týždeň asi 2 mesiace. Jedna nevýhoda je,že po čase to treba zopakovať.Ale výsledky boli okamžité.Skúste kto môžete,je to bez vedľ.účinkov až také drahé to nie je.Pán doktor je veľmi komunikatívny,poradí,povysvetľuje.Má síce také energickejšie správanie,ale to je jeho spôsob komunikácie netrba sa zľaknúť.Dcéra vždy po pol hodinke od neho odchádzala plná energie ako znovuzrodená.Vrele odporúčam!:):):)
damati
22.02.08,14:32
Chcem Vás poprosiť o dobré rady. 9-ročný syn v poslednom čase asi pol roka trpí bolesťami hlavy. Niekedy raz za týždeň, nekedy aj každý deň. Raz viac, raz menej. CT mozgu má v poriadku, ani krvný obraz nič nenapovedal. Takže to bude asi psychického pôvodu. Školu veľmi neobľubuje. učí sa dobre. Čím by som mu mohla pomôcť, okrem ukludňujúcich rečí, to mu hovoríme stále. Ďakujem za každú radu.
Čaute!
Nestretli ste sa náhodou u dospievajúcich detí s bolesťami hlavy z nedostatku vápnika? Čítala som na webe, že jeho nedostatok môže spôsobovať aj bolesti hlavy.
damati
SERVIS
23.02.09,11:18
Chcem ešte nadviazať na tému. Syn je vystresovaný zo školy, už 2 týždne má tik na oku a aj bolesti hlavy. Teraz zvažujem, že by som si našla psychológa a neľutovala by som ani čas či peniaze. Len mám takú malú nedôveru, ako to tam bude vlastne prebiehať. Bude do syna hučať - neboj sa, to zvládneš a pod.? Nemáte niekto skúsenosť, aké sú výsledky takýchto sedení?
pasuliatko
23.02.09,15:17
navštíviť neurológa a potom sa poradiť o ďalšom postupe s detským lekárom
pasuliatko
23.02.09,15:19
Chcem ešte nadviazať na tému. Syn je vystresovaný zo školy, už 2 týždne má tik na oku a aj bolesti hlavy. Teraz zvažujem, že by som si našla psychológa a neľutovala by som ani čas či peniaze. Len mám takú malú nedôveru, ako to tam bude vlastne prebiehať. Bude do syna hučať - neboj sa, to zvládneš a pod.? Nemáte niekto skúsenosť, aké sú výsledky takýchto sedení?

ked som bola malá thak som bola u psychológa a bola som asi 5čka na ZŠ tiež zo zravotných dôvodov, bola na mna veľmi milá,nekričala to si dovoliť nesmie, test robila pomocou rôznych hier a cvičení,len treba nájsť nejakého dobrého detského psychológa, a u neurológa ste už spolu boli?
SERVIS
24.02.09,06:09
Neurologicky je všetko ok, to máme dávno za sebou, dokonca už bol pár krát aj u psychlóga, ale veľmi mu to nedalo. SKúsila by som iného, veď viete ako je to pozerať sa na trpiace dieťa.
ALDA
24.02.09,08:32
Chcem ešte nadviazať na tému. Syn je vystresovaný zo školy, už 2 týždne má tik na oku a aj bolesti hlavy. Teraz zvažujem, že by som si našla psychológa a neľutovala by som ani čas či peniaze. Len mám takú malú nedôveru, ako to tam bude vlastne prebiehať. Bude do syna hučať - neboj sa, to zvládneš a pod.? Nemáte niekto skúsenosť, aké sú výsledky takýchto sedení?

Najstarší syn začal v prvom ročníku pokašliavať. Všetky vyšetrenia boli v poriadku, tak lekárka usúdila, že to bude nervového poriadku, tak sme navštívili psychológa a tu som zažila prekvapenie. Predpísal mu nejaké lieky na ukľudnenie, ktoré som hneď odmietla a keď písal správu, tak som si všimla, že lekár robí to isté, čo môj syn. Začal športovať-hrať futbal a prešlo mu to.
Takže sme to prekonali rozprávaním sa doma o škole, čo som aj ja zažila ako prváčka a pod. Aj bez liekov sme to zvládli.
Moja vnučka mala tiež problémy s bolesťou hlavičky-8 ročná. Absolvovala všetky vyšetrenia a našťastie boli v poriadku, tiež sme s ňou komunikovali viacej ako predtým a po čase jej to prešlo, ale hlavne začala pravidelne športovať, je dobrá lyžiarka, plavkyňa a tenistka. Na jeseň si zlomila rúčku, následkom čoho mala pauzu, trošku pribrala, začala žmurkať a keď sa z toho dostala, zasa je všetko OK.
Držím palce, aby ste našli riešenie, ako mu pomôcť.
alla66
24.02.09,16:07
Zrak má v poriadku?
Syn mal tiež často problémy s bolesťou hlavy....,raz sme u lekára zaháňanali dlhý čas s čítaním ŠPZ na autách a keď som zistila, že ich nevidí prečítať, navštívili sme očnú lekárku, ktorá mu predpísala okuliare a od vtedy sa nikdy nesťažoval na bolesti hlavy.
pasuliatko
24.02.09,20:24
Neurologicky je všetko ok, to máme dávno za sebou, dokonca už bol pár krát aj u psychlóga, ale veľmi mu to nedalo. SKúsila by som iného, veď viete ako je to pozerať sa na trpiace dieťa.

skús očného, mna tiež ako malu bolela hlava a potom zistili,že nevidím dobre. po čase sa mi to upravilo a dnes vidím ako jastrab aj to čo by som nemala :D treba len nájsť príčinu držím palce
SERVIS
25.02.09,05:09
Júj, decká, on má všetko pobehané a v poriadku. On sám mi povie, že sa bojí že dostane zlú známku a vtedy má pocit ako keby sa mal svet zrútiť. Je to skrátka v ňom a nemôžem mu to vyhovoriť.
Dáša_
25.02.09,05:17
Júj, decká, on má všetko pobehané a v poriadku. On sám mi povie, že sa bojí že dostane zlú známku a vtedy má pocit ako keby sa mal svet zrútiť. Je to skrátka v ňom a nemôžem mu to vyhovoriť.

bolestami hlavy trpelo aj nase dieťa. Tiež sme pobehali všetko.

Ale okrem toho sme mali taky problem, ze nedokazal ostat sam ani u starej mamy. Bol v nom nejaky blok, ci jak by som to nazvala. Boli sme aj u psychologa, pokecali sme si, ale nejaky uspech sme nezaznamenali.

potom sme na odporucenie znamej absolvovali jednu alternativnu terapiu a stal sa v podstate "zazrak" - okamzite z tej terapie v ten isty den ostal spat u starej mamy. A aj niektore ine problemy sa "vyjasnili". Samozrejme, ze nie vsetko, ale nam aj toto pomohlo.
martinka571
26.02.09,09:54
Alergie vyvolávajú migrénu. Skús ho dať vyšetriť u alergologa kožnými a krvnými testami.
SERVIS
27.02.09,06:04
ALe on je stresový typ, bolesti má vyslovene zo strachu zo školy! Alergický nie je na nič, všetky výsledky mal dobré.
alla66
27.02.09,07:15
Ako môže byť dieťa stresový typ?
Tému si dala pred dvoma rokmi a to stále pretrváva?
Buď má problémy v škole - šikanovanie zo strany spolužiakov, učiteľa ....Alebo stres vidí u rodičov, že nemajú čas na domácnosť a deti kvôli práci, alebo záľubám, nezhody medzi partnermi, rozvod,.....dôvodov je veľa , alebo buď ho kritizujete kvôli známkam v škole a deti na to môžu citlivo reagovať. Nakoniec znova urobiť lekárske vyšetrenia , (neurológ,psychológ,očné,CT) treba to riešiť a nezanedbať.....
jarolav123
12.01.12,15:47
Volám sa Jaroslav a mám 13 rokov tiež mám také problémy a boli sme u doktora a povedal že to súvisí z hormonálnymi zmenami tak sme to nechali tak,no minule sa mi na krku vyhodila uzlina tak sme tam šli a znova sme spomenuli tu bolesť hlavy. Tak som bol na odbery a doktor ma poslal na krčné očne a na neurológiu ale nič nezistili a o tri dni prišli výsledky a zistili mi Toxoplazmózu prenáša sa zo zo zvierat takže ak máte doma nejaké zviera večinov mačky tak to skúste overiť ďalšie príznaky nájdete na internete a ja som sa nakazil zrejme od zajaca ktorí ma poškrabal.
pasuliatko
12.01.12,20:38
ja som mávala niečo podobné ale rodičia mi nechceli vetriť.
skúste zájsť za psychológom nech sa na neho pozrie a povie svoj názor na syna.
petermikuláš
12.01.12,21:26
Napadá ma ešte jedna seriózna vec. Nemávate doma zapnuté wi-fi? Myslím to vážne. Videl som už viacero serióznych vedeckých štúdií, ktoré popisovali bolesti hlavy u niektorých ľudí v súvislosti s wi-fi cez domáci rúter. Toto sa prejavovalo často hlavne u detí. Skúste si ešte toto vylúčiť.
malawka
27.02.12,13:51
Moj syn maval casto bolesti hlavy, a to hlavne po skole. Mysleli sme si, ze to ma z ucenia, namahy,.. Davala som mu Nurofen cucacie tabletky, ktore mu rychlo zaucinkovali a mal klud uz na cely zbytok dna, ale vedela som, ze to nie je dlhodobe riesenie. No nakoniec som zistila, ze cely den nema cas na jedlo a pitie - ved su ovela zaujimavejsie aktivity, ze? :) S manzelom sme mu dohovorili a zacali viac kontrolovat, motivovat, chystat na co ma chut a problem bol vyrieseny :).
Zdravotnica
27.02.12,16:41
Aj toxoplazmóza sa dá liečiť...
Jaroslav123 napíš mi na mail
buchač
27.02.12,17:51
Volám sa Jaroslav a mám 13 rokov tiež mám také problémy a boli sme u doktora a povedal že to súvisí z hormonálnymi zmenami tak sme to nechali tak,no minule sa mi na krku vyhodila uzlina tak sme tam šli a znova sme spomenuli tu bolesť hlavy. Tak som bol na odbery a doktor ma poslal na krčné očne a na neurológiu ale nič nezistili a o tri dni prišli výsledky a zistili mi Toxoplazmózu prenáša sa zo zo zvierat takže ak máte doma nejaké zviera večinov mačky tak to skúste overiť ďalšie príznaky nájdete na internete a ja som sa nakazil zrejme od zajaca ktorí ma poškrabal.


Aj toxoplazmóza sa dá liečiť...
Jaroslav123 napíš mi na mail
....TOTO snáď nemyslíš VÁŽNE .....:eek::eek::eek::confused::confused::confused: alebo snáď aj hej ?????????????????

Inteligent otázku pochopí .........ostatným nemienim vysvetľovať ......:cool:
ludmilla
29.02.12,12:02
Bolesti hlavy u detí majú stúpajúcu tendenciu a zistiť ich príčinu nebýva ľahké, chce to len sledovanie, pretože bolesť hlavy nie je ochorenie ale sprievodný symptóm, ktorý nám naznačuje, že niečo nie je v poriadku.
To sledovanie bolesti je preto tak dôležité, pretože môžeme mať veľmi veľa príčin:
- vysoké požiadavky zo strany školy, rodičov
- trávenie dlhého času pred televíziou, počítačom, nedostatok pohybu na čerstvom vzduchu
- unavené oči - zo školy, TV, blikajúcej obrazovky PC, poruchy zraku
- u veľmi štíhlych detí môže byť nízka hladina cukru, keď dlhšie nič nejedia, čiže aj pravidelné stravovanie, tekutiny tu hrajú veľkú rolu - zvyčajne pri nízkej hladine cukru sa pridruží nepokoj, potenie, trasenie rúk a celková nevoľnosť
- rôzne infekčné ochorenia spôsobujú bolesť hlavy
- deťom s bolesťami hlavy sa odporúča aj strava chudobnejšia na antigény, pretože tie práve vyvolávajú migrény - čokoláda, kravské mlieko, konzervačné látky, potravinové farbivá a pod.

V detskom veku ako aj u dospelých sa vyskytujú najčastejšie dva typy bolesti hlavy: migréna a bolesť zo stuhnutého svalstva.
Pri migréne je však pár rozdielov u detí a dospelých.

Rozpoznanie migrény u detí:
- dieťa sa prestane zaujímať o hru, čítanie, učenie
- je bledé, chce si ísť ľahnúť
- v čase vypuknutia bolesti zaspí a prebudí sa bez bolesti
- ataky migrény sú kratšie ako u dospelých
- pulzujúca bolesť postihne celú hlávku (obe strany) aj čelo
- bolesť sprevádza nevoľnosť, vracanie
- aj u detí môže byť migréna s aurou

Bolesť hlavy zo stuhnutého svalstva ( je najčastejšia):
- bolesť vychádza typicky z oblasti krčného svalstva a rozširuje sa do celej hlavy
- bolesť sa nedá lokalizovať
- je to tupá, skôr tlaková bolesť

Čo pomáha proti bolesti:
- možno pomôže autogénny tréning, pomasírovať stuhnuté svalstvo pliec, krku
- v miestnosti má byť pokoj, žiadne rádio, TV, PC
- obklady aj studené aj teplé môžu pomôcť, dieťa si samo povie čo mu robí lepšie, obyčajná žinka namočená v studenej vode :)
- olej z mäty pomáha - jemne vmasírovať na čelo a krk (tu však pozor na alergiu - koža alebo astma)
- jednoducho si nachvíľu ľahnúť, oddýchnuť - niekedy to robí zázraky
- liekom je lepšie sa vyhnúť, radšej najprv vyskúšať všetky iné možnosti ak to však musí byť, najlepšie zaberá ibuprofén a paracetamol
- lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej - aspyrín, acylpyrín by mal byť pre deti absolútne TABU - môžu vyvolať alergickú astmu alebo imunologické reakcie

Keď sú u dieťaťa opakujúce bolesti hlavy, reba sa len zamyslieť nad životným štýlom:
- má dostatočný pohyb?
- sedáva často a dlho pri TV a PC?
- nemôže byť za bolesťou skrytý stres zo školy, krúžkov, konfliktov v rodine?

Pred návštevou lekára je dobré viesť si kalendár bolesti hlavy a mal by obsahovať:
- mal by obsahovať dĺžku a intenzitu bolesti hlavy - intenzita sa meria na stupnici od 1 po 10, kde 1 sú slabé bolesti, 5 - stredné a 10 silné
- sú pulzujúce, tlakové
- postihujú celú časť hlavy, alebo len určitú časť - čelo
- čo proti bolesti zabralo - pokoj, studený obklad, ak liek - ktorý
- čo mohlo bolesti vyvolať - veľa domácich úloh, vyčerpanosť, nedostatok spánku, vynechané jedlo, hádka s kamarátmi, konflikt v rodine, ...

Dôležité:
Bolesť hlavy brať vážne: keď sa dieťa sťažuje na bolesť hlavy, znamená to pre nás POMÓÓÓC!!!! (toto nám vždy hovoril náš pediater :):):)
Tá pomoc to nemajú byť lieky, ale naopak dieťa potrebuje viac pozornosti, starostlivosti a našej lásky, aby sa ľahšie s bolesťou popasovalo, niekedy práve tá láska môže byť zázračným liekom :)
Andulka85
01.03.12,08:16
Ahojte, aj moj syn (5r) maval bolesti hlavy. Najprv sme mu, samozrejme, neverili. Ked vsak jedneho dna odmietol ist kvoli tomu do skolky, "za trest" sme ho zobrali k doktorke. Urobili mu podrobne vysetrenie, preverovali moznost nakazenia kliestom,... Trvalo to dva tyzdne. Ked bolo najhorsie, davali sme mu aspon na noc Nurofen, aby sa v klude vyspal. Nakoniec sme zistili, ze to bolo z chrnickeho zapalu predkozky. Zrejme to bola reakcia tela na to. Predkozku sme preliecili a odvtedy sa na bolest hlavy nestazoval. Za co sme vdacni. Vela zdaru vsetkym!
malawka
01.03.12,20:09
Hlavne, ze sa prislo na pricinu. Este ze mame lieky ako je Nurofen a nemusime sa pozerat ako nase deti trpia. Ludmilla uzasne informacie - myslim, ze z toho je vidiet akeho rozneho druhu tie bolesti mozu byt. Neostava nam iba patrat a patrat, vela si vsimat a skusat vsetko mozne. Prajem vsetkym takto stastny koniec ako bol u nas a napr u Andulka85
Heni
03.03.12,14:23
a prečo zrovna túto?
pretože sa solimoc dnes registroval a usilovne spamuje... všetky príspevky má rovnaké, odporúča túto ambulanciu... :cool:
lujza.j
03.03.12,15:52
to ja viem len som sa pýtala......čím je taká výnimočná, ale už sa to nedozvieme...
katkanovak
20.03.12,05:54
Dobry den, trosku ma prekvapuje, ze bolesti hlavy sa ríesia uz aj u malych deti. Ja osobne som s tym u seba nikdy problem nemala a to som uz dospela. Dakujem ludmila za podrobny popis. Su to uzitocne rady. Co sa tyka paracetamolu, aj ten pomaha od bolesti? Mala som za to, ze je len na teplotu. Doma mam napriklad Nurofen, lebo viem, ze ibuprofein je aj od bolesti aj teploty...
buchač
20.03.12,06:58
Dobry den, trosku ma prekvapuje, ze bolesti hlavy sa ríesia uz aj u malych deti. Ja osobne som s tym u seba nikdy problem nemala a to som uz dospela. Dakujem ludmila za podrobny popis. Su to uzitocne rady. Co sa tyka paracetamolu, aj ten pomaha od bolesti? Mala som za to, ze je len na teplotu. Doma mam napriklad Nurofen, lebo viem, ze ibuprofein je aj od bolesti aj teploty...
Buď iba rada , ak nepoznáš tie bolesti ...o migrenóznych ani nevravím , fujtajbl ...

Len pozor na ibuprofen ...pred časom sa takto aj jeden liek nazýval ..
Teraz je to Ibalgin ..

No Nurofen aj Ibalgin obsahujú ale samozrejme hentú látku ...

Ibalgin je ale jeden z tých najhorších svinstiev s vedľajšími účinkami , no keď sa musí , tak sa musí...
...poznám , bral som jeden čas zo dve tabletky a´ 2 hodiny ....
GabiZ
20.03.12,07:13
Časté bolesti hlavy u dieťaťa riešime dlhé obdobie aj my. Zdravotná dokumentácia mojej dcéry (17r.) už vyzerá ako dokumentácia starenky a napriek tomu sme nič nezistili. Bolesti v určitom čase mávala aj 3 dni v kuse, po podaní prášku Flector to bolo dobré, ale ako každý liek aj tento sa nesmie podávať často. Nič iné nezaberalo a ako buchač píše Ibalgin je skutočne nebezpečný, lebo zaťažuje hlavne pečeň (ako ma informoval lekár). Zo všetkého mi teda vychádza jedna skutočnosť a to je zlá životospráva. U menších detí ju dokáže ovplyvniť rodič, pretože jednoducho dozrie na dieťa, aby pravidelne jedlo, dodržiavalo pitný režim, malo dostatok času na oddych a kvalitný spánok. U väčších je to trošku problém, zvlášť ak dieťa chodí do školy, potom do práce (brigády), prípadne iné aktivity, to sa odsledovať nedá a je to na ňom samotnom (náš prípad). Treba aj takýchto mládežníkov upozorniť na to, že "rýchlym životom" bez toho, aby v prvom rade mysleli na seba to ďaleko nedotiahnu, alebo s takými problémami, ako sú napr. aj tieto bolesti hlavy. Som hrdá na to, že je šikovná ale veľmi ma rozčuľuje, že nedbá o správnu životosprávu, potom prichádza únava, vyčerpanosť, hromadia sa ochorenia a sme tam, kde sme nechceli byť. Takže u detí i tých starších treba naozaj dať pozor hlavne na to, aby tá životospráva, hlavne pitný režim, oddych a spánok boli dodržiavané. No a samozrejme treba absolvovať aj vyšetrenia, pretože príčina môže byť aj inde. Ale ak zistíte, že dieťa je úplne v poriadku (neurológ nás sledoval 3 mesiace, všetko sme riadne zapisovali ako tu bolo spomenuté) a iné vyšetrenia tiež neodhalili nejakú vážnu príčinu, tak potom treba zamerať svoju pozornosť na tieto veci. Lieky sú už naozaj posledná možnosť a pomoc, ktorú by som dnes volila, i keď v niektorých už migrenóznych stavoch sa im vyhnúť nedá.
stormcatcher
20.03.12,07:42
Chcem Vás poprosiť o dobré rady. 9-ročný syn v poslednom čase asi pol roka trpí bolesťami hlavy. Niekedy raz za týždeň, nekedy aj každý deň. Raz viac, raz menej. CT mozgu má v poriadku, ani krvný obraz nič nenapovedal. Takže to bude asi psychického pôvodu. Školu veľmi neobľubuje. učí sa dobre. Čím by som mu mohla pomôcť, okrem ukludňujúcich rečí, to mu hovoríme stále. Ďakujem za každú radu.
Poradiť ti neporadím, lebo ani do dnešného dňa /a už je to nejaký piatok/ lekári nezistili od čoho som mal bolesti. Od druhého ročníka ZŠ až do šiestej triedy ma v kuse bolela hlava. Keď hovorím v kuse tak myslím skutočne v jednom kuse. Len sa bolesť striedala, tlmená, slabá, silná, trhavá... Keď som mal len tlmené alebo slabé bolesti to som mal sviatok. Chodil som /:nemocnica-liečenie-nemocnica-liečenie:/ a tak dokola. V šiestej triede ako keby uťalo - koniec. Ako som už písal, do dnešného dňa nevedia od čoho som mal bolesti, už to ani nechcem vedieť.
Bolesti jeden deň v týždni u mňa neexistovali. Treba chodiť za lekármi a treba ich dr.ať, dr.ať a dr.ať lebo keď to narastie do väčšieho rozmeru, určite sa mesiace nevyspíte. A neodporučal by som ani samoliečenie.
Zuzkaa2
20.03.12,10:42
Ano, je to mozne. Moja dcera ma 10 a tiez mi sem tam hovori ze ju boli hlava. Zatial sme to vsak nejak medicinsky neriesili. Ked uz sa stazuje velmi a vstane z postele, ze ju ta hlava fakt boli, tak jej dam nurofen na noc. Rano sa uz nikdy nestazuje. Takze si nemyslim, ze by si vymyslala. A snazim sa, aby vela pila. Aj v skole aby mala vzdy vodu.
Zuzkaa2
20.03.12,10:45
ozaj a este ma napadlo! Okrem kadejakych nurofenov a paralenov a co ja viem akych liekov by som skusila, ak to mate takto vazne aby ste skusili inu stravu. Aby maly nejdol éčka. Su vsade...v cukrikoch...v jogurtoch. Toto tiez moze byt pricina.
malawka
20.03.12,20:22
Tak u syna sme problem vyriesili a teraz to preslo na mna :(. Bolesti hlavy by som naozaj nepriala nikomu - uz ma to trapi 3. den bez prestania. Clovek nedokaze mysliet na nic ineho, vadi mi svetlo, silnejsi zvuk, rychlejsi pohyb,.. Nikdy som taketo problemy nemala. Momentalne kojim, a tak si nechcem brat ziadne lieky, ale ak by som mohla tak si ten nurofen vezmem hned. Teraz chapem ako musel moj syn trpiet, ked maval bolesti a nelutujem, ze som mu obcas dala nurofen.
GabiZ
21.03.12,06:37
petermikuláš
21.03.12,15:02
Tak u syna sme problem vyriesili a teraz to preslo na mna :(. Bolesti hlavy by som naozaj nepriala nikomu - uz ma to trapi 3. den bez prestania. Clovek nedokaze mysliet na nic ineho, vadi mi svetlo, silnejsi zvuk, rychlejsi pohyb,.. Nikdy som taketo problemy nemala. Momentalne kojim, a tak si nechcem brat ziadne lieky, ale ak by som mohla tak si ten nurofen vezmem hned. Teraz chapem ako musel moj syn trpiet, ked maval bolesti a nelutujem, ze som mu obcas dala nurofen.

ak Vám vadí svetlo treba vylúčiť meningitídu, svetloplachosť je jeden z jej symptómov. S týmto nečakajte a ihneď navštívte lekára.
Zuzkaa2
19.04.13,17:21
tak to som v zivote nepocula ze od predkozky! TRo clovek fakt nevie co ho v zivote stretne. Nastastie moja dcera ma bolest hlavy sem tam ked menej pije a vela trenuje. To jej dam na noc Nurofen a je po bolesti.
lujza.j
19.04.13,17:35
tak to som v zivote nepocula ze od predkozky! TRo clovek fakt nevie co ho v zivote stretne. Nastastie moja dcera ma bolest hlavy sem tam ked menej pije a vela trenuje. To jej dam na noc Nurofen a je po bolesti.
...miesto tej pirule by som dostatočným pitným režimom predchádzala bolesti hlavy....alebo upravila tréning...
buchač
19.04.13,17:43
...teraz neviem , či niekto zlezaradil....alebo je to mimotemy......a či snáď som mimo ja ???

tak to som v zivote nepocula ze od predkozky! TRo clovek fakt nevie co ho v zivote stretne. Nastastie moja dcera ma bolest hlavy sem tam ked menej pije a vela trenuje. To jej dam na noc Nurofen a je po bolesti.
...žeby nejaká novinka na poli ľudského tela ??? :rolleyes:
petermikuláš
19.04.13,19:52
trefné
monifu
09.05.14,19:06
aj moj syn ma uz od 8 rokov bolesti hlavy.teraz ma 9 rokov.minuly rok to maval kazdy den.aj me boli v nemocnici,kde mi ovedali,ze ma epilepsiu.3 mesiace bral lieky plexo a stav sa mu zhorsoval.doktorke neurologicka este zvysovala hlas na mna,ze aby som nebola histericka,to potrebuje cas,aby tie lieky zabrali.tak som vybavila nemocnicu v bratislave,tam sme boli 3 dni a okamzite mu vyradili lieky na epilepsiu a povedali mi,ze ma hyperventalnu tetaniu,to je nedostatok mineralov.odvtedy bere magnezium b6.strasne dlho trvalo,pokial sa mu precistil organizmus od tych liekov na epilepsiu,ale uz je to lepsie.bolieva ho este hlava,ale nie kazdy den,zacali sme chodit aj na akupunkturu.aj to mu asi pomohlo.ale najhorsie je to,ze sa nemozeme obratit na ziadneho doktora,lebo len mikaju plecom,tak len dufam,ze tie bolesti vyrastie.
petermikuláš
09.05.14,20:12
tak ma ešte napadá, že ak náhodou mávate doma zapnutý router na wifi-ne, tak ho skúste doma vypnúť a pripojiť sa k routeru káblom, alebo ak ste viacerí na nete tak viacerými káblami z jedného routera
čítal som už niekoľko svetových vedeckých štúdií, kde výsledky boli také, že to žiarenie moc neprospieva, hlavne u detí sa to v poslednom čase začína preukazovať vo vzťahu k bolestiam hlavy niektorých detí