zsazsula
18.04.07,06:52
Ahojte chcela by som sa Vás spýtať na niečo v čom nemám jasno slovenská stavebná firma chce zamestnať pre stavebné práce v Slovensku firmu z Chorvátska dá sa to aké kritéria sú stavané pre takéto spojenia vopred Vám ďakujem ..............
Dada
18.04.07,04:54
Trošku ujasni tvoju otázku, lebo firma nemôže zamestnať firmu.
zsazsula
18.04.07,05:06
myslela som tým dohodu o vykonanej práci medzi firmami
Pomôžete mi prosím
Marína
18.04.07,05:50
Ani dohodu o vykonaní práce. Subjekty medzi sebou musia uzavrieť zmluvu podľa ustanovení Obch. zákonníka, resp. Obč. zákonníka.
Dodatok: Myslím, že priloženený súbor Ti pomôže.
Johanka
18.04.07,06:12
Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára podľa Zákonníka práce a nie je možné aby riešila obchodné vzťahy dvoch firiem.
Vo Vašom prípade môžete využiť zmluvu o dielo podľa § 536 a nasl. Obchodného zákonníka.


Zákonník práce
§ 1
(1) Tento zákon upravuje individuálne pracovnoprávne vzťahy v súvislosti so zamestnávaním fyzických osôb právnickými osobami alebo fyzickými osobami a kolektívne pracovnoprávne vzťahy.

(2) Ak tento zákon v prvej časti neustanovuje inak, vzťahuje sa na tieto právne vzťahy Občiansky zákonník.

(3) Pracovnoprávne vzťahy vznikajú najskôr od uzatvorenia pracovnej zmluvy alebo dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru, ak tento zákon alebo osobitný predpis neustanovuje inak.


Obchodný zákonník
DIEL IX
Zmluva o dielo

§ 536
(1) Zmluvou o dielo sa zaväzuje zhotoviteľ vykonať určité dielo a objednávateľ sa zaväzuje zaplatiť cenu za jeho vykonanie.

(2) Dielom sa rozumie zhotovenie určitej veci, pokiaľ nespadá pod kúpnu zmluvu, montáž určitej veci, jej údržba, vykonanie dohodnutej opravy alebo úpravy určitej veci alebo hmotne zachytený výsledok inej činnosti. Dielom sa rozumie vždy zhotovenie, montáž, údržba, oprava alebo úprava stavby alebo jej časti.

(3) Cena musí byť v zmluve dohodnutá alebo v nej musí byť aspoň určený spôsob jej určenia, ibaže strany v zmluve prejavia vôľu uzavrieť zmluvu aj bez tohto určenia.

......